نظر سنجی

کد مطلب : 2512
بازدید از مطلب: 1975
نشست صمیمی اعضای شورا شهر لار با مهندس حسین زاده نماینده شهرستانهای لار، گراش، اوز و خنج


نشست صمیمی اعضای شورا شهر لار با مهندس حسین زاده نماینده شهرستانهای لار، گراش، اوز و خنج
اعضای شورای اسلامی شهر لار در دویست و چهلمین جلسه شورا میزبان مهندس حسین زاده نماینده مردم لارستان، گراش، اوز و خنج بودند.
به گزارش روابط عمومی شورا؛ در ابتدای این نشست صمیمی، مهندس میرپور رئیس شورا با خوش آمدگویی به حسین زاده و روسا دفاتر لار و تهران در خصوص نیازهای شهر و شهرستان ، افزایش وحدت و همدلی در سطح چهار شهرستان، توجه ویژه به ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان مقاطع مختلف تحصیلی از دانشگاه و مراکز علمی معتبر کشور، ابراز امیدواری کرد با حضور نماینده جوان و انرژی خوب ایشان شاهد محقق شدن آن باشیم.
موضوع صنعت پتروشیمی و پیشنهاد استاندار مبنی بر ایجاد شهرک‌های پتروشیمی، ضرورت تکمیل باند دوم لار - جهرم با توجه فوت همشهریان و هموطنان بر اثر تصادفات در این مسیر ، پیگیری بودجه راه آهن شیراز بندرعباس و اتصال آن از مسیر جهرم – لار بندرعباس، پیگیری برای ایجاد بندر خشک، پیگیری ایجاد فاضلاب شهری لار با در نظر گرفتن مناطق محروم در شهر قدیم به عنوان محلات هدف، ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه ،موضوع اداره کل راهداری باتوجه به حوزه وسیع تحت پوشش در منطقه لارستان، پیگیری راه اندازی فاز دوم شرکت سیمان لارستان، راه اندازی کارخانه های بزرگ صنعتی، پیگیری کاروشها و لرزه نگاری جهت اکتشاف نفت و گاز در سطح شهرستان،انتصاب یک هنرمند به عنوان واحد فرهنگی در دفاتر چهارگانه جهت ارتباط هنرمندان چهار شهرستان و اهتمام به روزهای لارستان گراش اوز و خنج و برگزاری همایش چهره های ماندگار علمی هنری، سرمایه گذاری نیکوکاری و کارآفرینی چهار شهرستان، رسیدگی به آثار فاخر در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری همچون بازار قیصریه، واگذاری پارک جنگلی به شهرداری باتوجه به اینکه هزینه های زیادی برای رسیدگی به این مجموعه توسط شهرداری صورت می گیرد و پیگیری فاز دوم خط انتقال سد سلمان فارسی مطالبی بود که میرپور توجه و پیگیری به آن را ضروری دانست.
رئیس شورا با بیان اینکه در پروژه‌های شهری با تصویب بودجه سالانه و مدون تلاش شده است خدمات دهی به شهروندان تسریع یابد اما باتوجه به شرایط اقتصادی و میزان درآمد شهرداریها تخصیص بودجه دولتی به تکمیل ساخت پارک بانوان و ترمینال می تواند تسریع در اجرای این پروژه ها را به همراه داشته باشد را با همکاری نماینده مجلس مهم برشمرد.
مهندس عبداله محبی نیز  در ادامه با اشاره به اینکه مردم منطقه از اقدامات خوب مسئولین قدردانی می کنند توجه به امر اشتغال و لزوم ایجاد صنعت با توسعه نفت و انتقال نفت خام به پالایشگاه ، توسعه شرکت سیمان لارستان و فاز دوم آن کارخانه که اشتغال حداقل 200 نفر را به همراه خواهد داشت و توجه به میراث فرهنگی در کل منطقه و تعیین برنامه مدون برای اشتغال مطالبی مطرح نمود.
 


زمان انتشار: 8 تير 1399   19:05:36
عبدالرحیم مقیمی رئیس شورای شهرستان هم ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت با توجه به صحبت های نماینده مجلس در جلسه شورای اداری مبنی بر لزوم تلاش مسئولین در رفع مشکلات در شهرها درخواست توجه جدی تر به شوراها به عنوان بازوی قوی برای دولت و مجلس نمود که می تواند بعنوان پل ارتباطی و زمینه ساز ارتباط مردم با آنها و رسیدگی بیش از پیش به مشکلات باشد.
وی در ادامه پیگیری ارتقاء برای کل شهرستان را با توجه به جایگاه لارستان به لحاظ جغرافیایی و استراتژیک و نقش آن در جنوب کشور ، همچنین پیگیری مصوبات سفر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری ، اختصاص کد محرومیت به مناطقی که با محرومیت های زیادی روبرو هستند، و ارتباط لار و هرمزگان و توجه به صنایعی که میتواند اشتغال بیشتری برای جوانان ایجاد کند ضروری دانست .
خلیل نامدار نیز با بیان اینکه امیدواریم حضور حسین زاده نماینده جوان در مجلس شورای اسلامی که باعث افتخار این منطقه می باشد در ارتقای کل شهرستان مفید باشد و با ایجاد وحدت و انسجام در مرکزیت شاهد این مهم باشیم. توجه به جایگاه منطقه لارستان به عنوان مرکزی استراتژیک و پشتیبان برای جنوب کشور و هرمزگان نیز بخش دیگیری از صحبتهای این عضو شورا بود.
 
 
رحیم بیژنی نیز رمز موفقیت مسئولین را ارتباط مستقیم با مردم دانست و استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه همچون دانشگاه فرهنگیان که با هزینه‌های مردمی و دولتی اقدامات لازم در راه اندازی آن صورت گرفته است را با در نظر گرفتن سهمیه بومی و موثر بودن آن در بحث اشتغال را مهم برشمرد.
عشرت جهاندیده مسئول کمیسیون بانوان و فرهنگی شورای اسلامی شهر لار نیز وجود بانوان فعال در منطقه و حضور آنان در عرصه‌های اجتماعی را ارزشمند دانست و از نماینده مجلس در منطقه خواستار استفاده از مشاوران بانوان در کارگروه ها شد.
اشکان عسکری نیز انتخاب یک فرد جوان و متخصص که سرشار از انرژی است در جایگاه مسئولیت نمایندگی مجلس که دید متفاوت‌تری دارد را ارزشمند برشمرد. عسکری در ادامه توجه به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص لارستان و وحدت مثال زدنی و مشترکات فرهنگی و اقتصادی ، عدم رعایت توزیع ثروت و عدالت در کشور که گریبانگیر این منطقه شده است نیز، درخصوص توجه به صنعت توریسم و پتانسیل های لارستان با هدایت سرمایه‌گذاران به این حوزه صحبت نمود.
محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار نیز در ادامه ضمن خوشامدگویی به نماینده مجلس و هیئت همراه پیشرفت منطقه را  توجه به پتانسیل های لارستان و همراهی و همدلی با یکدیگر دانست و خواستار توجه بیشتر به شهرداری‌ها در کل کشور شد.
در ادامه مهندس حسین زاده نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تبریک دهه کرامت و گرامیداشت یاد و خاطره دکتر بهشتی و همچنین شهید نصیری لاری نماینده فقید لارستان از اعضای شورا برای دعوت به جلسه شورا تشکر کرد.
حسین زاده با بیان اینکه اعضای شورای شهر عصاره مردم آن شهر هستند خواستار همراهی و همدلی در پیشبرد درخواست های مردم شد. نماینده جوان منطقه با بیان اینکه لزوم پیشرفت هر منطقه همدل بودن است ، لزوم پیگیری مردم و در کنار آنها مسئولین را مهم برشمرد و تشکیل کارگروه برای پیگیری کارها، مطالبه گری مردم و مسئولین با تاکید بر همدلی و در کنار هم را رمز رسیدن به نتایج خوب و مثبت دانست.
نماینده مجلس در دوره یازدهم با بیان اینکه فردی عملگرا هستم از لزوم ایجاد صنایع پایین دست در شهرستانهای لارستان و خنج خبر داد و پیگیری فاز دوم شرکت سیمان با همراهی مسئولین امر و تاثیر آن بر اشتغال جوانان، لزوم همکاری نماینده دور قبل در پیگیری ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، برنامه ریزی برای اجرای فاضلاب شهری ، تصویب اداره کل راهداری و پیگیری ها برای ابلاغ آن توضیحاتی ارائه داد. وی در پایان توجه به جوانان و اعتماد در سپردن مسئولیت به آنان را ارزشمند دانست و حمایت مسئولین در راس هر چهار شهرستان برای رسیدن به نتایج مطلوب در منطقه را امری ضروری دانست.
 
 [0 نظر]نام شما :
آدرس سایت یا وبلاگ:
http://
آدرس ايميل :
نظر شما :
کد امنیتی: