نظر سنجی

کد مطلب : 2445
بازدید از مطلب: 244
اقدامات شورا و شهرداری لار در مقابله با «کرونا»


اقدامات شورا و شهرداری لار در مقابله با «کرونا»
درپی احتمال شیوع ویروس کرونا در شهر لار وباتوجه به درخواست های شهروندان برای انعکاس اقدمات پیش گیرانه نهادها و سازمان های شورای اسلامی شهر لار؛ اقدامات شورا و شهرداری لار در مقابله با «کرونا» را برای مردم عزیز تشریح می نماید.
ضمن عرض تشکر و سپاس از پرسنل جهادگر دانشکده علوم پزشکی لارستان به اطلاع  مردم شریف لارستان می رساند مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر لار از دوهفته قبل که اخبار  شیوع ویروس کرونا در کشور منتشر شد با تعداد زیادی از مسئولین دانشکده علوم پزشکی و امنیتی شهرستان درتماس بوده و نگرانی ها و دغدغه های مردم و لزوم اتخاذ تمهیدات لازم و آمادگی جهت پیشگیری و مقابله با این ویروس و بیماری را مطالبه نموده و هرگونه همکاری و آمادگی را اعلام نموده است.
مجموعه شورا و شهرداری در گام اول، گندزدایی معابر و مراکز پر تردد را در دستور کار قرار داد ولی با توجه به خبر مثبت بودن آزمایش بیمار بستری شده بیمارستان امام رضا(ع) در روز دوشنبه، بار دیگر در جلسات و مکاتبات و تماس ها خواستار توجه ویژه و دقیق تر در این  خصوص  شده است.
 
در مجموع مطالبات مردمی شهرداری و شورای اسلامی شهر لار از مسئولین امر به این شرح است:
۱-  استقرار  چند کمپ در ورودی های شهر با تجهیزات لازم جهت کنترل موارد مشکوک به بیماری توسط تیم پزشکی امدادی و نظامی (به استناد مصوبات جلسه مورخ دهم اسفندماه، محل فرمانداری ویژه لارستان)
۲- تهیه و خرید پمپ های دستی کوله ای جهت ضد عفونی نمودن معابر و محلات و مبلمان شهری توسط شهرداری لار و اعلام آمادگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان برای اجرا و همکاری که مزید تشکر است.
۳- با توجه به موقعیت شهرستان لارستان و شهر لار در مسیر ترانزیتی شیراز- بندرعباس و تردد مسافران نوروزی و اقامت آنها و احتمال شیوع بیماری لذا از دبیر ستاد تسهیلات سفر فرمانداری ویژه لارستان تقاضای لغو خدمات رسانی را دارد تا با نصب بنر در ورودی های شهر و پارک ها  و همچنین فضای مجازی، اطلاع رسانی کامل انجام گیرد.
۴- همکاری و کمک خیرین بزرگوار در تهیه مواد ضد عفونی کننده و بعضی اقلام و تجهیزات بهداشتی جهت کنترل و پیشگیری و توزیع بین مردم عزیز.
۵- درخواست جلسه ویژه شورای اسلامی شهر با ریاست دانشکده علوم پزشکی و گزارش آخرین وضعیت درمانی و برنامه های آتی در حوزه درمان و پیشگیری و کنترل ویروس کرونا.
۶-  توجه بیشتر و جدی مردم شریف و رعایت نکات بهداشت عمومی و فردی در کنترل هر چه زود تر این بیماری.
در پایان از درگاه احدیت، سلامتی و توفیق روز افزون مردم نازنین کشورمان ایران و مردم شریف و عزیز لارستان بزرگ را خواهانیم.
 


زمان انتشار: 14 اسفند 1398   08:17:38
 [0 نظر]نام شما :
آدرس سایت یا وبلاگ:
http://
آدرس ايميل :
نظر شما :
کد امنیتی: