تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
پیام مشترک روسای شورای شهر و شهرستان به مناسبت روز شوراها
8 ارديبهشت 1399   11:50:26 |  اخبار شورا > 
پیام مشترک روسای شورای شهر و شهرستان به مناسبت روز شوراها

روسای شوراهای شهر و شهرستان با پیامی مشترک فرا رسیدن روز ملی شوراها را تبریک گفتند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار، متن پیام سیدعبدالمهدی میرپور رئیس شورای اسلامی شهر لار و عبدالرحیم مقیمی رئیس شورای اسلامی شهرستان لارستان به شرح زیر است:
 
بسمه تعالی
 
در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، روز نهم اردیبهشت به عنوان روز شوراها نام نهاده شده است.
در قانون اساسي شوراها نماد تعيين سرنوشت مردم توسط خودشان و مشارکت مردم در اداره امور كشور است.
 توفیق مسئولیت پذیری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران فرصتی مهم برای خدمت رسانی به مردم است. خدمت در نهادی مردمی و ناظر امور، به نام _شوراهای اسلامی_ که بر مبنای وظیفه شناسی و توجه به حل مسائل و مشکلات شهرها و روستاها تأسیس شده، موجب افتخار است و مسئولیتی بس عظیم برای اعضای آن به همراه می آورد.
شوراها بي واسطه ترين حلقه ارتباطي مردم با حاكميت و بازوی مشورتی دولت و نظام هستند. جنس این نهاد مدنی از جنس مجلس شوراي اسلامي است؛ هر دو بر دستگاههاي اجرایي نظارت مي كنند؛ مجلس شوراي اسلامي قانون می گزارد و شوراها نیز به وضع مقررات مي پردازند و بر همين اساس مجلس شوراي اسلامي در سطح ملي عمل مي كند و شوراها در مقیاس محلي و منطقه اي؛ حضور شوراهاي شهر و روستا و همچنین شوراهای فرادست به عنوان نمايندگان مردم و مدافع منافع آنها در سطح جامعه مي توانند بسيار مهم و اثرگذار باشد.
فرصت را مغتنم شمرده اين روز را به اعضاي محترم شوراهاي شهر و روستاي کشور به ویژه لارستان و شهروندان عزیز شهر لار تبريك عرض نموده و  امیدواریم با تلاش و كوشش خود ، توفيقات روزافزوني در خدمت به همه اقشار جامعه داشته باشیم.
 
    سیدعبدالمهدی میرپور                                        عبدالرحیم مقیمی
رئیس شورای اسلامی شهر لار            رئیس شورای اسلامی شهرستان لارستان
 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به پایگاه خبری - شورای اسلامی لارستان.
منبع: شورای اسلامی لارستان
آدرس: