نظر سنجی

کد مطلب : 2367
بازدید از مطلب: 621
بازدید مسولین لارستان از پروژه های عمرانی و بافت فرسوده شهر


بازدید مسولین لارستان از پروژه های عمرانی و بافت فرسوده شهر
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، مسولین لارستان از پروژه های عمرانی در حال اجرای شهرداری لار و همچنین بافت فرسوده این شهر بازدید کردند.
محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار به همراه جلیل حسنی معاونت استاندار و فرماندار ویژه لارستان، عبداله محبی رییس شورای اسلامی شهر لار، مهندس باقری فرد مدیر کل راه و شهرسازی شهرستان، علی اصغر علی پور معاون فرمانداری، سیما علویه رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لارستان و مهندس دامن کشان مدیر شرکت توزیع برق لارستان با حضور در ورودی شهر از سمت جهرم و شهرک امام حسین (ع) و تعدادی از محلات شهر لار از نزدیک در جریان چگونگی پروژه های عمرانی شهرداری و همچنین وضعیت بافت فرسوده شهر قرار گرفتند.
در حاشیه این بازدید، شهردار لار با بیان اینکه بافت فرسوده شهر لار بافتی زنده و پویا است، گفت: احیای بافت فرسوده از اولویت های برنامه شهرداری و شورای اسلامی در سال جاری است که  انشاالله با همکاری ادارات و نهادهای مربوطه  این امر با موفقیت انجام پذیرد.
 عبداله محبی رییس شورای اسلامی شهر لار هم با اشاره به اینکه "رفع نواقص موجود در بافت های فرسوده از اولویت های سخنان اخیر حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه لارستان" است، گفت: تاکید اعضای شورا و شهردار بر این است که احیای بافت فرسوده با جدیت بیشتری پیگری شود و انتظار می رود  اداره کل راه و شهرسازی در این زمینه  همکاری  و مساعدت بیشتری داشته باشد.
محبی با بیان اینکه در بحث بافت فرسوده کارهایی انجام شده است ولی کارهای انجام شده نتوانسته خواسته به حق مردم را برآورده کند، افزود: باید تمام ادارات و ارگانهای مرتبط در این راستا اهتمام ورزند.
رییس شورای اسلامی شهر لار با اشاره به اینکه شهرداری و شورا احیای بافت فرسوده را برای سال جاری در اولویت برنامه های خود قرار داده است، گفت: انشاالله با قول مساعدی که فرماندار ویژه لارستان داده اند، شاهد تحولی خاص در این زمینه خواهیم بود.
عبداله محبی از اختصاص 85 درصد بودجه سال 97 برای اجرای پروژه های مختلف در شهرقدیم خبر داد و افزود: با توجه به گستردگی بافت زنده تاریخی شهر لار، درصد تعیین شده بطور کامل جوابگوی این پروژه عظیم نیست.
وی خطاب به مدیرکل راه و شهر سازی لارستان گفت: باید با همکاری صمیمانه بیش از پیش مجموعه راه و شهرسازی به وعده هایمان جامه عمل بپوشانیم.
 


زمان انتشار: 12 خرداد 1397   16:19:46
فرماندار ویژه لارستان نیز با تأکید بر اینکه بافت فرسوده، آسیب‌پذیری بالایی در برابر زلزله‌ و سیل دارد، اظهار کرد: برخی از ساختمان‌های بافت فرسوده قدمت زیادی دارند‌ و فاقد سازه‌های مناسب هستند و این شرایط‌ آسیب‌پذیری آن‌ها را افزایش می‌دهد؛ بنابراین مردم همکاری نمایند تا نسبت به زیباسازی و بازآفرینی شهرقدیم اقدام شود.
حسنی با اشاره به اینکه مدیران شهرستان در زمینه بافت های فرسوده باید طبق قوانین اقدام کنند؛ تصریح کرد: باید نسبت به حل این معضل‌ البته با هماهنگی میراث فرهنگی شهرستان که به بافت تاریخی و فرهنگی شهر هم آسیب نرسد، اقدام جدی گردد.
وی ادامه داد: برای شناسایی بافت‌های فرسوده و پرخطر نیازمند همکاری تمامی شهروندان هستیم و هر جا که شهروندان نسبت به بنا و یا دیوارهای فرسوده احساس خطر می‌کنند، موارد را حتماً به شهرداری اطلاع دهند.
معاون استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شرایط ویژه و بسیار مناسبی برای تبدیل برخی از منازل به طرح های گردشگری و بومگردی وجود دارد؛ گفت: باید با ارائه تسهیلات و همچنین تخصیص مزایای بهره برداری و کسب درآمد از تبدیل بافتهای تاریخی به مکانهای گردشگری و بومگردی، ساکنان بافتهای فرسوده و محله های قدیمی را به استفاده آنها از این تسهیلات در راستای بهسازی منازل خود ترغیب نمود.
گفتنی است مسئولین از اطراف بازار قیصریه، ساختمان ۵۴ واحدی در حال احداث شهرداری لار واقع درشهرک امام حسین (ع) پشت امامزاده و پروژه بلوار کشی و تعریض خیابان ورودی شهر از سمت جهرم بازدید کردند.
 
 [0 نظر]نام شما :
آدرس سایت یا وبلاگ:
http://
آدرس ايميل :
نظر شما :
کد امنیتی: