نظر سنجی

کد مطلب : 2573
بازدید از مطلب: 897
نهم اردیبهشت ماه، روز ملی شوراها گرامی باد


نهم اردیبهشت ماه، روز ملی شوراها گرامی باد
در تقویم رسمی کشور روز نهم اردیبهشت به عنوان روز شوراها یاد شده است. شورا یک اصل عقلی است که آموزه های دین اسلام در کتاب و سنت نیز بر آن صحه گذاشته است.
انقلاب اسلامی ایران نیز که بر مبنای آموزه های اسلامی  در چارچوب هدف سلبی خود با استبداد و خودرایی فرمانروایان به مبارزه برخاست و تحقق مشارکت عمومی مردم در تعیین سرنوشتشان را به عنوان یک هدف ایجابی برگزید. اصل ارزشمند شورا را مورد توجه جدی قرار داد و قانون اساسی هنگامی که در بیان اصول کلی حاکم بر نظام جمهوری اسلامی در اصل ششم شیوه اداره امور کشور را بر آراء عمومی مبتنی کرد و روش آن را انتخابات قرارداد، به موازات اشاره به انتخاب رئیس جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از انتخاب اعضای شوراهای اسلامی نیز به عنوان ابزاری برای تحقق حاکمیت مردم و تجلی اراده عمومی یاد کرده است.
نهم اردیبهشت روز ملی شوراها  را به همه ی اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر و روستاها که با وظيفه شناسی ، در حل مشکلات شهر و روستا تلاش می نمايند و با امانت، کفايت، درايت وکياست و حسن سلوک برای نيل به جامعه ی  شهروند مدار، خالصانه و عاشقانه کوشش می نمايند و در جهت بالندگی ، شکوفایی ، عمران و آبادانی قدم برمی دارند تبريک و تهنيت عرض می نمايیم .
 
روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار
 
 
 


زمان انتشار: 8 ارديبهشت 1400   15:56:41
 [0 نظر]نام شما :
آدرس سایت یا وبلاگ:
http://
آدرس ايميل :
نظر شما :
کد امنیتی: