تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
پیگیری های شورای اسلامی شهر لار درخصوص ارتقاء منطقه لارستان
21 شهريور 1398   10:29:55 |  اخبار شورا > 
پیگیری های شورای اسلامی شهر لار درخصوص ارتقاء منطقه لارستان

در پی درخواست ها و مراجعات مکرر مردم شهر لار و حضور اقشار مختلف در جلسات شورا، در زمینه ارتقای بخش ها و کل منطقه لارستان، شورای شهر لار طی پیامی مواردی را به اطلاع مردم و موکلان خود می رساند.
 
بسمه تعالی
مردم شریف شهر لار
 با سلام و احترام
   ضمن عرض تسلیت ایام غمبار و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین (ع) شورای اسلامی شهر لار در راستای رسالت اصلی خود که همانا انتقال مطالبات و پیگیری خواسته های قانونی و بحق مردمی در چارچوب قانون و مقررات می باشد، درخصوص درخواست اخیر مردم شریف و معتمدین و شورای محلات و حضور مکرر معتمدین محلی در صحن شورا مبنی بر پیگیری جدی موضوع ارتقاء مرکز شهرستان و به تبع آن ارتقاء مجموعه شهرستان به استحضار مردم شریف می رساند این شورا همواره علاوه بر طرح موضوع در جلسات متعدد مراتب را از طریق مسئولین شهرستان ، استان و کشور دنبال نموده و در آخرین جلسه با حضور نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و معتمدین نسبت به بررسی و رایزنی و انعکاس خواسته به مسئولین مرکز اقدام نموده است. و امیدواریم پیگیری هایی که قطعاً از مجاری و ابزار قانونی خواهد بود ما را در راستای تحقق کلام گهربار و معنی دار ولی امر مسلمین امام خامنه ای یعنی «لارستان بزرگ» برساند.
ضمناً متن مکاتبه با وزیر محترم کشور به شرح ذیل به اطلاع مردم شریف لارستان می رساند.
 
 

 بسمه تعالی
جناب آقای دکتر رحمانی فضلی
 وزیر محترم کشور
با سلام و احترام و دعای خیر
  تاریخ پر فراز و نشیب ایران اسلامی همواره شاهد اوراق زرینی از استکبار ستیزی، ولایتمداری و مبارزات و حماسه های بزرگان و علما و مردان و زنان خداجوی لارستان عزیز بوده است و رشادتهای طول انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هیچ گاه از حافظه تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی پاک نخواهد شد. علمای بزرگ لارستان که در سایه سار علم و معرفت آنان وحدت واقعی میان مذاهب اسلامی شکل گرفته و این خطه عالم خیز و دلاور پرور را همواره به عنوان منادیان وحدت و ولایتمداری در پهنه اسلامی ایران به یاد دارد و نام لار و لارستان را بعنوان سرزمینی کهن با فرهنگی غنی و سابقه ای درخشان از عزت و همدلی بر تارک کشور ثبت و ضبط کرده است.
این مردم شریف که همواره مال و جان خود را برای حفظ قداست اسلام و وحدت امت اسلامی و سازندگی دیار خود وقف کرده اند و نام خیرین و نیک اندیشان لارستانی در همراهی دولت ها و نظام مقدس جمهوری اسلامی برای پیشبرد اهداف عالی همیشه زبانزد خاص و عام می باشد. با وجود همه بزرگواریها و عزت و افتخارآفرینی، گاه گاهی دل این مردم به بهانه های مختلف از جمله مباحث تقسیم کشوری از سوی مسئولین کشوری به درد می آید و نظم و آرامش منطقه بواسطه خبر جداییِ بخشی از این پیکره واحد که در کلام رهبر فرزانه انقلاب به «لارستان بزرگ» یاد شده، به هم می خورد که در شان و منزلت این مردم صبور، انقلابی و فهیم نمی باشد.
در جریان اخیر خواسته بحق و مشخص مردم شریف حفظ وحدت و یکپارچگی لارستان بزرگ می باشد و هرچند که ارتقاء هر شهر و روستا را حق مردم شریف آن مناطق می داند لکن حفظ عزت، اقتدار و وحدت تنها در سایه ارتقاء مرکز شهرستان و به تبع آن ارتقاء سایر مناطق امکان پذیر و زیبا است که همانا در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت محترم مبنی بر خدمت به مردم شریف منطقه خواهد بود. اطمینان خاطر است با درایت مدیریت کلان کشور تصمیمی اتخاذ گردد که منجر به تحقق خواسته های مردم کل منطقه گردد. و من ا... التوفیق .
 
شورای اسلامی شهر لار
 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به پایگاه خبری - شورای اسلامی لارستان.
منبع: شورای اسلامی لارستان
آدرس: