نظر سنجی
:::گزارش:::
رونمایی از خودرو تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده؛ طراحی و ساخته شده توسط آتش نشانان لارستانی

رونمایی از خودرو تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده؛ طراحی و ساخته شده توسط آتش نشانان لارستانی

با حضور فرماندار لارستان و شهردار لار؛ از خودرو تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده؛ طراحی و ساخته شده توسط آتش نشانان لارستانی ، رونمایی شد
محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار، جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان، سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار، نمایندگانی از دفتر امام جمعه لارستان، شریفی لاری و منتظری معاونین شهردار لار و طاهری و دلاور معاونین فرمانداری ویژه شهرستان با حضور در مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی لارستان در جریان چگونگی عملیات ضد عفونی و گندزدایی شهری به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، سعید منشی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار در حضور این هیئت بازدید کننده گفت: نیروهای این سازمان با همکاری واحد خدمات شهری شهرداری مدت 17 شبانه روز است که به طور پیوسته هرشب از ساعت 23 تا ساعت 5 بامداد روز بعد در قالب 6 اکیپ 5 نفره با بهره گیری از تمام امکانات موجود سازمان؛ معابر شهری، اماکن و ادارات، ناوگان های حمل و نقل، ترمینال های مسافربری، میادین میوه و تره بار، جایگاه های سوخت و ... را در برابر ویروس کرونا، ضدعفونی و گندزدایی می کنند و این در حالی است که تمام مواد مورد نیاز ضدعفونی و وسایل ایمنی نیروها توسط شهرداری تامین می شود.
سعید منشی افزود: با بیان اینکه حدود سه شب است که نیروهای پایگاه مقاومت شهری در این عملیات به ما پیوسته اند، گفت: سازمان ها، نهادها و ادارات متولی باید در این کار یار و یاورمان باشند؛ چرا که با شرایط موجود فراهم کردن امکانات به تنهایی توسط شهرداری و سازمان آتش نشانی مشکل ساز خواهد بود.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات شهرداری لار، گفت: تا کنون برای این عملیات 300 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده استفاده شده و این روند تا زمان اعلام رسمی ریشه کن شدن این بیماری در کشور، ادامه خواهد داشت.
سعید منشی همچنین به انتشار پیام های هشدار دهنده با موضوع بیماری کرونا ویروس در فضای مجازی توسط واحد روابط عمومی شهرداری لار اشاره کرد.
در ادامه جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان خطاب به نیروهای آتش نشان گفت: به یقین می گویم که شما در تمامی حوادث حضور داشته و در تمام عملیات ها با تجربه عمل می کنید.
فرماندار ویژه لارستان افزود: اما این بیماری یک اتفاق جدید است که در دنیا به وقوع پیوسته و با تمام حوادث تفاوت دارد؛ چرا که اگر در منطقه ای حوادثی چون سیل یا زلزله رخ دهد، مناطق همجوار بسیج شده و به کمک مناطق حادثه دیده می شتباند. اما این حادثه جهانی است و همه دنیا درگیر آن شده اند.
جلیل حسنی، شرایط موجود را بسیار دشوار دانست و گفت: شما آتش نشانان که همیشه در حوادث طبیعی و غیر طبیعی حضور دارید، امروز نیز به عنوان بسترسازان و خط شکنان وارد این عرصه شده اید که این کار بزرگ شما شایسته تقدیر است.
فرماندار ویژه لارستان از مجموعه شهرداری، شورای اسلامی شهر و نیروهای بسیجی نیز که در این راه یاری رسان آتش نشان هستند تقدیر و تشکر کرد.
در پایان از خودرو تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده در راستای مقابله با کرونا ویروس که توسط آتش نشانان لارستانی طراحی و ساخته شده، رونمایی شد.
 
 
 
 
 
 
 
27 اسفند 1398 - 13:13:29
پیشروی 30 درصدی پروژه خیابان جهاد

پیشروی 30 درصدی پروژه خیابان جهاد

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، 30 درصد از عملیات اجرایی پروژه خیابان جهاد به انجام رسید. این پروژه که به طول 400 و عرض 11 متر می باشد، با هدف سهولت در عبور و مرور و دفع آبهای سطحی در حال بازسازیست.
29 خرداد 1392 - 08:45:17
اتمام پروژه عظیم احداث خیابان فاطمیه

اتمام پروژه عظیم احداث خیابان فاطمیه

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار ، پروژه عظیم احداث خیابان فاطمیه (پشت آستان مقدس امامزاده میر علی ابن الحسین (ع)) به اتمام رسید.این پروژه شامل عملیاتهای تملک، کوه بری،جدول کشی، زیر سازی و آسفالت به طول مسیر 520 و عرض 20 متر و با هدف احیای بافت فرسوده منطقه مذکور و دسترسی آسانتر به امامزاده میر علی ابن الحسین (ع) واتصال راه بین ورودی از سمت شیراز به میدان مدرس و کاهش بار ترافیکی خیابان مدرس شمالی و با هزینه ای بالغ بر حدود 30 میلیارد ریال انجام و آماده بهره برداری است که امید است مورد رضایت مردم شریف و فهیم لار قرار گیرد.
 
29 خرداد 1392 - 08:38:12
اتلاف 290 قلاده سگ ولگرد در شهر لار

اتلاف 290 قلاده سگ ولگرد در شهر لار

به گزارش روابط عمومی  شهرداری لار، در راستای اجرای طرح اتلاف حیوانات مزاحم و زیانبار به استناد بند 4و 15 ماده 55 قانون شهرداریها حدود 290 قلاده سگ ولگرد در هشت ماه گذشته را اتلاف نموده و این مشکل مهم را با هدف عدم به خطر افتادن سلامت شهروندان فهیم و عزیز لار رفع نموده است.
 
8 خرداد 1392 - 11:01:59
تجلیل از حاج علی اصغر حمامی و سهراب حمامی به جهت همکاری با شهرداری لار

تجلیل از حاج علی اصغر حمامی و سهراب حمامی به جهت همکاری با شهرداری لار

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، از حاج علی اصغر حمامی و فرزند ایشان، سهراب حمامی جهت همکاری با شهرداری لار تجلیل شد.
این تقدیر که در جلسه شورای مدیران شهرداری لار برگزار شد، از وی به جهت همکاری در پروژه های عمرانی شهرداری و آماده سازی و فراهم نمودن مصالح جهت آرامگاه حضرت آیت اله سید مجتبی موسوی لاری، با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل و قدردانی گردید.
6 خرداد 1392 - 08:38:27
اتمام چاه دفع آبهای فاضلاب شهری محله کهویه

اتمام چاه دفع آبهای فاضلاب شهری محله کهویه

 
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، چاه دفع آبهای سطحی و فاضلاب شهری محله کهویه به اتمام رسید.

این مشکل که سالها با سرازیر شدن فاضلابهای این محله در کوچه ها و محیط اطراف مدارس بوجود آمده بود، و موجب مشکلات عدیده ای برای ساکنین و دانش آموزان این محله شده بود، با حفر این چاه به پایان یافت.


این چاه با هدف جلوگیری از پخش فاضلاب در محیط و شیوع بوع نامطبوع و مسائل زیست محیطی حفر شده است. این پروژه به عمق 15 و قطر 3 متر و سه تونل با مجموع طول 24 متر جهت قدرت جذب آنها تعبیه و حفر گردیده است.


این پروژه با هزینه ای بالغ بر 300 میلیون ریال به اتمام، که امید است مورد رضایت مردم شریف منطقه مسکونی مذکور قرارگیرد.


لازم به ذکر است این پروژه پس از ماهها تلاش شبانه روزی خدمت گذارانتان در شهرداری لار به اتمام رسیده و مشکل عمده ای از مشکلات اهالی محله کهویه که سالها گریبان گیر آن بوده اند حل و فصل گردیده است.
18 ارديبهشت 1392 - 08:37:41
دیدار شهردار لار به اتفاق مسئولین واحدهای اجرایی از خانواده های شهیدان بنی زمانی و مسکینی

دیدار شهردار لار به اتفاق مسئولین واحدهای اجرایی از خانواده های شهیدان بنی زمانی و مسکینی

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)و بزرگداشت روز مادر، مهندس حق شناس لاری شهردار لار به اتفاق مسئولین واحدهای اجرایی از خانواده های شهیدان بنی زمانی و مسکینی دیدار نمودند.در این دیدار صمیمی شهردار لار ضمن برشمردن تعدادی از صفات شهدا و تبریک به خانواده شهیدان به خاطر داشتن چنین فرزندانی خاطر نشان کرد: اگر چه از دست دادن بهترین عزیزان داغی است جبران ناپذیر، اما این داغ در راه کسب رضای خدا چیزی جز زیبایی نخواهد بود.
18 ارديبهشت 1392 - 08:28:03
نگهداری فضای سبز شهر لار به بخش خصوصی واگذار شد

نگهداری فضای سبز شهر لار به بخش خصوصی واگذار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، واحد فضای سبز شهرداری لار به بخش خصوصی واگذار شد.
18 ارديبهشت 1392 - 08:09:39
بهسازی چراغهای راهنمایی چشمک زن سطح شهر از لامپی به LED

بهسازی چراغهای راهنمایی چشمک زن سطح شهر از لامپی به LED

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، چراغ های راهنمایی سطح شهر لار بهسازی شد.
 
 
9 ارديبهشت 1392 - 11:24:06