نظر سنجی

کد مطلب : 2525
بازدید از مطلب: 86
بررسی مسائل و مشکلات اشتغال در لارستان با حضور معاون فرماندار


بررسی مسائل و مشکلات اشتغال در لارستان با حضور معاون فرماندار
اعضای شورای شهر لار میزبان معاون مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس صنعت معدن و تجارت لارستان با موضوع اشتغال بودند.
دویست و سی و چهارمین جلسه شورا با موضوع اشتغال و رفع موانع آن با حضور طاهری معاون برنامه ریزی فرماندار، مهندس عبدالمهدی قاسمی معاون مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ابراهیمی زاده رئیس صنعت معدن و تجارت لارستان در صحن شورا برگزار شد.
میرپور رئیس شورای اسلامی شهر لار با بیان اینکه مسئله اشتغال دغدغه عمومی مردم است و مراجعات مکرر به شورای شهر انجام می‌شود.همچنین خواستار تعریف شغل در منطقه برای فارغ التحصیلان دانشگاهی که برای پیدا کردن شغل با مشکلات بیشتر روبرو هستند شد.
همچنین در ادامه دیگر اعضای شورا نیز بر توجه بیشتر برای بهبود وضعیت اشتغال شهر و شهرستان، لزوم وجود سند چشم انداز ، هدایت سرمایه گذاران و خیرین به سمت تولید با ارائه بسته های پیشنهادی و همچنین شناسایی فارغ التحصیلان دانشگاهی تاکید کردند.
قاسمی معاون مدیرکل و رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لارستان با اینکه در شهرستان ما بیکار با درآمد زیاد است سودآوری برای فعالیت‌های غیرمولد و دلال بازی را مانع عمده سرمایه گذاری مولد در شهرستان برشمرد.
وی همچنین بر لزوم تقویت فرهنگ کار در میان مردم، و توجه به لزوم سرمایه‌گذاری برای توانمندسازی مدیریت تولید انرژی و خروج محصول به جای صرف هزینه های کلان بر روی ساختمان در ارتقاء و جنبه های سخت افزاری تولیدی را مهم برشمرد.
 


زمان انتشار: 14 خرداد 1399   14:06:02
ابراهیمی زاده رئیس اداره صنعت معدن و تجارت لارستان نیز پیشنهاد ایجاد صندوق به منظور جمع آوری وجوه خیریه برای آبادانی شهر را ضروری و بخشی از مشکل واحدهای صنعتی ناشی از سوءمدیریت داخلی آنان دانست. وی در ادامه بیان کرد از واحدهای کوچک درآمدهای کلان قابل استحصال است که با توجه به سرمایه گذاری اصولی و حرفه‌ای می توان به این مهم دست یافت.
طاهری معاون برنامه‌ریزی فرماندار ویژه لارستان باتوجه به اینکه قسمتی از مسئله بیکاری در شهرستان تابع و متاثر از وضعیت کلان کشوری است، حجم بالای نقدینگی وارد شده از کشورهای خلیج فارس به منطقه را عامل اصلی رونق معاملات و گرانی ملک وسایل سرمایه گذاری‌های غیر مولد و در مقابل استقبال کم سرمایه داران سرمایه‌گذاری در بخش تولید مطرح کرد.
معاون فرماندار بر موثر بودن مهارت افزایی نیروی کار در کاهش نرخ بیکاری و توجه به گرایش عمومی در سرمایه‌گذاری‌ها باتوجه به تجارت پیشه بودن مردم لار و لارستان تاکید کرد.
 
 [0 نظر]نام شما :
آدرس سایت یا وبلاگ:
http://
آدرس ايميل :
نظر شما :
کد امنیتی: