تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
از آتش نشانان شهر لار تجلیل شد
12 مهر 1398   12:41:28 |  اخبار شهر  > 
از آتش نشانان شهر لار تجلیل شد

در مراسمی با حضور شهردار لار، رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر لار، شریفی معاونت عمرانی شهردار، مسولین واحدهای اجرایی، احمد دلاور معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری ویژه شهرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی، معاون و مسول ایمنی زمینی فرودگاه بین المللی حضرت آیت الله آیت الهی لارستان، نماینده شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ناحیه لارستان، از آتش نشانان شهر لار تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار در این مراسم گفت: تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال ۷۹ توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی فرهنگی کشور تایید شد.
 شهردار لار افزود: امروز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور و همچنین یادآوری حماسه‌آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس، 7 مهرماه به نام این دریادلان نامگذاری شده است.

محمدرضا قنبرنژاد افزود: ایجاد زمینه‌های مناسب برای آموزش همگانی در جهت پیشگیری از بروز حوادث مختلف و حفاظت از سرمایه های ملی از دیگر اهداف نامگذاری این روز است.
وی گفت: آتش نشانان و امدادگران علاوه بر حضور در صف اول خدمت رسانی به آسیب دیدگان در شهرها و روستاها، در هنگام وقوع حوادث و سوانح غیرمترقبه نیز در خط مقدم امداد و نجات به آسیب دیدگان قرار دارند.
شهردار لار افزود: بر این اساس هر ساله در راستای بزرگداشت روز آتش نشانی و ایمنی، شهرداری و شورای اسلامی شهر لار همزمان با سایر شهرهای کشور از این دلاورمردان تقدیر می کند.
قنبرنژاد در پایان سخنان خود، در راستای تحقق اهداف و جلب مشارکت اجتماعی پیشنهاداتی را به آتش نشانان ارائه کرد.
سعید منشی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار هم در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های سازمان متبوع خود، از کمبودها و نواقص موجود سخن گفت.
سعید منشی گفت: خدمات رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار منحصر به شهر لار نیست؛ بعضی مواقع این خدمات رسانی تا نزدیکی روستای هرمود عباسی، تونل واقع در جاده لار جهرم و بیشتر مواقع تا نزدیکی شهرستان بستک از توابع استان هرمزگان ادامه دارد.
وی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار در شش ماهه اول سال ۹۸ در مجموعه ۹۱۶ مأموریت انجام داده، گفت: از این تعداد ۵۵۶ ماموریت امداد و نجات، ۳۶۰ ماموریت اطفاء حریق بوده است.  
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار گفت: در مجموع حوادث رخ داده، ۹۸ مصدوم، 19 فوتی و  123 نجات یافته داشته ایم.
سعید منشی در خصوص آموزش و فرهنگ سازی ایمنی هم گفت: در یک سال اخیر بیش از ۱۹ هزار نفر با از طریق آموزش ساعتی با خدمات ایمنی آشنایی پیدا کرده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به کمبودها و نواقص موجود در سازمان اشاره کرد و گفت: علیرغم وضع اقتصادی موجود، شهرداری و شورای اسلامی شهر لار در حد توان قسمتی از کمبودها و نواقص را برطرف کرده است که این خود جای بسی تشکر دارد؛ اما باز هم کمبودهای زیادی وجود دارد که یکی از آنها با توجه به گستردگی منطقه وجود یک ایستگاه در منطقه نزدیک بائن و میدان امام رضا (ع) است.
سعید منشی تصریح کرد: با توجه به ساخت و سازهای جدید با ارتفاع زیاد و همچنین تصادفات جاده‌ای و شهری، خودرو نردبان و خودرو تندرو امداد و نجات از کمبودهای مهم و اساسی این سازمان است.
سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار که از دیگر سخنرانان این مراسم بود، گفت: جایگاه آتش نشانان از نظر ارزش معنوی واقعاً جایگاه والایی است و باید به این مقام افتخار کرد.
رییس شورای اسلامی شهر لار در سخنان خود بر آموزش و ارتقاء دانش آتش نشانان تاکید کرد.  
احمد دلاور معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری ویژه لارستان هم گفت: مجموعه ستاد مدیریت بحران دارای کمیته ۱۶ گانه است. ولی آنهایی که فقط در خط مقدم حوادث قرار دارند نیروهای آتش‌نشانی هستند و عملکرد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار در رده‌های بالای استانی است و آمار نشان می دهد این عملکرد رضایتمندی قابل توجهی بدنبال دارد.
عشرت جهاندیده عضو شورای اسلامی شهر لار هم در این مراسم گفت: باید از بانوانی که در زمان ماموریت همسران و فرزندان خود به عنوان آتش نشان استرس و اضطراب زیادی را تحمل می کنند تقدیر و تشکر کرد.
این عضو شورای اسلامی شهر لار گفت: به نمایندگی از تمام زنان لارستان از خانواده‌های آتش‌نشانان قدردانی می‌کنم و بر دستان تک تک مادران و همسران این دلاورمردان بوسه می زنم.
اهدا مدال افتخار به آتش نشانان، معرفی و تقدیر دو آتش نشان نمونه، تقدیر سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار از فرودگاه بین المللی حضرت آیت الله آیت الهی و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ناحیه لارستان، اجرای سرود توسط گروه ملی سرود آدینه و پخش کلیپ و نماهنگ، از ویژه های این مراسم بود.
در این مراسم، آتش نشانان در کنار خانواده های خود شبی بیاد ماندنی را سپری کردند.
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به پایگاه خبری - شورای اسلامی لارستان.
منبع: شورای اسلامی لارستان
آدرس: