نظر سنجی

کد مطلب : 2524
بازدید از مطلب: 1694
رئیس شورای شهر در نشست خبری عملکرد شورا را تشریح کرد


رئیس شورای شهر در نشست خبری عملکرد شورا را تشریح کرد
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار و به نقل از آفتاب لارستان، روز دوشنبه شانزدهم تیرماه نشست خبری با حضور رئیس شورای اسلامی شهر لار در محل شورای شهر برگزار شد.
در ابتدای این نشست، رئیس شورای اسلامی شهر لار اظهار کرد: کار شورای شهر فقط مربوط به بازدید از پروژه های عمرانی و شهرداری نیست بلکه در مشکلات شهری نیز وارد شده است.
سیدعبدالمهدی میرپور افزود: بارها شده که در جلسات شورا با روسای ادارات مختلف شهرستان دیدار داشته ایم و مشکلات شهری و خواسته ها و مطالبات مردمی را انتقال داده ایم.
وی تصریح کرد: حتی در سطح کشوری نیز نامه نگاری هایی داشته ایم و در ایام کرونا نامه هایی به وزارت بهداشت و وزارت کشور ارسال کرده ایم و وضعیت شهر لار و مشکلاتی که برای شهر پیش آمده بود را برایشان توضیح داده ایم.
رئیس شورای اسلامی شهر لار خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر، عضو ثابت ستاد کرونا است و تلاش مان بر این است که تا جایی که امکان دارد عملکرد خوبی در زمان شورای پنجم به ثبت برسد.
میرپور در مورد پروژه های شهری گفت: هدف ما گذار از شهر دوستدار خودرو به شهر پیاده مدار است و سعی می کنیم در سال آخر شورا به این هدف برسیم و به عنوان رئیس شورا این عقیده را دارم که تا الآن کارهای زیرساختی را به اندازه ی کافی انجام داده ایم و باید به سمت پیاده مداری و حضورپذیر ساختن فضاهای شهری برویم.
وی تصریح کرد: روی مسیر دوچرخه سواری در سطح شهر کار می کنیم تا بتوانیم این مسیر را در سطح شهر لار داشته باشیم و در این زمینه شهردار نهایت همکاری را با ما می کند.
رئیس شورای اسلامی شهر لار خاطرنشان کرد: برای دوچرخه سواری، مسیرهایی را در نظر گرفته ایم که برای شهروندان ایمنی کامل داشته باشد تا بتوانند قسمتی از کارهای روزمره را با دوچرخه در سطح شهر انجام دهند.
سید عبدالمهدی میرپور افزود: تامین زیرساخت های لازم همچون تامین ایستگاه های دوچرخه و همچنین تعمیر دوچرخه در دستور کار شهرداری قرار دارد.
وی اظهار کرد: یکی از کارهای جدیدی که روی آن کار می کنیم بحث اجرای گذرهای تاریخی است که از مصوبات سال ۹۹ شوراست و نظر شهرداری و شورا بر این است که این اتفاق بیفتد و امیدواریم با همکاری بیشتر اداره میراث فرهنگی این مهم اتفاق بیفتد و همکاری بیشتری با ما داشته باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر لار تصریح کرد: نیاز امروز ما، پیگیری پروژه های پرمقیاس است تا به سمت شهری برویم که حالت دوستدار پیاده (پیاده مدار) داشته باشد.
میرپور خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است که طرح های بسیاری از پروژه های بزرگ روی کاغذ باقی می ماند و سال ها نیز طول می کشد اما امکان انجام پروژه های خرد و کوچکتر زیادتر است.
وی اظهار کرد: به عنوان رئیس شورا در دوران باقی مانده تلاش دارم پروژه هایی را پیگیری کنم که بیشتر با محیط زندگی مردم سر و کار دارند و امیدوارم بتوانیم کیفیت زندگی را به ویژه در محلات ارتقا دهیم که از جمله ی این موارد، کار کردن روی مسیر پیاده روها و از جمله پیاده رو «خیابان معلم» در شهر جدید است که موزاییک فرش آن را از چهارراه راهنمایی تا پارک شهر تقریبا تمام کرده ایم که این مسیر می تواند هم یک مسیر بسیار خوب پیاده محور باشد که مردم بتوانند از آن استفاده کنند و با توجه به اینکه با پارک شهر ارتباط دارد می تواند یک پروژه ی بسیار خوب و مناسب باشد.
 
 


زمان انتشار: 18 تير 1399   09:51:27
رئیس شورای اسلامی شهر لار افزود: این طرح از پروژه هایی است که در سال ۹۸ مصوب کردیم و در حال حاضر با هزینه ای بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان در حال اجراست که در سال ۹۹ مبلغ یک میلیارد تومان دیگر مصوب کردیم که به این پروژه تزریق شود.
سید عبدالمهدی میرپور خاطرنشان کرد: فاز اول این پروژه که موزاییک فرش است در حال انجام است و فاز دوم آن که شامل مبلمان و فضای سبز است به زودی شروع می شود.
وی تصریح کرد: طول مسیر ۶۷۰ متر و عرض متوسط آن ۶ متر است، مساحت اجرایی آن ۴ هزار و ۲۰ مترمربع است و در این پروژه مساحت تقریبی ۲ هزار و ۵۲۵ مترمربع موزاییک فرش انجام شده است و از خصوصیات این طرح این است که در داخل آن آب نما نیز تعبیه کرده ایم.
رئیس شورای اسلامی شهر لار اظهار کرد: هدف ما این بود که در راستای اصلاح و مناسب سازی معابر شهری عملیات پیاده رو سازی و بهسازی ضلع شرقی خیابان معلم (حدفاصل چهل متری اول تا ورودی بوستان ملت (پارک شهر)) را انجام دهیم.
میرپور در مورد بلوار وسط خیابان معلم اظهار کرد: چمن های مصنوعی خریداری شده است و به زودی شاهد تکمیل روپوش بلوار وسط خیابان معلم هستیم.
 
 
میرپور تصریح کرد: یکی دیگر از اهداف ما، پارک های مختلف در سطح شهر است که از مصوبات سال ۹۸ و ۹۹ به شمار می رود که از جمله آن ها، «پارک نسترن» است که به عنوان یک بوستان محلی و در راستای تقویت روحیه ی ساکنان منطقه و تشویق آن ها به ورزش در نظر گرفته شده است.
وی افزود: برای این کار، مساحت حدودی دو هزار مترمربع در نظر گرفته شده است، مکان آن نیز در نزدیکی بلوار غدیر شمالی است و به معابر ۲۰ متری و ۱۲ متری دسترسی دارد، محل آن یک نخلستان قدیمی بوده که سعی شده است همان درخت ها و نخل ها سر جای خودش بماند و دست نخورد و از جمله فضاها و امکاناتی که می توانیم در نظر بگیریم زمین ورزشی، میز شطرنج، پینگ پنگ، محوطه هایی برای نشستن همچون آلاچیق و دکه ی فروش اغذیه است.
رئیس شورای اسلامی شهر لار تصریح کرد: در راستای گسترش فضای سبز، باغچه های کاشت درختان سایه انداز در «پارک نخل» نیز پیشنهاد شده است.
سید عبدالمهدی میرپور خاطرنشان کرد: برای بوستان ملت (پارک شهر) طرحی را در نظر گفته ایم که در محدوده ی مرکزی و جنوبی پارک شهر به مساحت پنج هکتار است که این طرح در دست تهیه است و در اولویت بندی فاز اول آن، اهمیت عنصر آب است که با توجه به اقلیم گرم و خشک و افزایش درختکاری در نظر گرفته شده است، همچنین مجموعه ی رستوران ها و حوزه ی بازی های ویژه کودکان و نوجوانان و مسیر دوچرخه نیز در آن درنظر گرفته شده است.
وی افزود: از جمله کارهای جدیدی که در پارک شهر انجام داده ایم، اجرای آب نمای موزیکال است که با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان ایجاد شده است و به زودی با محوطه سازی ای که در اطراف آن در حال انجام است شاهد افتتاح این طرح در مجموعه ی پارک شهر خواهیم بود.
رئیس شورای اسلامی شهر لار تصریح کرد: از جمله کارهای دیگری که در نظر داریم، بحث مبلمان شهری و مجسمه های شهری در راستای معرفی حیات وحش لارستان و همچنین، طرح بهسازی محوطه جزیره جنوبی «باغ ملی» است.
سید عبدالمهدی میرپور افزود: این مجسمه ها با هدف معرفی گونه های جانوری ای است که در منطقه بوده اند و الآن نیز در حال ساخت هستند.
وی خاطرنشان کرد: مکان دیگری نیز در نظر گرفته ایم که کوه های ضلع جنوبی میدان امام رضاست که جزئیات آن طرح نیز بعدا عنوان می کنیم که به چه ترتیب است.
رئیس شورای اسلامی شهر لار اظهار کرد: از جمله پارک هایی که در این دوره ی شورا مدنظر ماست، «پارک سرداران» است که به نوعی در ورودی و خروجی شهر قدیم لار قرار گرفته است، مساحت کلی آن ۱۸ هزار مترمربع است و اتفاقاتی که در آن پارک قرار است بیفتد شامل زیرسازی و آسفالت است، متراژ لبه گذاری حدود هزار و ۵۰۰ مترمربع است و سنگ فرش به مساحت دو هزار و ۲۰۰ مترمربع و موزاییک فرش به مساحت هزار مترمربع داریم.
میرپور افزود: فرهنگسرا و قسمت های اداری از خصوصیات پارک سرداران است که به مساحت هزار مترمربع در نظر گرفته شده است، فضای سبز، آب نما و طرح فضای سبز به مساحت بین ۹ تا ۱۰ هزار مترمربع است، همچنین فضای پارکینگ نیز در آنجا داریم.
وی در مورد توسعه ی بوستان ها و پارک ها گفت: کلنگ زنی پارک بانوان را به شکل نمادین در بهمن ماه با حضور استاندار انجام دادیم، مساحت خیلی خوب حدود ۱۲ هزار و ۸۴ مترمربع دارد و در آنجا نیازمندی های بانوان را در نظر گرفتیم و فضای خوبی به آن اختصاص داده شده است، فضاهای آموزشی شامل کلاس های متنوع آموزشی (نقاشی، سفره آرایی و آشپزی) در نظر گرفته شده است، فضای نگهداری از کودکان زیر شش سال در آنجا جانمایی شده است و از کف فرش های متنوع با موزاییک و تک لبه های رنگی استفاده شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر لار تصریح کرد: در راستای تعامل بیشتری که خود بانوان می توانند در آنجا با هم داشته باشند محیط های خاصی را به شکل آلاچیق و سکو درنظر گرفته ایم تا بتوانند از این فضا استفاده ی بهتری داشته باشند.
سید عبدالمهدی میرپور افزود: فضاهای ورزشی شامل پینگ پنگ و فضاهای خاصی برای ورزش والیبال و دوچرخه سواری در نظر گرفته شده است که در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد به این مرحله رسیده ایم و در سال ۹۹ هم برای آن بودجه گذاشته ایم تا بتوانیم با همکاری مجموعه شهرداری این پارک را به اتمام برسانیم.
وی تصریح کرد: از جمله پروژه های مهم دیگری که مدنظر ماست، پروژه ی ترمینال است که بلوک اول آن ساخته شده و مساحت حدود سه هزار مترمربع دارد؛ همچنین، در نظر داریم که ساختمان شهرداری را تکمیل کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر لار اظهار کرد: طراحی مجموعه ۳۸ هکتاری لار در ورودی شهر آماده است، فضاهای خاص و متنوعی دارد اما با توجه به اینکه تکمیل آنجا نیاز به هزینه بسیار زیادی دارد از سرمایه گذاران دعوت کرده ایم تا وارد این طرح شوند.
میرپور خاطرنشان کرد: مجموعه ی ۳۸ هکتاری، مجتمع بزرگ فرهنگی، ورزشی، رفاهی و توریستی است و قرار است در آنجا شهربازی و بوستان نیز ایجاد شود و مسیرهای ویژه سواره و پیاده و نمایشگاه های خاصی نیز در برای آن در نظر گرفته ایم.
وی افزود: امیدواریم این مجموعه هم برای خدمات به مسافران باشد و هم محیطی برای گذراندن اوقات فراغت مردم باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر لار تصریح کرد: درست است که برای مجموعه مدیریت شهری، شهرداری و شورای شهر وجود دارند اما لازم است که ارگان های دیگری هم به کمک شهرداری بیایند و با توجه به اینکه شهرداری اعتبارات دولتی خاصی ندارد و حالت خودگردان دارد باید خودشان بودجه هایشان را تامین کنند و خیلی خوب است که ارگان های دیگر نیز وارد شوند و کمک دهند تا بتوانیم پروژه های شهری را جلو ببریم.
سید عبدالمهدی میرپور در مورد کارهای روتین شهرداری گفت: شهرداری به صورت سالیانه مبالغ زیادی را در قالب مشارکتی و غیرمشارکتی هزینه می کند و برای رفاه حال شهروندان آسفالت انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه شورای شهر، شورای شهرداری نیست اظهار کرد: شورای شهر لار در سایر موضوعات شهری به غیر از بحث شهرداری به صورت بسیار خوبی وارد شده است، جلسات مختلفی با روسای ادارات گذاشته و در تمام کارهایی که در سطح شهرستان اتفاق افتاده است پیش قدم بوده است، هم در ارسال نامه و هم پیگیری مستقیم و چند وقت پیش که استاندار به لار سفر داشتند درخواست های مختلفی از ایشان داشتیم و در جلسه با مهندس حسین زاده، نماینده مردم، مسائل مختلفی که برای کل مجموعه ی شهر و شهرستان لازم بود نامه نگاری هایی کرده ایم و صحبت های زیادی در مورد دوبانده شدن جاده، تکمیل پروژه های راه آهن به سمت بندرعباس، ارتقای دانشکده علوم پزشکی، بحث اداره کل راهداری، پیگیری مصوبات سفر مقام معظم رهبری همچون بحث پتروشیمی، راه اندازی فاز دوم شرکت سیمان لار، منطقه ی ویژه اقتصادی و بندر خشک شده است.
در دیدار اخیرمان با مهندس حسین زاده تاکید کردیم که بحث اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را با وارد کردن صنعت خاصی به شهر لار در نظر بگیرند
رئیس شورای اسلامی شهر لار با اشاره به مشکل اشتغال گفت: تعداد بسیار زیادی از شهروندان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدارک و دانشگاه های خوب به ما مراجعه می کنند اما متاسفانه در بحث اشتغال مشکل داریم و در دیدار اخیرمان با مهندس حسین زاده هم تاکید کردیم که بحث اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را با وارد کردن صنعت خاصی به شهر لار در نظر بگیرند.
وی در مورد فاضلاب شهری گفت: در این زمینه درخواست های مختلفی داده ایم و تصمیماتی نیز گرفته شده است، حتی این موضوع را از طرف دفتر نماینده به ویژه در بین محلات شهر قدیم انجام داده ایم و در حال پیگیری هستیم و در هفته قبل نیز یک شرکت خصوصی از تهران آمدند و از این محلات بازدید کردند، پیشنهاداتی داده شد و امیدواریم بتوانیم در این زمنیه اقداماتی انجام دهیم.
رئیس شورای اسلامی شهر لار تصریح کرد: نشاط اجتماعی برای شهروندان از اهداف ماست که در راستای آن بحث توسعه ی بوستان ها و ایجاد فضای پیاده روی را مدنظر داریم.
سید عبدالمهدی میرپور در مورد گذرهای تاریخی اظهار کرد: این طرح در حال مطالعه و آماده شدن است اما به صورت پایلوت از «نظرگاه ابوالفضل شهر قدیم» و «حسینیه حاج تقی» در نظر گرفته ایم؛ در واقع، برای اینکه به سمت یک بافت تاریخی برویم از یک سری از متریال های خاص هم در کف سازی و هم جداره سازی استفاده می کنیم.
وی در مورد پارک جنگلی لار گفت: یکی از مطالبات شهروندان این است که تغییراتی را در این پارک به وجود آوریم؛ درست است که شهرداری به صورت سالانه هزینه های آن را در بخش پسماند، تعمیرات پمپ چاه و کابل و تاسیسات انجام می دهد اما به شهرداری واگذار نشده است.
هدف ما این است که کیفیت پارک جنگلی را بالا ببریم
رئیس شورای اسلامی شهر لار افزود: در نظر داشتیم که این پارک در قالب قراردادهای ۲۰ یا ۳۰ ساله به شهرداری واگذار شود که شهرداری بتواند آن را به سرمایه گذار واگذار کند و اگر دقت کنید آنجا از نظر کمیت درختان خیلی خوب است اما از نظر کیفیت فضای مناسبی ندارد و هدف ما این بود که کیفیت آن را بالا ببریم تا شهروندان بتوانند در زمان های مختلف از آن استفاده کنند.
 
 [0 نظر]نام شما :
آدرس سایت یا وبلاگ:
http://
آدرس ايميل :
نظر شما :
کد امنیتی: