نظر سنجی
:::گزارش:::
نتایج جشنواره بومی محلی قصه گویی اعلام شد

نتایج جشنواره بومی محلی قصه گویی اعلام شد

ه گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار، این جشنواره توسط کمیسیون فرهنگی و کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار و باهمکاری مؤسسه رویش ترنم مهر بامحوریت قصه های بومی محلی لارستان وباهدف احیای داستانهای فراموش شده منطقه و ارج نهادن به زبان و فرهنگ بومی لارستان کهن برگزار شد.
که هیئت داوران پس ازبررسی فیلمهای ارسالی هریک ازشرکت کنندگان،
نفرات برتر،برگزیده ومنتخبین  این جشنواره را به شرح زیر اعلام کردند:
 
نفرات برگزیده با اهدای جوایز نقدی لوح تقدیروتندیس جشنواره:
 
ـ نازنین مریم خدادادی کلاس چهارم، دبستان شهدای فرهنگی ،ازشهرلار
ـ مهدیس معصومی  اوزی،کلاس اول دبستان محبوبه دانش،بندرعباس
ـ ریحانه عفیفی کلاس پنجم دبستان شهدای فرهنگی ،از شهرلار
ـ اَفنان احمدی زاده کلاس سوم دبستان انصاری یک، ازعماد شهر
ـ علیا مهربان کلاس سوم دبستان کامیابی، ازشهرخور
* مقام برتربااهدای لوح تقدیر وتندیس جشنواره وجایزه ویژه :
ـ بـهارحق پرست ،پیش دبستانی مهدی موعود،از شهر لار
 
نفرات برگزیده با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره :
ـ یاسمن جهانی کلاس اول دبستان سما،ازشهرلار
ـ فارِس کامیاب ،کلاس سوم دبستان محمدطالب،ازشهرخور
 
همچنین عشرت جهاندیده مسئول کمیسون فرهنگی شورای شهر لار با اعلام این خبر که در مراسم اختتامیه جشنواره که تاریخ آن متعاقبا اعلام می گردد منتخبین این جشنواره بعداز ارائه قصه های خود، جوایز،تندیس ولوح تقدیربه آنان اهداخواهدشد .
 
8 خرداد 1399 - 08:39:35
اعضای شورای اسلامی شهر لار خواستار ارائه برنامه های ادارات خدمات رسان سال 99 شدند

اعضای شورای اسلامی شهر لار خواستار ارائه برنامه های ادارات خدمات رسان سال 99 شدند

شورای اسلامی شهر لار در دویست و بیست و هشتمین جلسه خود که در پانزدهم اردیبهشت ماه برگزار شد در اجرای بند 32 ذیل ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور خواستار ارائه برنامه های سال 99 ادارات خدمات رسان شدند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار براساس این قانون؛ واحدهاي شهرستاني كليه سازمانها و مؤسسات دولتي و مؤسسات عمومي‌غيردولتي كه در زمينه ارائه خدمات شهري وظايفي به عهده دارند را مکلف به ارائه برنامه ‌سالانه خود درخصوص خدمات شهري را كه در چهارچوب اعتبارات و بودجه سالانه خود‌تنظيم شده به شوراها نموده است.
ادارات و سازمانهای موردنظر در مصوبه شورای شهر لار؛ امور آبفا ،برق،گاز،مخابرات،دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، هلال احمر، میراث فرهنگی، انتقال خون ،آموزش‌ و پرورش ، تامین اجتماعی، سازمان تبلیغات اسلامی، کمیته امداد امام خمینی (ره)،بنیاد مسکن و صنعت معدن و تجارت لارستان می باشند که شورای شهر پس از اعلام برنامه های ادارات نسبت به انتشار آن از طریق سایت شورا برای اطلاع شهروندان اقدام خواهد نمود.
 
30 ارديبهشت 1399 - 13:35:18
بخشش اجاره بها املاک اجاره ای شهرداری در ماه های اسفند و فروردین و اردیبهشت

بخشش اجاره بها املاک اجاره ای شهرداری در ماه های اسفند و فروردین و اردیبهشت

باتوجه به درخواست شهرداری مبنی بر حمایت از پویش مردمی بخشش اجاره بها و معاف نمودن مستاجرین خود از پرداخت اجاره بهای دکه ها و مغازه های شهرداری در سطح شهر در ماههای اسفند 98، فروردین و اردیبهشت 99 باتوجه به تعطیلی سراسری پارک ها و مغازه های سطح شهر در اثر شیوع ویروس کرونا موضوع در دویست و بیست و ششمین جلسه شورا مطرح و مورد موافقت اعضاء شورا قرار گرفت.
 
24 ارديبهشت 1399 - 09:47:21
تاکید شورای شهر لار بر لزوم پایش اتباع خارجی و مسافران ورودی

تاکید شورای شهر لار بر لزوم پایش اتباع خارجی و مسافران ورودی

شورای اسلامی شهر لار خواستار کنترل صحیح اتباع خارجی و همچنین نظارت بیشتر بر ورود مسافران فرودگاه و شرکت های مسافربری در شهرستان شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لارباتوجه به افزایش روزانه آمار مبتلایان به کرونا، شورای شهر لار در نامه ای به معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر کنترل صحیح اتباع خارجی، خواستار نظارت بیشتر و تذکر به واحدهای خدمات رسان علی الخصوص شرکت های مسافربری شد.
 
در ادامه متن و تصویر نامه که به امضا سیدعبدالمهدی میرپور رئیس شورای اسلامی شهر لار رسیده است را مشاهده می کنید.   
 
 
جناب آقای حسنی
معاون محترم استاندار و فرماندار فرمانداری ویژه لارستان
 باسلام و احترام
در پی افزایش آمار رسمی مبتلایان به کرونا و بروز نگرانی از عدم کنترل صحیح اتباع خارجی و مسافران ورودی به شهر (از فرودگاه بین المللی و پایانه های مسافربری) و ادامه این روند که باعث بروز مشکلات متعدد و ورود به وضعیت قرمز برای شهر و شهرستان متصور می باشد، استدعا دارد به نحو مقتضی دستور پایش بیش از پیش واحد های خدمات رسان و کنترل تردد و اماکن محل اقامت اتباع افغانی و ارائه تذکرات جدی بهداشتی به آنان صادر فرمائید.
 همچنین ضرورت رعایت موارد بهداشتی و فاصله فیزیکی در ترمینال های مسافربری به ویژه در جابجایی مسافران بین شهرستانی تاکسی‌های شهری و بین شهری و... به مسئولان ذیربط تذکر داده شود.
.
 
سیدعبدالمهدی میرپور
رئيس شوراي اسلامي شهر لار
 
 
23 ارديبهشت 1399 - 08:51:33
پیام مشترک روسای شورای شهر و شهرستان به مناسبت روز شوراها

پیام مشترک روسای شورای شهر و شهرستان به مناسبت روز شوراها

روسای شوراهای شهر و شهرستان با پیامی مشترک فرا رسیدن روز ملی شوراها را تبریک گفتند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار، متن پیام سیدعبدالمهدی میرپور رئیس شورای اسلامی شهر لار و عبدالرحیم مقیمی رئیس شورای اسلامی شهرستان لارستان به شرح زیر است:
 
بسمه تعالی
 
در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، روز نهم اردیبهشت به عنوان روز شوراها نام نهاده شده است.
در قانون اساسي شوراها نماد تعيين سرنوشت مردم توسط خودشان و مشارکت مردم در اداره امور كشور است.
 توفیق مسئولیت پذیری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران فرصتی مهم برای خدمت رسانی به مردم است. خدمت در نهادی مردمی و ناظر امور، به نام _شوراهای اسلامی_ که بر مبنای وظیفه شناسی و توجه به حل مسائل و مشکلات شهرها و روستاها تأسیس شده، موجب افتخار است و مسئولیتی بس عظیم برای اعضای آن به همراه می آورد.
شوراها بي واسطه ترين حلقه ارتباطي مردم با حاكميت و بازوی مشورتی دولت و نظام هستند. جنس این نهاد مدنی از جنس مجلس شوراي اسلامي است؛ هر دو بر دستگاههاي اجرایي نظارت مي كنند؛ مجلس شوراي اسلامي قانون می گزارد و شوراها نیز به وضع مقررات مي پردازند و بر همين اساس مجلس شوراي اسلامي در سطح ملي عمل مي كند و شوراها در مقیاس محلي و منطقه اي؛ حضور شوراهاي شهر و روستا و همچنین شوراهای فرادست به عنوان نمايندگان مردم و مدافع منافع آنها در سطح جامعه مي توانند بسيار مهم و اثرگذار باشد.
فرصت را مغتنم شمرده اين روز را به اعضاي محترم شوراهاي شهر و روستاي کشور به ویژه لارستان و شهروندان عزیز شهر لار تبريك عرض نموده و  امیدواریم با تلاش و كوشش خود ، توفيقات روزافزوني در خدمت به همه اقشار جامعه داشته باشیم.
 
    سیدعبدالمهدی میرپور                                        عبدالرحیم مقیمی
رئیس شورای اسلامی شهر لار            رئیس شورای اسلامی شهرستان لارستان
 
8 ارديبهشت 1399 - 11:50:26
حضور مهندس مهرابی مدیریت معماری شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی لارستان در جلسه شورا

حضور مهندس مهرابی مدیریت معماری شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی لارستان در جلسه شورا

بیست و پنجم فروردین ماه اعضای شورای شهر لار میزبان مهندس مهرابی معماری شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی لارستان بودند.
به گزارش روابط عمومی شورای شهر لار؛ مهندس میرپور رئیس شورا ضمن خوشامدگویی به ایشان و تشکر از همراهی ایشان در پیگیری پروژه های شهری، در مورد دو پروژه مهم طرح جداره سازی (منظر سازی) خیابان فاطمی به عنوان طراحی شهری در کوهپایه اژدها پیکر در شهر قدیم که در حال حاضر به عنوان محدوده‌ای که فاقد کیفیت های زیبایی شناختی و عملکردی بوده و لزوم پیگیری بیشتر جهت اجرای طرح فوق الذکر و همچنین تکمیل و اجرای پروژه کف فرش و تکمیل پیاده رو چهارراه پیروزی به سمت میدان مدرس تاکید کرد.
 در ادامه مهرابی در خصوص طرح خیابان فاطمیه که علی رغم پیگیریهای مستمر شهرداری، شورا و اداره کل راه و شهرسازی ، بیش از دو سال در اداره کل صنایع دستی و میراث فرهنگی استان فارس بدون پاسخ مانده توضیحاتی ارائه داد. وی با تاکید بر عزم جدی اداره کل راه و شهرسازی برای اجرای طرحهای مصوب ستاد بازآفرینی شهرستان ، از ارسال اصلاحات پایانی طرح خیایابن فاطمیه تا پایان هفته به میراث استان خبر داد و ابراز امیدواری پس از تایید طرح از سوی میراث استان؛ اداره کل راه و شهرسازی در اسرع وقت برای اجرای طرح و حضور پیمانکاران در محل پروژه اقدام خواهد نمود.
در ادامه اعضای شورای شهر نیز ضمن اعلام آمادگی شهرداری و شورا با ارائه پیشنهادهای شهروندان و کارشناسان توجه بیشتر و همچنین پیگیری پروژه های جداره سازی بازار قیصریه، بهسازی میدان شهید نصیری تا فلکه مدرس و ورودی شهر خواستار لار شدند.
لزوم تعامل و پیگیری جدی بیشتر مسئولین و مدیران شهری و بطور خاص اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی لارستان و ادارت عضو ستاد بازآفرینی، در اجرای طرحهای شهری از دیگر مواردی بود که مورد تاکید حاضرین در جلسه قرار گرفت.
 
26 فروردين 1399 - 15:20:04
هم اندیشی اعضای شورا و رئیس کمیته امداد در مدیریت کمک به نیازمندان

هم اندیشی اعضای شورا و رئیس کمیته امداد در مدیریت کمک به نیازمندان

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در دویست و بیست و دومین جلسه شورا حضور یافت.
روز دوشنبه اعضای شورای شهر لار میزبان دلاور رئیس و خرم مکان معاون کمیته امداد لارستان و فرخاری مدیر  دارالایتام بودند.
ابتدا میرپور رئیس شورا با خوشامدگویی به مهمانان جلسه، لزوم جهت‌دهی کمک‌های مردمی در بهبود معیشت افرادی که در ایام شیوع ویروس کرونا آسیب‌دیده و متحمل زحمات زیادی در اداره زندگی خود می‌باشند نکاتی مطرح نمود.
به گزارش روابط عمومی شورای شهر لار؛ دلاور رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با ارائه گزارش کاملی از عملکرد کمیته امداد امام خمینی لارستان در سال ۹۸، خدمات مناسب به افراد تحت پوشش در سال گذشته با همراهی و حمایت نیک اندیشان از جمله تهیه جهیزیه از سوی خیرین ، برگزاری جلسات فرهنگی و کارگاههای آموزشی، ایجاد اشتغال با نصب پنل های خورشیدی در روستاهای محروم از جمله درز و سایبان ، پرورش گیاه آلوئه ورا و درآمد زایی این بخش برای مددجویان و اجرای کشت گلخانه که در سال 99 در دست اجرا خواهد بود خبر داد.
وی با ابیان اینکه مددجویان زیادی هستند که با استفاده از طرح های اشتغال زایی شروع به فعالیت نموده اند و با شیوع ویروس کرونا متحمل بیکاری و در پی آن فشار بیشتری شده اند ، درخصوص پراکندگی کمک ها به نیازمندان و مددجویان پس از شیوع کرونا ویروس ، خواستار همراهی موسسات خیریه با اداره کمیته امداد و دقت بیشتر در ارائه کمک به آنان در جهت حفظ آبروی خانواده و جایگاه آنان باشند.
اعضای شورا نیز ضمن قدردانی از تلاشهای کمیته امداد و نیک اندیشی خیرین و مردم ، بر برنامه ریزی طولانی مدت و هدایت خیرین در این امر مهم تاکید کردند و خواستار اهداء بن های خرید به افراد در تامین نیازهای آنان شدند.
 
 
 
26 فروردين 1399 - 14:04:40
جشنواره بومی محلی قـصه گویی در لار برگزار می شود

جشنواره بومی محلی قـصه گویی در لار برگزار می شود

کــمسـیـون فــرهــنـگی وبانوان شــورای اسـلامی شــهر لار با هـمکاری مؤسـسه رویــش تـرنّـم مـهـر برگـزارمیـکـند:
✅    جشنواره بومی محلی قـصه گویی
به گزارش روابط عمومی شورا این جشنواره با هدف احیای داستانهای فراموش شده منطقه و ارج نهادن به زبان و فرهنگ بومی لارستان کهن برگزار می گردد.
 
در دوبخش دانـش آمـوزی و آزاد
ویژه ی همه سنین و درسـطح مـناطـق مخـتلف لارسـتـان
 
❇ شرایط شرکت در جشنواره:
۱. هرنفر می بایست حداقل یک قصه را در مدت ۵ الی ۲۰ دقیقه به زبان بومی محلی لارستان بازگو نموده و به شکل فیلم، از طرق نرم افزار واتس اپ به شماره ۰۹۱۷۱۸۱۷۲۵۵ ارسال نماید.
 
 ۲. اصل داستان نباید از کتابهای قصه و به زبان فارسی باشد
 
(قصه هایی که به زبان لارستانی برگردانیده و ترجمه شده باشد، امتیازی ندارد)
⏰   مهلت ارسال آثار : تا ۲۰ اردیبهشت
 
به ۴ نفر ازبرگزیدگان،جوایز نقدی و به کلیه  شرکت کنندگان، تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.
برگزیدگان درمراسم اختتامیه به صورت حضوری یکی از قصه های خود را ارائه خواهند کرد.
زمان و مکان برگزاری مراسم اختتامیه، متعاقبأ اعلام می گردد.
علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرکار خانم سمیه قنبری دبیر جشنواره تماس حاصل نمایند. 
شماره تماس : ۰۹۱۷۰۰۴۷۹۵۹
 
27 اسفند 1398 - 12:53:50
رئیس اداره ورزش و جوانان در جلسه شورا حضور یافت

رئیس اداره ورزش و جوانان در جلسه شورا حضور یافت

طیبی در جلسه شورا شرکت نمود و آغاز به کار دوره چهارم را تبریک گفت و برای اعضا آرزوی موفقیت و سلامتی نمود.رئیس اداره ورزش و جوانان لارستان ابتدا در خصوص هیئت های ورزشی فعال بانوان و آقایان و اقدامات و تلاش جهت فعالیت هرچه بهتر این هیئت های ورزشی گزارشی ارائه داد. 
 
9 مهر 1392 - 09:55:26
دیدار شهردار و مسئولین واحدهای شهرداری لار با اعضای شورا به مناسبت روز شوراها

دیدار شهردار و مسئولین واحدهای شهرداری لار با اعضای شورا به مناسبت روز شوراها

روز سه شنبه مورخ 10/2/92 مهندس حق شناس ، شهردار لار به همراه مسئولین واحد های شهرداری لار به مناسبت روز شوراها در محل شورا حضور یافتند.
12 ارديبهشت 1392 - 08:43:09