نظر سنجی
:::گزارش:::
دیدار شهردار و اعضای شورا با دادستان و رئیس دادگستری لارستان به مناسبت هفته قوه قضائیه

دیدار شهردار و اعضای شورا با دادستان و رئیس دادگستری لارستان به مناسبت هفته قوه قضائیه

همزمان با سالروز شهادت شهید آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام (ره) و گرامیداشت هفته قوه قضاییه، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار به همراه خلیل نامدار رییس شورای اسلامی شهر و تنی چند از اعضای شورای فعلی و همچنین منتخبین شورای دوره ششم، با دادستان و رییس دادگستری لارستان دیدار کردند.
در این دیدار محمدرضا قنبرنژاد گفت: سعی و مجاهدت در جهت حفظ بیت المال و احقاق حقوق مظلومان و بسط و گسترش حق و عدالت؛ خدمت و تلاشی بسیار نیکو، ارزشمند و الهی است که نشان از ذات و صفات حضرت باریتعالی دارد، چرا که ایزد منان خود بزرگترین دادگر و عدلگستر و عادل مطلق است.
شهردار لار افزود: قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با پاسداری از قانون اساسی و سرلوحه قرار دادن رهنمودها ومنویات مقام معظم رهبری به عنوان رکن اساسی نظام، مسوولیت خطیر و حساسی را در پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و تحقق بخشیدن به عدالت عهده‌دار است.
محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار خاطرنشان کرد: شهید بهشتی و یارانش با نثار خون پاک خویش، اسلام و انقلاب اسلامی را بیمه کردند و پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مستحکم و با شهادت شان مسیر روشنی فرا روی دوستداران و شیفتگان انقلاب گشودند.
شهردار لار گفت: هفته قوه قضائیه و گرامیداشت حادثه هفتم تیر فرصت مغتنمی برای یادآوری جنایات و خیانتهای منافقین کوردل، به نمایش گذاشتن دستاوردهای انقلاب، تکریم مقام شهیدان بزرگوار انقلاب اسلامی و محکوم کردن توطئه‌های استکبار جهانی علیه مردم انقلابی و آگاه ایران اسلامی است.
شهردار لار در پایان سخنان خود، ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهید آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام (ره)، هفته قوه قضائیه را به همه خدمتگزاران و مسئولین قضائی، قضات، دادیاران، دادرسان، کارکنان وخدمتگزاران این قوه درشهرستان لارستان تبریک گفت و از تعامل، همکاری و هماهنگی مجموعه دادگستری با دستگاه امنیتی و شهرداری و شورا در سطح شهرستان که موجب کاهش چشمگیر جرائم گردیده  قدردانی کرد.
در ادامه خلیل نامدار رییس شورای اسلامی شهر لار هم با گرامیداشت هفته قوه قضاییه و عرض تبریک به ملت غیور ایران اسلامی، مردم همیشه در صحنه لارستان و مجموعه دادگستری بمناسبت حضور پرشور و شعور مردم در صحنه انتخابات و انتخاب آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه و خادم الرضا به عنوان هشتمین رییس جمهور ایران، گفت: باید قدردان مجموعه قضایی باشیم که با همکاری دیگر نهادهای مرتبط، انتخابات سالمی را برگزار نمودند.
در این دیدار، مسائل و مشکلات شهرستان در زمینه های مختلف توسط تعدادی از اعضای شورای شهر بیان شد که دادستان و رییس دادگستری در خصوص رفع مشکلات با تعامل بیش از پیش بین مجموعه دادگستری، دادستانی، شهرداری و شورای اسلامی شهر، قول مساعد دادند.
 
 
 
7 تير 1400 - 11:59:13
پیام مشترک مدیران شهری لار به مناسبت هفته بسیج

پیام مشترک مدیران شهری لار به مناسبت هفته بسیج

هفته بسیج، پاسداشت رشادت‌های بسیجیان مخلص و جان برکفی است که در تمام صحنه‌ها حضوری پررنگ دارند و جانانه از این مرز و بوم دفاع می‌کنند.
به همین مناسبت، محمدرضا قنبرنژاد شهردار و خلیل نامدار رئیس شورای اسلامی شهر لار، در پیام مشترکی این روز را به دلاورمردان بسیجی تبریک گفتند.
 
پیام مشترک مدیران شهری لار به این شرح است:
 
بنام خالق هستی بخش
 بسیج فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانانی است که باظهور اسلام تولد یافته است.
هوشمندی امام خمینی (ره) و عدالت خواهی میلیونها انسان با ایمان، تبلور دوباره بسیج در عصر حاضر بود که این راه مسیر تعالی خود را با رهبری امام خامنه ای عزیز ادامه داده است.
بسیج مدرسه است، مدرسه ای که معلم و محصل و درسش همگی ایثار است و جهاد وخدمت.
بسیجیان جان برکف کشور ما که سالها در سنگر جنگ و جهاد، حماسه آفریدند و سالها در صف پیشتازان میدان علم وفرهنگ خصوصا در حوزه علوم فضایی وهسته ای حضور داشتند، امروزه نیز در میدان جنگ نرم وعرصه اقتصادی با حضور موثر وکلیدی خود به دنبال تحقق حماسه ای دیگر به ویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند.
۵ آذر ماه که به نام روز بسیج مزین گشته، فرصت مغتنمی است تا یاد و نام شهیدان وحماسه سازان مدرسه عشق وایثار، و عاشقان مکتب و فرهنگ ناب بسیجی را گرامی بداریم.
اینجانبان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای معظم انقلاب اسلامی، روز و هفته بسیج را به محضر ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای و تمامی بسیجیان تبریک عرض می نماییم و از درگاه ایزد منان سربلندی و افتخار را برای ملت حماسه آفرین ایران اسلامی خواستاریم.
 
محمدرضا قنبرنژاد - شهردار لار
خلیل نامدار - رئیس شورای اسلامی شهر لار
 
1 آذر 1399 - 16:11:46
مطالبات رئیس شورای شهر لار از استاندار  فارس

مطالبات رئیس شورای شهر لار از استاندار فارس

رییس شورای اسلامی شهر لار در نشست با استاندار فارس:
مسایل، مشکلات و مطالبات به حق مردم منطقه لارستان بزرگ پیگیری و مرتفع شود
 
خلیل نامدار رییس شورای اسلامی شهر لار در نشست صمیمانه ای که صبح چهارشنبه با حضور استاندار فارس و معاونین استاندار با فرمانداران، بخشداران، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای لارستان و اوز برگزار شد، مسائل، مشکلات و مطالبات به حق مردم منطقه لارستان بزرگ را مطرح کرد و خواستار پیگیری و مرتفع نمودن آنها شد.
خلیل نامدار در این نشست؛ طرح تفصیلی شهر لار، از سرگیری پروژه راه آهن شیراز – جهرم – لار – بندرعباس، دوبانده کردن محور جهرم – لار - بندر عباس، آمایش سرزمینی،  ارتقاء دانشکده علوم پزشکی لارستان به دانشگاه، کمک به ستاد بازآفرینی در راستای بهسازی بافت تاریخی و بافت فرسوده، توسعه فرودگاه بین المللی حضرت آیت الله آیت اللهی لارستان و فاضلاب شهری را از اهم این مسائل برشمرد.
تجهیز رصدخانه بزرگ لارستان، مساعدت در تجهیز آتش نشانی به سیستم های پیشرفته با توجه به توسعه شهرستان، مرتفع نمودن مشکلات پیش روی دانشگاه جامع علمی کاربردی لارستان و تفکیک منازل 460 متری از دیگر مسائل، مشکلات و مطالباتی بود که رییس شورای اسلامی شهر لار از آن نام برد.
 
22 آبان 1399 - 12:14:52
اطلاعیه شماره ۴۵ ستاد مبارزه با کرونا شهرستان لارستان

اطلاعیه شماره ۴۵ ستاد مبارزه با کرونا شهرستان لارستان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار ، باتوجه به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا ، "ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان لارستان " در اطلاعیه ای بر رعایت کلیه دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و از اعمال محدودیت‌های شدیدتر در صورت عدم توجه به به هشدارها و توصیه های مذکور خبر داد. متن اطلاعیه به شرح زیر است.
 
اطلاعیه شماره ۴۵ ستاد مبارزه با کرونا شهرستان لارستان
هشدار‼      
هشدار‼
هشدار‼
مردم شریف منطقه لارستان بزرگ:
همانگونه که مستحضرید، افزایش قابل توجه مبتلایان به ویروس کرونا و فوتی‌های ناشی از آن، شهرستان را در وضعیت قرمز و هشدار قرار داده، بطوری‌که اعمال محدودیت‌های اخیر، متأسفانه موجب بهبودی وضعیت موجود نگردیده و در این راستا شاهد افزایش مراجعه کنندگان و مبتلایان، به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها هستیم که ادامه این روند موجبات تکمیل ظرفیت‌های درمانی و خستگی بیش از پیش کادر درمانی را فراهم، که خدای ناخواسته در صورت بی‌توجهی، ممکن است باعث بروز فاجعه انسانی و خسارت‌های جانی جبران‌ناپذیری گردد.
 لذا از آحاد مردم عزیز و شریف، مصرانه تقاضامندیم ضمن رعایت کلیه دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی، شستشوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله ‌گذاری اجتماعی،‌ از حضور در مراکز پر جمعیت، بازار و خیابان، مگر در موارد ضروری، بطور جد خودداری، و با ماندن در منازل، بیش از گذشته موضوع عدم برگزاری و شرکت در مراسم عروسی و عزا، کاهش ترددها و دید و بازدیدها و تجمع خانوادگی، خودداری از مسافرت‌های غیر ضرور را مورد توجه و عمل قرارداده و این ستاد و کادر بهداشتی و درمانی شهرستان را یاری نموده تا به مدد الهی و با کمک شما مردم شریف، شاهد نابودی کامل این ویروس منحوس باشیم.
 بدیهی است در صورتی که این هشدارها و توصیه‌های مذکور جدی گرفته نشود و برخی افراد خود را ملزم به رعایت مسائل بهداشتی و محدودیت‌های ایجاد شده ننمایند، این ستاد ضمن نظارت بر روند اجرای موارد فوق، با اتخاذ تصمیمات و اعمال محدودیت‌های شدیدتری نسبت به تعطیلی کلیه مراکز و بازار و اصناف غیر ضرور به مدت طولانی اقدام خواهد نمود.
 
23 تير 1399 - 08:46:11
پیام تبریک مدیران شهری لار به مناسبت بزرگداشت روز معلم

پیام تبریک مدیران شهری لار به مناسبت بزرگداشت روز معلم

محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر در پیام مشترکی، دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت استاد مطهری و بزرگداشت روز معلم را تبریک گفتند.
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این پیام آمده است:
روز معلم بزرگداشت مردان و زنانی است که وجود نازنین‌شان به مانند شمعی در تبیین و گسترش تعالیم الهی و علمی و پرورش آدمی برای فهم عشق، ایمان و زیبایی فروزان است و می‌سوزد تا جهان پیرامون خود را به نور آگاهی و امید روشن نگاه دارد.
جایگاه بی‌بدیل معلم که در عظمت، به مقام پیامبران می‌ماند بی‌شک به دریایی می‌ماند که هر کس به اندازه وسعش از آن بهره می‌گیرد، و چه فرهیختگان متعهد و متخصصان دلسوز که در دامان آنان پرورش یافته و در مسیر خدمت به انسانیت گام برداشته‌اند.
فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری و آغاز هفته معلم، یادآور جایگاه والای علم و معرفت و مقام والای معلم در تفکر دینی اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شکوه و عظمت مردان و زنان فرهیخته‌ای است که در تاریخ پرافتخار این سرزمین، در حریم مقدس دانشگاه و مدرسه و فضای آسمانی تعلیم و تربیت زیبا‌ترین جلوه‌های عشق و ایثار را به تصویر کشیده‌اند.
اکنون که در آستانه فرا رسیدن سالروز مقام والای این متعدان دلسوز  قرار داریم به پاس تقدیر از مقام شامخ همه اساتید و معلمان ارجمند که همواره فاتح دلهای پاک و هدایت بخش فطرت الهی هستند زیباترین ترانه هستی به نام حضرت دوست نثارشان می کنیم و این روز فرخنده را شادباش می گوییم.
 
محمد رضا قنبرنژاد - شهردار لار
سید عبدالمهدی میرپور - رییس شورای اسلامی شهر لار
 
12 ارديبهشت 1399 - 08:46:32
رونمایی از دستگاه فوگر ضدعفونی کننده سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار

رونمایی از دستگاه فوگر ضدعفونی کننده سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار

صبح امروز در مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مختار موسوی خرم امام جمعه لارستان، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار، سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار، علیرضا بال افکن رییس اداره بهزیستی شهرستان، منصور اسماعیلی مدیرعامل بنیاد نیک اندیشان هاشمی لارستان و سعید منشی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار، از چهار دستگاه فوگر ضد عفونی کننده تازه خریداری شده سازمان آتش نشانی رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، این چهار دستگاه به منظور ضد عفونی و گندزدایی سطح شهر، ادارات، بانک ها، دستگاه های خودپرداز و سایر اماکنی که امکان ضد عفونی آن با مواد مایع امکان پذیر نیست، خریداری شده است.
این چهار دستگاه فوگر ضد عفونی کننده به همت والای خیر و نیک اندیش گمنام و توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار به مبلغ 120 میلیون تومان خریداری شده تا با استفاده از آن بتوان در حد توان منطقه لارستان را در برابر بیماری کرونا ویروس ایمن نگه داشت. 
از شروع طرح مبارزه با کرونا ویروس تا کنون، نیروهای پرتلاش و از خود گذشته سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار موفق شده اند به مدت 36 شبانه روز و به طور مداوم با در اختیار داشتن تجهیزات موجود به خوبی از عهده مقابله و مبارزه با این ویروس منحوس بر آیند.
 
 
25 فروردين 1399 - 13:59:44
نشست تخصصی تفکر و تغذیه قرآنی، یک شنبه 29 اردیبهشت ماه در محل تالار وحدت لار برگزار شد.

نشست تخصصی تفکر و تغذیه قرآنی، یک شنبه 29 اردیبهشت ماه در محل تالار وحدت لار برگزار شد.

 
نشست تخصصی تفکر و تغذیه قرآنی، یک شنبه 29 اردیبهشت ماه در محل تالار وحدت لار برگزار شد.
در این نشست که به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر لار برگزار  گردید دکتر جمشید خدادادی مبتکر و بنیان گذار طب قرآنی و سخنران ویژه این برنامه، با بهره گیری از آموزه ها و فرهنگ قرآنی، موضوعاتی همچون: درمان بیماریها به وسیله غذاهای روزمره، چگونگی پیشگیری از انواع بیماریها، درمان بیماریهای اندومتریوز (عامل نازایی در  خانمها )، تغذیه نوزادان و کودکان از 7 ماهگی تا دو سالی ، بیماری ام اس و علل ابتلا به آن و ... را، تحلیل و بررسی نمودند.
 
 
31 ارديبهشت 1392 - 11:02:43