نظر سنجی
:::گزارش:::
نماینده شورای اسلامی شهر لار در شورای شهرستان لارستان انتخاب شد

نماینده شورای اسلامی شهر لار در شورای شهرستان لارستان انتخاب شد

سحریادگارفرد به عنوان نماینده شورای اسلامی شهر لار در شورای شهرستان لارستان انتخاب شد.
در دویست و شصت و دومین جلسه شورا در تاریخ نهم شهریورماه با اکثریت رای اعضای شورای اسلامی شهر لار، مهندس سحر یادگارفرد به نمایندگی شورای اسلامی شهر لار در شورای اسلامی شهرستان لارستان انتخاب شد.
باتوجه به استعفای عبدالرحیم مقیمی از شورای اسلامی شهر لار ، مهندس یادگار فرد به عنوان عضو رسمی شورا از پنجم مهرماه کار خود را آغاز کرد.
لازم به ذکراست که نمایندگان شوراهای شهرها، بخشها و روستاها در شورای شهرستان در ابتدای شروع به کار این شوراها وبرای مدت چهارسال انتخاب می شوند.
و باتوجه به استعفاء و یا انتقال یکی ازاین نمایندگان، افراد جدید جایگزین و معرفی می شوند.
 
10 مهر 1399 - 11:43:43
هیئت رئیسه سال آخر شورا تعیین شد

هیئت رئیسه سال آخر شورا تعیین شد

عصر دوشنبه بیست و چهارم شهریورماه؛ اعضای شورای اسلامی شهر لار در جلسه رسمی شورا و با حضور دلاور معاون فرمانداری ویژه لارستان هیئت رئیسه سال چهارم شورا را انتخاب کردند.
به گزارش روابط عمومی شورا، طی رای گیری صورت پذیرفته خلیل نامدار به سمت رئیس و سخنگوی شورا و رحیم بیژنی به سمت نائب رئیس انتخاب شدند.
همچنین عبداله محبی رئیس کمیسون سرمایه گذاری و اقتصادی، سیدعبدالمهدی میرپور رئیس کمیسیون عمران و نامدار رئیس کمیسیون حقوقی، برنامه و بودجه شورا در سال آخر شدند.
 
24 شهريور 1399 - 21:13:49
حضور دکتر یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و دکتر رضایی رئیس بیمارستان امام رضا(ع) در جلسه شورا

حضور دکتر یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و دکتر رضایی رئیس بیمارستان امام رضا(ع) در جلسه شورا

به دعوت شورا دکتر یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و دکتر رضایی رئیس بیمارستان امام رضا(ع) در جلسه شورا حضور یافتند
سید عبدالمهدی میرپور رئیس شورا ضمن خوشامدگویی به میهمانان با قدردانی از تلاش کلیه کارکنان و تلاشگران حوزه درمان و سلامت، درخصوص اختصاص جلسات اخیر شورا به موضوع بهداشت و درمان باتوجه به افزایش آمار کرونا؛ تشکر از حضور فوق تخصص ریه در بیمارستان و استفاده از داروهای به روز طبق پروتکل وزارت بهداشت و درمان و اختلاف هزینه های تست کرونا در آزمایشگاه های خصوصی با بیمارستان، موضوع شروع سال تحصیلی و نگرانی خانواده ها باتوجه به اعلام سرایت ویروس از افراد ناقل یا مبتلا مطالبی مطرح کرد.
دکتر یگانه ضمن تشکر از شهردار و اعضای شورای اسلامی که از شروع بیماری کرونا با مجموعه دانشکده علوم پزشکی و همچنین ارائه خدمات به شهروندان همراه بوده تقدیر و تشکر کرد. وی دلیل افزایش آمار  بیماران و مرگ و میر را  برگزاری های مراسم جشن و عزاداری در سطح شهرستان دانست و ابراز کرد باتوجه به رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم شاهد کاهش آمار هستیم که امیدواریم همین روند ادامه داشته باشد. معاون بهداشتی دانشکده همچنین توجه به  پیش رو بودن عید غدیر خم و ماه محرم و صفر برگزاری جلسات و اتخاذ تصمیم مناسب قبل از رسیدن به این ایام به منظور مدیریت بهتر و استفاده از پتانسیل سرمایه گذاران و خیرین را در تولید ماسک صنعتی در شهرستان با توجه به موج بعدی این ویروس در در شهریور و مهرماه را مهم دانست.
در ادامه دکتر رضایی رئیس بیمارستان لارستان نیز افزایش آمار شهرلار را همجواری با استان هرمزگان و ورود مسافران از فرودگاه لارستان که باتوجه به عدم رعایت پروتکل بهداشتی منجر به فوت آنان و مبتلا شدن نزدیکان آنان شده بود بیان کرد، وی همچنین از  ضد عفونی محیط بیمارستان و بخش های فعال در بیمارستان، پشتیبانی کادر درمان و استفاده از نیروهای ۸۹ روزه با مجوز بهداشت و درمان، تهیه پلاسما از بیماران بهبود یافته و نگهداری از آن برای درمان کرونا توضیحاتی ارائه داد. رضایی با بیان اینکه بیمارستان امام رضا(ع) کارکنان ICU دارای مدرک بین المللی مراقبت های ویژه هستند و از حیث تامین تجهیزات نیز موفق عمل کرده است، این مرکز درمانی را جز برترین بیمارستانهای کشور دانست. وی همچنین از حمایتهای بنیاد نیک اندیشان هاشمی لارستان در دیالیز بیماران کرونایی که دارای ریسک بالا می باشد در بخش کرونا خبر داد.
12 مرداد 1399 - 17:37:47
اعضای شورای شهر لار میزبان رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان بودند

اعضای شورای شهر لار میزبان رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان بودند

اعضای شورای شهر لار در دویست و چهل و هشتمین جلسه خود میزبان دکتر کریمی رئیس و دکتر رامین اقتداری مدیر فنی دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی بهداشتی لارستان بودند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار؛ در ابتدای این نشست که به دعوت رئیس شورا، و در صحن شورا برگزار شد؛ مهندس سیدعبدالمهدی میرپور با خوشامدگویی به مهمانان جلسه ضمن تشکر از کادر درمانی در ارائه خدمات به بیماران و شهروندان علی الخصوص در ایام شیوع ویروس کرونا، باتوجه به افزایش مبتلایان و آمار بالای فوت شدگان که باعث نگرانی شدید شهروندان شده است لزوم کنترل بیشتر اماکن عمومی و مجتمع های تجاری و ادارات دولتی و نظارت بیشتر در اجرای پروتکل های وزارت بهداشت در درمان بیماران کرونایی وکاهش و کنترل این ویروس را مهم برشمرد. میرپور همچنین بروز رسانی روش درمان و داروها، پیگیری لازم جهت جذب بودجه بیشتر از وزارتخانه تلاش و پیگیری مستمر درخصوص اعزام پزشک متخصص بیماری عفونی به بیمارستان امام رضا(ع) لار را خواستار شد.
دکتر کریمی نیز با تشکر از همراهی و حمایت شورای اسلامی شهر لار با ارائه گزارش از وضعیت آمار مبتلایان به کرونا و اقدامات صورت پذیرفته ، دلیل افزایش آمار مبتلایان و همچنین مرگ آنان در یک ماهه گذشته را، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط برخی از شهروندان و برگزاری مراسم عروسی و عزاداری، گرم شدن هوا و استفاده بیشتر از کولر و عدم وجود تهویه ، عدم استفاده از ماسک توسط برخی از مردم نام برد.
اعضای شورا نیز در خصوص عدم وجود متخصص بیماری عفونی در بیمارستان امام رضا(ع)، لزوم توجه به آمار  فوت شدگان در یک ماهه اخیر و همچنین نگرانی شهروندان در این خصوص ، توجه بیشتر به ارائه خدمات به بیماران خاص به منظور جلوگیری از مراجعه به شهرهای همجوار که باتوجه به وضعیت قرمز استان فارس می تواند خطر آفرین و اقدامات فرهنگی در پیشگیری از شیوع بیماری آن مطالبی مطرح نمودند.
 
4 مرداد 1399 - 11:24:33
اطلاعیه شماره ۴۵ ستاد مبارزه با کرونا شهرستان لارستان

اطلاعیه شماره ۴۵ ستاد مبارزه با کرونا شهرستان لارستان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار ، باتوجه به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا ، "ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان لارستان " در اطلاعیه ای بر رعایت کلیه دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و از اعمال محدودیت‌های شدیدتر در صورت عدم توجه به به هشدارها و توصیه های مذکور خبر داد. متن اطلاعیه به شرح زیر است.
 
اطلاعیه شماره ۴۵ ستاد مبارزه با کرونا شهرستان لارستان
هشدار‼      
هشدار‼
هشدار‼
مردم شریف منطقه لارستان بزرگ:
همانگونه که مستحضرید، افزایش قابل توجه مبتلایان به ویروس کرونا و فوتی‌های ناشی از آن، شهرستان را در وضعیت قرمز و هشدار قرار داده، بطوری‌که اعمال محدودیت‌های اخیر، متأسفانه موجب بهبودی وضعیت موجود نگردیده و در این راستا شاهد افزایش مراجعه کنندگان و مبتلایان، به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها هستیم که ادامه این روند موجبات تکمیل ظرفیت‌های درمانی و خستگی بیش از پیش کادر درمانی را فراهم، که خدای ناخواسته در صورت بی‌توجهی، ممکن است باعث بروز فاجعه انسانی و خسارت‌های جانی جبران‌ناپذیری گردد.
 لذا از آحاد مردم عزیز و شریف، مصرانه تقاضامندیم ضمن رعایت کلیه دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی، شستشوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله ‌گذاری اجتماعی،‌ از حضور در مراکز پر جمعیت، بازار و خیابان، مگر در موارد ضروری، بطور جد خودداری، و با ماندن در منازل، بیش از گذشته موضوع عدم برگزاری و شرکت در مراسم عروسی و عزا، کاهش ترددها و دید و بازدیدها و تجمع خانوادگی، خودداری از مسافرت‌های غیر ضرور را مورد توجه و عمل قرارداده و این ستاد و کادر بهداشتی و درمانی شهرستان را یاری نموده تا به مدد الهی و با کمک شما مردم شریف، شاهد نابودی کامل این ویروس منحوس باشیم.
 بدیهی است در صورتی که این هشدارها و توصیه‌های مذکور جدی گرفته نشود و برخی افراد خود را ملزم به رعایت مسائل بهداشتی و محدودیت‌های ایجاد شده ننمایند، این ستاد ضمن نظارت بر روند اجرای موارد فوق، با اتخاذ تصمیمات و اعمال محدودیت‌های شدیدتری نسبت به تعطیلی کلیه مراکز و بازار و اصناف غیر ضرور به مدت طولانی اقدام خواهد نمود.
 
23 تير 1399 - 08:46:11
رئیس شورای شهر در نشست خبری عملکرد شورا را تشریح کرد

رئیس شورای شهر در نشست خبری عملکرد شورا را تشریح کرد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار و به نقل از آفتاب لارستان، روز دوشنبه شانزدهم تیرماه نشست خبری با حضور رئیس شورای اسلامی شهر لار در محل شورای شهر برگزار شد.
در ابتدای این نشست، رئیس شورای اسلامی شهر لار اظهار کرد: کار شورای شهر فقط مربوط به بازدید از پروژه های عمرانی و شهرداری نیست بلکه در مشکلات شهری نیز وارد شده است.
سیدعبدالمهدی میرپور افزود: بارها شده که در جلسات شورا با روسای ادارات مختلف شهرستان دیدار داشته ایم و مشکلات شهری و خواسته ها و مطالبات مردمی را انتقال داده ایم.
وی تصریح کرد: حتی در سطح کشوری نیز نامه نگاری هایی داشته ایم و در ایام کرونا نامه هایی به وزارت بهداشت و وزارت کشور ارسال کرده ایم و وضعیت شهر لار و مشکلاتی که برای شهر پیش آمده بود را برایشان توضیح داده ایم.
رئیس شورای اسلامی شهر لار خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر، عضو ثابت ستاد کرونا است و تلاش مان بر این است که تا جایی که امکان دارد عملکرد خوبی در زمان شورای پنجم به ثبت برسد.
میرپور در مورد پروژه های شهری گفت: هدف ما گذار از شهر دوستدار خودرو به شهر پیاده مدار است و سعی می کنیم در سال آخر شورا به این هدف برسیم و به عنوان رئیس شورا این عقیده را دارم که تا الآن کارهای زیرساختی را به اندازه ی کافی انجام داده ایم و باید به سمت پیاده مداری و حضورپذیر ساختن فضاهای شهری برویم.
وی تصریح کرد: روی مسیر دوچرخه سواری در سطح شهر کار می کنیم تا بتوانیم این مسیر را در سطح شهر لار داشته باشیم و در این زمینه شهردار نهایت همکاری را با ما می کند.
رئیس شورای اسلامی شهر لار خاطرنشان کرد: برای دوچرخه سواری، مسیرهایی را در نظر گرفته ایم که برای شهروندان ایمنی کامل داشته باشد تا بتوانند قسمتی از کارهای روزمره را با دوچرخه در سطح شهر انجام دهند.
سید عبدالمهدی میرپور افزود: تامین زیرساخت های لازم همچون تامین ایستگاه های دوچرخه و همچنین تعمیر دوچرخه در دستور کار شهرداری قرار دارد.
وی اظهار کرد: یکی از کارهای جدیدی که روی آن کار می کنیم بحث اجرای گذرهای تاریخی است که از مصوبات سال ۹۹ شوراست و نظر شهرداری و شورا بر این است که این اتفاق بیفتد و امیدواریم با همکاری بیشتر اداره میراث فرهنگی این مهم اتفاق بیفتد و همکاری بیشتری با ما داشته باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر لار تصریح کرد: نیاز امروز ما، پیگیری پروژه های پرمقیاس است تا به سمت شهری برویم که حالت دوستدار پیاده (پیاده مدار) داشته باشد.
میرپور خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است که طرح های بسیاری از پروژه های بزرگ روی کاغذ باقی می ماند و سال ها نیز طول می کشد اما امکان انجام پروژه های خرد و کوچکتر زیادتر است.
وی اظهار کرد: به عنوان رئیس شورا در دوران باقی مانده تلاش دارم پروژه هایی را پیگیری کنم که بیشتر با محیط زندگی مردم سر و کار دارند و امیدوارم بتوانیم کیفیت زندگی را به ویژه در محلات ارتقا دهیم که از جمله ی این موارد، کار کردن روی مسیر پیاده روها و از جمله پیاده رو «خیابان معلم» در شهر جدید است که موزاییک فرش آن را از چهارراه راهنمایی تا پارک شهر تقریبا تمام کرده ایم که این مسیر می تواند هم یک مسیر بسیار خوب پیاده محور باشد که مردم بتوانند از آن استفاده کنند و با توجه به اینکه با پارک شهر ارتباط دارد می تواند یک پروژه ی بسیار خوب و مناسب باشد.
 
 
18 تير 1399 - 09:51:27
نشست صمیمی اعضای شورا شهر لار با مهندس حسین زاده نماینده شهرستانهای لار، گراش، اوز و خنج

نشست صمیمی اعضای شورا شهر لار با مهندس حسین زاده نماینده شهرستانهای لار، گراش، اوز و خنج

اعضای شورای اسلامی شهر لار در دویست و چهلمین جلسه شورا میزبان مهندس حسین زاده نماینده مردم لارستان، گراش، اوز و خنج بودند.
به گزارش روابط عمومی شورا؛ در ابتدای این نشست صمیمی، مهندس میرپور رئیس شورا با خوش آمدگویی به حسین زاده و روسا دفاتر لار و تهران در خصوص نیازهای شهر و شهرستان ، افزایش وحدت و همدلی در سطح چهار شهرستان، توجه ویژه به ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان مقاطع مختلف تحصیلی از دانشگاه و مراکز علمی معتبر کشور، ابراز امیدواری کرد با حضور نماینده جوان و انرژی خوب ایشان شاهد محقق شدن آن باشیم.
موضوع صنعت پتروشیمی و پیشنهاد استاندار مبنی بر ایجاد شهرک‌های پتروشیمی، ضرورت تکمیل باند دوم لار - جهرم با توجه فوت همشهریان و هموطنان بر اثر تصادفات در این مسیر ، پیگیری بودجه راه آهن شیراز بندرعباس و اتصال آن از مسیر جهرم – لار بندرعباس، پیگیری برای ایجاد بندر خشک، پیگیری ایجاد فاضلاب شهری لار با در نظر گرفتن مناطق محروم در شهر قدیم به عنوان محلات هدف، ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه ،موضوع اداره کل راهداری باتوجه به حوزه وسیع تحت پوشش در منطقه لارستان، پیگیری راه اندازی فاز دوم شرکت سیمان لارستان، راه اندازی کارخانه های بزرگ صنعتی، پیگیری کاروشها و لرزه نگاری جهت اکتشاف نفت و گاز در سطح شهرستان،انتصاب یک هنرمند به عنوان واحد فرهنگی در دفاتر چهارگانه جهت ارتباط هنرمندان چهار شهرستان و اهتمام به روزهای لارستان گراش اوز و خنج و برگزاری همایش چهره های ماندگار علمی هنری، سرمایه گذاری نیکوکاری و کارآفرینی چهار شهرستان، رسیدگی به آثار فاخر در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری همچون بازار قیصریه، واگذاری پارک جنگلی به شهرداری باتوجه به اینکه هزینه های زیادی برای رسیدگی به این مجموعه توسط شهرداری صورت می گیرد و پیگیری فاز دوم خط انتقال سد سلمان فارسی مطالبی بود که میرپور توجه و پیگیری به آن را ضروری دانست.
رئیس شورا با بیان اینکه در پروژه‌های شهری با تصویب بودجه سالانه و مدون تلاش شده است خدمات دهی به شهروندان تسریع یابد اما باتوجه به شرایط اقتصادی و میزان درآمد شهرداریها تخصیص بودجه دولتی به تکمیل ساخت پارک بانوان و ترمینال می تواند تسریع در اجرای این پروژه ها را به همراه داشته باشد را با همکاری نماینده مجلس مهم برشمرد.
مهندس عبداله محبی نیز  در ادامه با اشاره به اینکه مردم منطقه از اقدامات خوب مسئولین قدردانی می کنند توجه به امر اشتغال و لزوم ایجاد صنعت با توسعه نفت و انتقال نفت خام به پالایشگاه ، توسعه شرکت سیمان لارستان و فاز دوم آن کارخانه که اشتغال حداقل 200 نفر را به همراه خواهد داشت و توجه به میراث فرهنگی در کل منطقه و تعیین برنامه مدون برای اشتغال مطالبی مطرح نمود.
 
8 تير 1399 - 19:05:36
اجرای پروژه 38 هکتاری شهر لار نیاز به مشارکت سرمایه گذاران دارد

اجرای پروژه 38 هکتاری شهر لار نیاز به مشارکت سرمایه گذاران دارد

باتوجه به درخواست نشریه میلادلارستان مبنی بر تعیین وضعیت پروژه گردشگری اقتصادی ۳۸ هکتاری در ورودی شهر لار، مهندس سید عبدالمهدی میرپور رئیس شورای اسلامی شهر لار؛ از عدم وجود نقدینگی و سرمایه لازم مهمترین عامل در عدم اجرای این پروژه بزرگ در منطقه می داند.
رئیس شورای شهر لار تصریح کرد؛ در بهار ۱۳۹۷، شهرداری لار، طی قراردادی نسبت به تهیه طرح مجتمع گردشگری لارستان، اقدام نمود. این پروژه ی عظیم در اراضی ۳۸ هکتاری شهرداری واقع در ورودی شهر لار در پی ایجاد مجموعه ای بود که علاوه بر تامین نیازهای عاجل مسافران عبوری، فضایی را برای گذران اوقات فراغت فراهم آورد. به این منظور فضاهایی برای مقاصدی نظیر نمایشگاه، مسیر ویژه پیاده و دوچرخه، بوستان و سالن چندمنظوره، مجموعه تفریحی و شهربازی و.. در نظر گرفته شد.
متاسفانه در سال های گذشته قراردادهای بسیاری بسته شده و طرح های بسیاری نیز تهیه شده اند و به دلیل وجود موانع گوناگون، از جمله محدودیت های مالی بخش بسیاری از این طرح ها روی کاغذ باقی مانده اند.
باتوجه به اینکه این قرارداد طراحی نیز در سال اول شورا منعقد گردید. در طرح پیشنهادی، به منظور افزایش تحقق پذیری  پروژه، بخش های گوناگون آن از لحاظ زمان بندی اجرا فازبندی شد؛ چرا که به دلیل وسعت پروژه، شهرداری لار به تنهایی قادر به تامین منابع مالی جهت اجرای آن نبود. فازهای اولیه که بخش هایی نظیر مجتمع خدمات بین راهی، شبکه راه ها و جایگاه سوخت را در بر میگرفتند، به این منظور در اولویت قرارگرفتند که ضمن افزایش رونق اراضی این بخش از شهر و جلب توجه سرمایه گذاران به آن، درآمد پایداری را برای شهرداری به ارمغان بیاورند. بدیهی است وجود یک جایگاه سوخت در زمینی با موقعیت این طرح، مسافران زیادی را به خود جذب میکرد و درآمد زیادی را برای شهر لار به ارمغان می آورد.
از آن زمان تلاش های بسیاری جهت جذب سرمایه گذاران برای اجرای پروژه ی مزبور انجام پذیرفته است چرا که شهرداری لار، نقدینگی لازم برای اجرای این پروژه را ندارد. با آنهمه امیدواریم با همکاری آقای محبی که خود آغازگر این طرح و از مدیران نفتی استان بوده اند، در مهلت باقی مانده ی این شورا، دست کم مجوز پمپ بنزین در این مجموعه اخذ شود. گفتنی است شورای اسلامی شهر لار، از تمامی سرمایه گذاران برای مشارکت در اجرای این پروژه و فازهای مختلف آن، دعوت به عمل می آورد.
 
 
18 خرداد 1399 - 12:09:52
نتایج جشنواره بومی محلی قصه گویی اعلام شد

نتایج جشنواره بومی محلی قصه گویی اعلام شد

ه گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار، این جشنواره توسط کمیسیون فرهنگی و کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار و باهمکاری مؤسسه رویش ترنم مهر بامحوریت قصه های بومی محلی لارستان وباهدف احیای داستانهای فراموش شده منطقه و ارج نهادن به زبان و فرهنگ بومی لارستان کهن برگزار شد.
که هیئت داوران پس ازبررسی فیلمهای ارسالی هریک ازشرکت کنندگان،
نفرات برتر،برگزیده ومنتخبین  این جشنواره را به شرح زیر اعلام کردند:
 
نفرات برگزیده با اهدای جوایز نقدی لوح تقدیروتندیس جشنواره:
 
ـ نازنین مریم خدادادی کلاس چهارم، دبستان شهدای فرهنگی ،ازشهرلار
ـ مهدیس معصومی  اوزی،کلاس اول دبستان محبوبه دانش،بندرعباس
ـ ریحانه عفیفی کلاس پنجم دبستان شهدای فرهنگی ،از شهرلار
ـ اَفنان احمدی زاده کلاس سوم دبستان انصاری یک، ازعماد شهر
ـ علیا مهربان کلاس سوم دبستان کامیابی، ازشهرخور
* مقام برتربااهدای لوح تقدیر وتندیس جشنواره وجایزه ویژه :
ـ بـهارحق پرست ،پیش دبستانی مهدی موعود،از شهر لار
 
نفرات برگزیده با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره :
ـ یاسمن جهانی کلاس اول دبستان سما،ازشهرلار
ـ فارِس کامیاب ،کلاس سوم دبستان محمدطالب،ازشهرخور
 
همچنین عشرت جهاندیده مسئول کمیسون فرهنگی شورای شهر لار با اعلام این خبر که در مراسم اختتامیه جشنواره که تاریخ آن متعاقبا اعلام می گردد منتخبین این جشنواره بعداز ارائه قصه های خود، جوایز،تندیس ولوح تقدیربه آنان اهداخواهدشد .
 
8 خرداد 1399 - 08:39:35
اعضای شورای اسلامی شهر لار خواستار ارائه برنامه های ادارات خدمات رسان در سال 99 شدند

اعضای شورای اسلامی شهر لار خواستار ارائه برنامه های ادارات خدمات رسان در سال 99 شدند

شورای اسلامی شهر لار در دویست و بیست و هشتمین جلسه خود که در پانزدهم اردیبهشت ماه برگزار شد در اجرای بند 32 ذیل ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور خواستار ارائه برنامه های سال 99 ادارات خدمات رسان شدند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار براساس این قانون؛ واحدهاي شهرستاني كليه سازمانها و مؤسسات دولتي و مؤسسات عمومي‌غيردولتي كه در زمينه ارائه خدمات شهري وظايفي به عهده دارند را مکلف به ارائه برنامه ‌سالانه خود درخصوص خدمات شهري را كه در چهارچوب اعتبارات و بودجه سالانه خود‌تنظيم شده به شوراها نموده است.
ادارات و سازمانهای موردنظر در مصوبه شورای شهر لار؛ امور آبفا ،برق،گاز،مخابرات،دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، هلال احمر، میراث فرهنگی، انتقال خون ،آموزش‌ و پرورش ، تامین اجتماعی، سازمان تبلیغات اسلامی، کمیته امداد امام خمینی (ره)،بنیاد مسکن و صنعت معدن و تجارت لارستان می باشند که شورای شهر پس از اعلام برنامه های ادارات نسبت به انتشار آن از طریق سایت شورا برای اطلاع شهروندان اقدام خواهد نمود.
 
30 ارديبهشت 1399 - 13:35:18
با بخشش عوارض رانندگان حمل و نقل عمومی شهر لار موافقت شد

با بخشش عوارض رانندگان حمل و نقل عمومی شهر لار موافقت شد

شهردار و اعضای شورای شهر لار با بخشش عوارض رانندگان حمل و نقل عمومی شهر لار موافقت کردند.
باتوجه به درخواست شهرداری لار درخصوص بخشش سه ماه عوارض ( اسفند فروردین اردیبهشت) رانندگان حمل و نقل عمومی شهر لار به منظور جلوگیری از آسیب بیشتر این قشر زحمت کش با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش تردد در سطح شهر و همچنین بیکاری و کاهش درآمد ۵۰ درصدی آنها  موضوع در دویست وبیست و هفتمین جلسه شورا در تاریخ سیزدهم اردیبهشت ماه مطرح و مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.
 
 
24 ارديبهشت 1399 - 10:17:16
بخشش اجاره بها املاک اجاره ای شهرداری در ماه های اسفند و فروردین و اردیبهشت

بخشش اجاره بها املاک اجاره ای شهرداری در ماه های اسفند و فروردین و اردیبهشت

باتوجه به درخواست شهرداری مبنی بر حمایت از پویش مردمی بخشش اجاره بها و معاف نمودن مستاجرین خود از پرداخت اجاره بهای دکه ها و مغازه های شهرداری در سطح شهر در ماههای اسفند 98، فروردین و اردیبهشت 99 باتوجه به تعطیلی سراسری پارک ها و مغازه های سطح شهر در اثر شیوع ویروس کرونا موضوع در دویست و بیست و ششمین جلسه شورا مطرح و مورد موافقت اعضاء شورا قرار گرفت.
 
24 ارديبهشت 1399 - 09:47:21
تاکید شورای شهر لار بر لزوم پایش اتباع خارجی و مسافران ورودی

تاکید شورای شهر لار بر لزوم پایش اتباع خارجی و مسافران ورودی

شورای اسلامی شهر لار خواستار کنترل صحیح اتباع خارجی و همچنین نظارت بیشتر بر ورود مسافران فرودگاه و شرکت های مسافربری در شهرستان شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لارباتوجه به افزایش روزانه آمار مبتلایان به کرونا، شورای شهر لار در نامه ای به معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر کنترل صحیح اتباع خارجی، خواستار نظارت بیشتر و تذکر به واحدهای خدمات رسان علی الخصوص شرکت های مسافربری شد.
 
در ادامه متن و تصویر نامه که به امضا سیدعبدالمهدی میرپور رئیس شورای اسلامی شهر لار رسیده است را مشاهده می کنید.   
 
 
جناب آقای حسنی
معاون محترم استاندار و فرماندار فرمانداری ویژه لارستان
 باسلام و احترام
در پی افزایش آمار رسمی مبتلایان به کرونا و بروز نگرانی از عدم کنترل صحیح اتباع خارجی و مسافران ورودی به شهر (از فرودگاه بین المللی و پایانه های مسافربری) و ادامه این روند که باعث بروز مشکلات متعدد و ورود به وضعیت قرمز برای شهر و شهرستان متصور می باشد، استدعا دارد به نحو مقتضی دستور پایش بیش از پیش واحد های خدمات رسان و کنترل تردد و اماکن محل اقامت اتباع افغانی و ارائه تذکرات جدی بهداشتی به آنان صادر فرمائید.
 همچنین ضرورت رعایت موارد بهداشتی و فاصله فیزیکی در ترمینال های مسافربری به ویژه در جابجایی مسافران بین شهرستانی تاکسی‌های شهری و بین شهری و... به مسئولان ذیربط تذکر داده شود.
.
 
سیدعبدالمهدی میرپور
رئيس شوراي اسلامي شهر لار
 
 
23 ارديبهشت 1399 - 08:51:33
پیام تبریک مدیران شهری لار به مناسبت بزرگداشت روز معلم

پیام تبریک مدیران شهری لار به مناسبت بزرگداشت روز معلم

محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر در پیام مشترکی، دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت استاد مطهری و بزرگداشت روز معلم را تبریک گفتند.
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این پیام آمده است:
روز معلم بزرگداشت مردان و زنانی است که وجود نازنین‌شان به مانند شمعی در تبیین و گسترش تعالیم الهی و علمی و پرورش آدمی برای فهم عشق، ایمان و زیبایی فروزان است و می‌سوزد تا جهان پیرامون خود را به نور آگاهی و امید روشن نگاه دارد.
جایگاه بی‌بدیل معلم که در عظمت، به مقام پیامبران می‌ماند بی‌شک به دریایی می‌ماند که هر کس به اندازه وسعش از آن بهره می‌گیرد، و چه فرهیختگان متعهد و متخصصان دلسوز که در دامان آنان پرورش یافته و در مسیر خدمت به انسانیت گام برداشته‌اند.
فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری و آغاز هفته معلم، یادآور جایگاه والای علم و معرفت و مقام والای معلم در تفکر دینی اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شکوه و عظمت مردان و زنان فرهیخته‌ای است که در تاریخ پرافتخار این سرزمین، در حریم مقدس دانشگاه و مدرسه و فضای آسمانی تعلیم و تربیت زیبا‌ترین جلوه‌های عشق و ایثار را به تصویر کشیده‌اند.
اکنون که در آستانه فرا رسیدن سالروز مقام والای این متعدان دلسوز  قرار داریم به پاس تقدیر از مقام شامخ همه اساتید و معلمان ارجمند که همواره فاتح دلهای پاک و هدایت بخش فطرت الهی هستند زیباترین ترانه هستی به نام حضرت دوست نثارشان می کنیم و این روز فرخنده را شادباش می گوییم.
 
محمد رضا قنبرنژاد - شهردار لار
سید عبدالمهدی میرپور - رییس شورای اسلامی شهر لار
 
12 ارديبهشت 1399 - 08:46:32
پیام مشترک روسای شورای شهر و شهرستان به مناسبت روز شوراها

پیام مشترک روسای شورای شهر و شهرستان به مناسبت روز شوراها

روسای شوراهای شهر و شهرستان با پیامی مشترک فرا رسیدن روز ملی شوراها را تبریک گفتند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار، متن پیام سیدعبدالمهدی میرپور رئیس شورای اسلامی شهر لار و عبدالرحیم مقیمی رئیس شورای اسلامی شهرستان لارستان به شرح زیر است:
 
بسمه تعالی
 
در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، روز نهم اردیبهشت به عنوان روز شوراها نام نهاده شده است.
در قانون اساسي شوراها نماد تعيين سرنوشت مردم توسط خودشان و مشارکت مردم در اداره امور كشور است.
 توفیق مسئولیت پذیری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران فرصتی مهم برای خدمت رسانی به مردم است. خدمت در نهادی مردمی و ناظر امور، به نام _شوراهای اسلامی_ که بر مبنای وظیفه شناسی و توجه به حل مسائل و مشکلات شهرها و روستاها تأسیس شده، موجب افتخار است و مسئولیتی بس عظیم برای اعضای آن به همراه می آورد.
شوراها بي واسطه ترين حلقه ارتباطي مردم با حاكميت و بازوی مشورتی دولت و نظام هستند. جنس این نهاد مدنی از جنس مجلس شوراي اسلامي است؛ هر دو بر دستگاههاي اجرایي نظارت مي كنند؛ مجلس شوراي اسلامي قانون می گزارد و شوراها نیز به وضع مقررات مي پردازند و بر همين اساس مجلس شوراي اسلامي در سطح ملي عمل مي كند و شوراها در مقیاس محلي و منطقه اي؛ حضور شوراهاي شهر و روستا و همچنین شوراهای فرادست به عنوان نمايندگان مردم و مدافع منافع آنها در سطح جامعه مي توانند بسيار مهم و اثرگذار باشد.
فرصت را مغتنم شمرده اين روز را به اعضاي محترم شوراهاي شهر و روستاي کشور به ویژه لارستان و شهروندان عزیز شهر لار تبريك عرض نموده و  امیدواریم با تلاش و كوشش خود ، توفيقات روزافزوني در خدمت به همه اقشار جامعه داشته باشیم.
 
    سیدعبدالمهدی میرپور                                        عبدالرحیم مقیمی
رئیس شورای اسلامی شهر لار            رئیس شورای اسلامی شهرستان لارستان
 
8 ارديبهشت 1399 - 11:50:26
حضور مهندس مهرابی مدیریت معماری شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی لارستان در جلسه شورا

حضور مهندس مهرابی مدیریت معماری شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی لارستان در جلسه شورا

بیست و پنجم فروردین ماه اعضای شورای شهر لار میزبان مهندس مهرابی معماری شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی لارستان بودند.
به گزارش روابط عمومی شورای شهر لار؛ مهندس میرپور رئیس شورا ضمن خوشامدگویی به ایشان و تشکر از همراهی ایشان در پیگیری پروژه های شهری، در مورد دو پروژه مهم طرح جداره سازی (منظر سازی) خیابان فاطمی به عنوان طراحی شهری در کوهپایه اژدها پیکر در شهر قدیم که در حال حاضر به عنوان محدوده‌ای که فاقد کیفیت های زیبایی شناختی و عملکردی بوده و لزوم پیگیری بیشتر جهت اجرای طرح فوق الذکر و همچنین تکمیل و اجرای پروژه کف فرش و تکمیل پیاده رو چهارراه پیروزی به سمت میدان مدرس تاکید کرد.
 در ادامه مهرابی در خصوص طرح خیابان فاطمیه که علی رغم پیگیریهای مستمر شهرداری، شورا و اداره کل راه و شهرسازی ، بیش از دو سال در اداره کل صنایع دستی و میراث فرهنگی استان فارس بدون پاسخ مانده توضیحاتی ارائه داد. وی با تاکید بر عزم جدی اداره کل راه و شهرسازی برای اجرای طرحهای مصوب ستاد بازآفرینی شهرستان ، از ارسال اصلاحات پایانی طرح خیایابن فاطمیه تا پایان هفته به میراث استان خبر داد و ابراز امیدواری پس از تایید طرح از سوی میراث استان؛ اداره کل راه و شهرسازی در اسرع وقت برای اجرای طرح و حضور پیمانکاران در محل پروژه اقدام خواهد نمود.
در ادامه اعضای شورای شهر نیز ضمن اعلام آمادگی شهرداری و شورا با ارائه پیشنهادهای شهروندان و کارشناسان توجه بیشتر و همچنین پیگیری پروژه های جداره سازی بازار قیصریه، بهسازی میدان شهید نصیری تا فلکه مدرس و ورودی شهر خواستار لار شدند.
لزوم تعامل و پیگیری جدی بیشتر مسئولین و مدیران شهری و بطور خاص اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی لارستان و ادارت عضو ستاد بازآفرینی، در اجرای طرحهای شهری از دیگر مواردی بود که مورد تاکید حاضرین در جلسه قرار گرفت.
 
26 فروردين 1399 - 15:20:04
هم اندیشی اعضای شورا و رئیس کمیته امداد در مدیریت کمک به نیازمندان

هم اندیشی اعضای شورا و رئیس کمیته امداد در مدیریت کمک به نیازمندان

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در دویست و بیست و دومین جلسه شورا حضور یافت.
روز دوشنبه اعضای شورای شهر لار میزبان دلاور رئیس و خرم مکان معاون کمیته امداد لارستان و فرخاری مدیر  دارالایتام بودند.
ابتدا میرپور رئیس شورا با خوشامدگویی به مهمانان جلسه، لزوم جهت‌دهی کمک‌های مردمی در بهبود معیشت افرادی که در ایام شیوع ویروس کرونا آسیب‌دیده و متحمل زحمات زیادی در اداره زندگی خود می‌باشند نکاتی مطرح نمود.
به گزارش روابط عمومی شورای شهر لار؛ دلاور رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با ارائه گزارش کاملی از عملکرد کمیته امداد امام خمینی لارستان در سال ۹۸، خدمات مناسب به افراد تحت پوشش در سال گذشته با همراهی و حمایت نیک اندیشان از جمله تهیه جهیزیه از سوی خیرین ، برگزاری جلسات فرهنگی و کارگاههای آموزشی، ایجاد اشتغال با نصب پنل های خورشیدی در روستاهای محروم از جمله درز و سایبان ، پرورش گیاه آلوئه ورا و درآمد زایی این بخش برای مددجویان و اجرای کشت گلخانه که در سال 99 در دست اجرا خواهد بود خبر داد.
وی با ابیان اینکه مددجویان زیادی هستند که با استفاده از طرح های اشتغال زایی شروع به فعالیت نموده اند و با شیوع ویروس کرونا متحمل بیکاری و در پی آن فشار بیشتری شده اند ، درخصوص پراکندگی کمک ها به نیازمندان و مددجویان پس از شیوع کرونا ویروس ، خواستار همراهی موسسات خیریه با اداره کمیته امداد و دقت بیشتر در ارائه کمک به آنان در جهت حفظ آبروی خانواده و جایگاه آنان باشند.
اعضای شورا نیز ضمن قدردانی از تلاشهای کمیته امداد و نیک اندیشی خیرین و مردم ، بر برنامه ریزی طولانی مدت و هدایت خیرین در این امر مهم تاکید کردند و خواستار اهداء بن های خرید به افراد در تامین نیازهای آنان شدند.
 
 
 
26 فروردين 1399 - 14:04:40
رونمایی از دستگاه فوگر ضدعفونی کننده سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار

رونمایی از دستگاه فوگر ضدعفونی کننده سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار

صبح امروز در مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مختار موسوی خرم امام جمعه لارستان، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار، سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار، علیرضا بال افکن رییس اداره بهزیستی شهرستان، منصور اسماعیلی مدیرعامل بنیاد نیک اندیشان هاشمی لارستان و سعید منشی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار، از چهار دستگاه فوگر ضد عفونی کننده تازه خریداری شده سازمان آتش نشانی رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، این چهار دستگاه به منظور ضد عفونی و گندزدایی سطح شهر، ادارات، بانک ها، دستگاه های خودپرداز و سایر اماکنی که امکان ضد عفونی آن با مواد مایع امکان پذیر نیست، خریداری شده است.
این چهار دستگاه فوگر ضد عفونی کننده به همت والای خیر و نیک اندیش گمنام و توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار به مبلغ 120 میلیون تومان خریداری شده تا با استفاده از آن بتوان در حد توان منطقه لارستان را در برابر بیماری کرونا ویروس ایمن نگه داشت. 
از شروع طرح مبارزه با کرونا ویروس تا کنون، نیروهای پرتلاش و از خود گذشته سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار موفق شده اند به مدت 36 شبانه روز و به طور مداوم با در اختیار داشتن تجهیزات موجود به خوبی از عهده مقابله و مبارزه با این ویروس منحوس بر آیند.
 
 
25 فروردين 1399 - 13:59:44
بازدید مدیران شهری لار از مبادی ورودی و خروجی، ایستگاه های غربال گری در روز طبیعت

بازدید مدیران شهری لار از مبادی ورودی و خروجی، ایستگاه های غربال گری در روز طبیعت

همزمان با 13 فروردین ماه، محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار به همراه سید عبدالمهدی میرپور رئیس شورای اسلامی شهر و محمد امین منتظری معاونت خدمات شهری شهرداری، از مبادی ورودی و خروجی، ایستگاه های غربال گری و تب سنجی و پار کها و بوستان های سطح شهر بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند اعمال محدودیت های تردد، تعطیلی پارک ها و بوستان و باغ های شهری و تفرج گاهها و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا قرار گرفتند.
در این بازدید محمد رضا قنبرنژاد ضمن خدا قوت و خسته نباشید به تمامی تلاشگران عرصه مبارزه با این ویروس منحوس، بر کنترل بیشتر عبور و مرورها تاکید کرد.
رییس شورای اسلامی شهر لار هم از شهروندان خواست تا در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، بیش از پیش همکاری لازم را با مسولین امر داشته باشند.
با اعمال محدودیت‌های تردد در جاده‌ها و تعطیلی بوستان‌ها و تفرجگاه‌های شهر لار، عبور و مرور در  محورهای مواصلاتی و منتهی به تفرجگاه‌ها و اماکن طبیعی شهرستان لارستان بویژه در روز طبیعت کاهش چمشگیری یافته است.
 
14 فروردين 1399 - 09:11:48
رونمایی از خودرو تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده؛ طراحی و ساخته شده توسط آتش نشانان لارستانی

رونمایی از خودرو تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده؛ طراحی و ساخته شده توسط آتش نشانان لارستانی

با حضور فرماندار لارستان و شهردار لار؛ از خودرو تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده؛ طراحی و ساخته شده توسط آتش نشانان لارستانی ، رونمایی شد
محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار، جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان، سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار، نمایندگانی از دفتر امام جمعه لارستان، شریفی لاری و منتظری معاونین شهردار لار و طاهری و دلاور معاونین فرمانداری ویژه شهرستان با حضور در مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی لارستان در جریان چگونگی عملیات ضد عفونی و گندزدایی شهری به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، سعید منشی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار در حضور این هیئت بازدید کننده گفت: نیروهای این سازمان با همکاری واحد خدمات شهری شهرداری مدت 17 شبانه روز است که به طور پیوسته هرشب از ساعت 23 تا ساعت 5 بامداد روز بعد در قالب 6 اکیپ 5 نفره با بهره گیری از تمام امکانات موجود سازمان؛ معابر شهری، اماکن و ادارات، ناوگان های حمل و نقل، ترمینال های مسافربری، میادین میوه و تره بار، جایگاه های سوخت و ... را در برابر ویروس کرونا، ضدعفونی و گندزدایی می کنند و این در حالی است که تمام مواد مورد نیاز ضدعفونی و وسایل ایمنی نیروها توسط شهرداری تامین می شود.
سعید منشی افزود: با بیان اینکه حدود سه شب است که نیروهای پایگاه مقاومت شهری در این عملیات به ما پیوسته اند، گفت: سازمان ها، نهادها و ادارات متولی باید در این کار یار و یاورمان باشند؛ چرا که با شرایط موجود فراهم کردن امکانات به تنهایی توسط شهرداری و سازمان آتش نشانی مشکل ساز خواهد بود.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات شهرداری لار، گفت: تا کنون برای این عملیات 300 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده استفاده شده و این روند تا زمان اعلام رسمی ریشه کن شدن این بیماری در کشور، ادامه خواهد داشت.
سعید منشی همچنین به انتشار پیام های هشدار دهنده با موضوع بیماری کرونا ویروس در فضای مجازی توسط واحد روابط عمومی شهرداری لار اشاره کرد.
در ادامه جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان خطاب به نیروهای آتش نشان گفت: به یقین می گویم که شما در تمامی حوادث حضور داشته و در تمام عملیات ها با تجربه عمل می کنید.
فرماندار ویژه لارستان افزود: اما این بیماری یک اتفاق جدید است که در دنیا به وقوع پیوسته و با تمام حوادث تفاوت دارد؛ چرا که اگر در منطقه ای حوادثی چون سیل یا زلزله رخ دهد، مناطق همجوار بسیج شده و به کمک مناطق حادثه دیده می شتباند. اما این حادثه جهانی است و همه دنیا درگیر آن شده اند.
جلیل حسنی، شرایط موجود را بسیار دشوار دانست و گفت: شما آتش نشانان که همیشه در حوادث طبیعی و غیر طبیعی حضور دارید، امروز نیز به عنوان بسترسازان و خط شکنان وارد این عرصه شده اید که این کار بزرگ شما شایسته تقدیر است.
فرماندار ویژه لارستان از مجموعه شهرداری، شورای اسلامی شهر و نیروهای بسیجی نیز که در این راه یاری رسان آتش نشان هستند تقدیر و تشکر کرد.
در پایان از خودرو تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده در راستای مقابله با کرونا ویروس که توسط آتش نشانان لارستانی طراحی و ساخته شده، رونمایی شد.
 
 
 
 
 
 
 
27 اسفند 1398 - 13:13:29