نظر سنجی
:::گزارش:::
آسیب‌شناسی بناهای نا ایمنِ شهر لار باحضور مدیران شهرداری، شورا و نظام مهندسی

آسیب‌شناسی بناهای نا ایمنِ شهر لار باحضور مدیران شهرداری، شورا و نظام مهندسی

روز گذشته سالن کنفرانس شورای اسلامی شهر لار میزبان اعضای شورا، شهردار و مدیران واحدهای شهرداری و نمایندگان سازمان نظام مهندسی بود تا ضمن برشمردن ساختمان‌های ناایمن و درمعرض خطر شهر لار قابلیت‌ها و نیازمندی‌های شهر درمواجهه با خطرات احتمالی بررسی شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار، در این نشست ابتدا مهندس شهپر، مسئول کنترل مضاعف دفتر ویژه نظام مهندسی ساختمان لارستان گفت: این دفتر ۷ شهرِ لار، لطیفی، خور، بیرم، عمادشهر، جویم و دهکویه را با بیش از ۵۵۰ عضو دارای پروانه اشتغال پوشش می‌دهد.
وی در ادامه تاکید کرد: خوشبختانه ساخت و سازها در شهر لار نمونه است و این موضوع در بیان ناظران و مسئولان استانی بارها و بارها ذکر شده است.
شهپر تاکید کرد: غالب مشکلات وآسیب‌های ما مربوط به پروژه‌هایی است که بهره‌برداری غیرمجاز از آن می‌شود مثلا پایان کار برای آنها صادر نشده اما درحال بهره‌برداری‌اند و می‌طلب که شهرداری با مالک برای اخذ پایان کار هماهنگی کند.
الزام ساختِ ساختمان‌ها توسط «مجری» دارای صلاحیت حتی برای ساختمان‌های کم‌متراژ، تهیه شناسنامه فنی و ملکی، تاکید بر حضور مسئول ایمنی برای سازه‌های حداقل هفت سقف، بالای سه‌هزار متر و دارای گودبرداری زیاد، حضور ناظرانِ گودبرداری به‌صورت مجزا و... پیشنهاداتی بود که توسط وی باهدف پیشگیری از حوادث ارائه شد.
 
12 خرداد 1401 - 08:05:49
به مناسبت هفته کار و کارگر از کارگران شهرداری لار تجلیل شد

به مناسبت هفته کار و کارگر از کارگران شهرداری لار تجلیل شد

در مراسمی که به مناسبت هفته کار و کارگر و با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر لار، معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان و معاون مدیرکل و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان در سالن شورای اسلامی شهر لار برگزار شد، از کارگران واحدهای خدمات شهری، فضای سبز، امور شهر و موتوری شهرداری این شهر تجلیل شد.
 در این مراسم که معاونین، مدیران و کارشناسان شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر، سرگرد حسینی جانشین پلیس راهور لارستان، معاون و کارشناسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان جامعه کارگری شهرستان حضور داشتند، نواز شریفی لاری شهردار لار ضمن تبریک هفته کار و کارگر گفت: تمیزی، نظافت و شادابی شهر لار بیانگر تعهد و تخصص کارگرانی است که با عشق و علاقه به زادگاه خود در این عرصه تلاش می کنند.
 
15 ارديبهشت 1401 - 08:25:19
تصویب دو مصوبه مهم شفاف سازی و تشکیل بانک ایده

تصویب دو مصوبه مهم شفاف سازی و تشکیل بانک ایده

اعضای شورای شهر لار در چهارمین جلسه خود در تاریخ بیست و سوم مردادماه با «کلیات موضوع شفاف سازی شورا و شهرداری» موافقت نمودند.
به گزارش روابط عمومی شورا، مصوبه دوم شورا در این جلسه ، برنامه بهره مندی از «خرد جمعی و تشکیل بانک ایده با محوریت نخبگان و متخصصین» بود که با موافقت اعضای شورا تصویب شد.
26 مرداد 1400 - 20:08:34
روسای و اعضای کمیسیونهای شورا در دوره ششم تعیین شدند

روسای و اعضای کمیسیونهای شورا در دوره ششم تعیین شدند

روز دوشنبه هجدهم مردادماه اعضای شورا در سومین جلسه رسمی خود مسئولین کمیسیونهای عمران، فرهنگی و اجتماعی ، اقتصادی ، حقوقی و بانوان و آموزش را برای دوره ششم را انتخاب کردند.
به گزارش روابط عمومی شورا؛ آقای مصطفی بینا رئیس کمیسیون عمران و امور رفاهی ، آقای خلیل نامدار رئیس کمیسیون حقوقی و اداری، آقای رستم روانبخش رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، خانم سحر یادگارفرد رئیس کمیسیون بانوان و آموزش ، و آقای حامد مقدم به عنوان رئیس کمیسیون اقتصادی انتخاب شدند.
همچنین اعضای هرکدام از کمیسیون های شورا و همچنین کمیسیونهای مختلف شهرداری و ادارات نیز پس از اعلام اعضای شورا به شرح زیر انتخاب شدند.
آقایان بینا ، نامدار ، عسکری، مقدم و خانم یادگارفرد اعضای کمیسیون عمران
آقایان نامدار، قنبری،روانبخش، بینا اعضای کمیسیون حقوقی و اداری
آقایان روانبخش،قنبری، و عسکری و خانم یادگارفرد اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی
آقایان مقدم ، بینا، روانبخش، قنبری ، نامدار، عسکری و خانم یادگارفرد اعضای کمیسیون
 
آقای مصطفی بینا کمیسیون بدوی ماده 100
خانم سحر یادگارفرد کمیسیون تجدیدنظر ماده 100
آقای خلیل نامدار کمیسیون بدوی کفالت
آقای رستم روانبخش کمیسیون تجدیدنظر کفالت
آقای خلیل نامدار کمیسیون تشخیص سن
آقای اشکان عسکری کمیسیون ماده 77
آقای رستم روانبخش کمیسیون ماده 7
خانم سحر یادگارفرد نماینده شورا در هیات امناء دارالرحمه
آقای اشکان عسکری نماینده شورا در هیات امناء مجتمع عطایی
 
19 مرداد 1400 - 11:50:39
دیدار شهردار و اعضای شورا با دادستان و رئیس دادگستری لارستان به مناسبت هفته قوه قضائیه

دیدار شهردار و اعضای شورا با دادستان و رئیس دادگستری لارستان به مناسبت هفته قوه قضائیه

همزمان با سالروز شهادت شهید آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام (ره) و گرامیداشت هفته قوه قضاییه، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار به همراه خلیل نامدار رییس شورای اسلامی شهر و تنی چند از اعضای شورای فعلی و همچنین منتخبین شورای دوره ششم، با دادستان و رییس دادگستری لارستان دیدار کردند.
در این دیدار محمدرضا قنبرنژاد گفت: سعی و مجاهدت در جهت حفظ بیت المال و احقاق حقوق مظلومان و بسط و گسترش حق و عدالت؛ خدمت و تلاشی بسیار نیکو، ارزشمند و الهی است که نشان از ذات و صفات حضرت باریتعالی دارد، چرا که ایزد منان خود بزرگترین دادگر و عدلگستر و عادل مطلق است.
شهردار لار افزود: قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با پاسداری از قانون اساسی و سرلوحه قرار دادن رهنمودها ومنویات مقام معظم رهبری به عنوان رکن اساسی نظام، مسوولیت خطیر و حساسی را در پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و تحقق بخشیدن به عدالت عهده‌دار است.
محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار خاطرنشان کرد: شهید بهشتی و یارانش با نثار خون پاک خویش، اسلام و انقلاب اسلامی را بیمه کردند و پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مستحکم و با شهادت شان مسیر روشنی فرا روی دوستداران و شیفتگان انقلاب گشودند.
شهردار لار گفت: هفته قوه قضائیه و گرامیداشت حادثه هفتم تیر فرصت مغتنمی برای یادآوری جنایات و خیانتهای منافقین کوردل، به نمایش گذاشتن دستاوردهای انقلاب، تکریم مقام شهیدان بزرگوار انقلاب اسلامی و محکوم کردن توطئه‌های استکبار جهانی علیه مردم انقلابی و آگاه ایران اسلامی است.
شهردار لار در پایان سخنان خود، ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهید آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام (ره)، هفته قوه قضائیه را به همه خدمتگزاران و مسئولین قضائی، قضات، دادیاران، دادرسان، کارکنان وخدمتگزاران این قوه درشهرستان لارستان تبریک گفت و از تعامل، همکاری و هماهنگی مجموعه دادگستری با دستگاه امنیتی و شهرداری و شورا در سطح شهرستان که موجب کاهش چشمگیر جرائم گردیده  قدردانی کرد.
در ادامه خلیل نامدار رییس شورای اسلامی شهر لار هم با گرامیداشت هفته قوه قضاییه و عرض تبریک به ملت غیور ایران اسلامی، مردم همیشه در صحنه لارستان و مجموعه دادگستری بمناسبت حضور پرشور و شعور مردم در صحنه انتخابات و انتخاب آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه و خادم الرضا به عنوان هشتمین رییس جمهور ایران، گفت: باید قدردان مجموعه قضایی باشیم که با همکاری دیگر نهادهای مرتبط، انتخابات سالمی را برگزار نمودند.
در این دیدار، مسائل و مشکلات شهرستان در زمینه های مختلف توسط تعدادی از اعضای شورای شهر بیان شد که دادستان و رییس دادگستری در خصوص رفع مشکلات با تعامل بیش از پیش بین مجموعه دادگستری، دادستانی، شهرداری و شورای اسلامی شهر، قول مساعد دادند.
 
 
 
7 تير 1400 - 11:59:13
محمد قنادی عضو رسمی شورای شهر لار شد

محمد قنادی عضو رسمی شورای شهر لار شد

محمد قنادی نفر سوم علی البدل شورای اسلامی شهر لار در انتخابات دوره پنجم ، کار خود را به عنوان عضو رسمی و ثابت در شورا آغاز کرد.
با انتصاب سیدعبدالمهدی میرپور به سرپرستی امور آبفا لارستان و استعفا از عضویت شورا، محمد قنادی به عنوان جایگزین وی در جلسات شورا حضور می یابد.
قنادی با قرائت سوگندنامه در جلسه هشتم خردادماه ، رسما کار خود را در شورا آغاز کرد.
 
10 خرداد 1400 - 01:31:57
استعفا سیدعبدالمهدی میرپور از شورای اسلامی شهر لار

استعفا سیدعبدالمهدی میرپور از شورای اسلامی شهر لار

نامه آقای سیدعبدالمهدی میرپور درخصوص ابلاغ حکم سرپرستی امور آبفا لارستان و انصراف از عضویت در شورای اسلامی شهر لار در سیصد و بیستمین جلسه شورا در تاریخ یکم خردادماه مطرح و باستناد ردیف اول صورتجلسه مورد موافقت قرار گرفت.
2 خرداد 1400 - 12:33:23
بودجه سال 1400 شهرداری لار تصویب شد

بودجه سال 1400 شهرداری لار تصویب شد

نامه شهرداری محترم لار به استناد ماده 67 قانون شهرداری و بند 5 از فصل چهارم بخشنامه بودجه 1400 در سیصد و دومین جلسه شورا در تاریخ نهم اسفندماه مطرح و باستناد ردیف دوم صورتجلسه بودجه به مبلغ 1/880/750/000/000 ريال مورد تصویب و موافقت قرار گرفت.
 
 
 
31 فروردين 1400 - 15:52:25
پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت دهه مبارک فجر

پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت دهه مبارک فجر

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار و خلیل نامدار رییس شورای اسلامی شهر لار، با صدور پيام مشترکی، ايام الله دهه مبارك فجر را تبريك گفتند.
به گزارش روابط عمومي شهرداری لار، پیام مدیران شهری لار؛ به این شرح است:
 فرا رسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را به صاحب اصلی انقلاب حضرت بقيه الله الاعظم امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای و ملت بزرگ ایران اسلامی و مردم شهید پرور و ولایت مدار لارستان بزرگ تبریک عرض می نماییم.
این روزها، روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ماست. انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد.
اینجانبان ضمن تبریک یوم الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، از همه مردم غیور انتظار است با حضور خود در برنامه های باشکوه این ایام، بار دیگر با شهدای والا مقام و معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کنند.
در پایان از خداوند متعال استمداد می‌طلبیم که این انقلاب را با انقلاب حضرت مهدی(عج) متصل و سایه مقام معظم رهبری تا انقلاب منجی عالم بشریت مستدام دارد.
 
محمدرضا قنبرنژاد – شهردار لار
خلیل نامدار – رییس شورای اسلامی شهر لار
 
 
12 بهمن 1399 - 14:07:17
پیام مشترک مدیران شهری لار به مناسبت هفته بسیج

پیام مشترک مدیران شهری لار به مناسبت هفته بسیج

هفته بسیج، پاسداشت رشادت‌های بسیجیان مخلص و جان برکفی است که در تمام صحنه‌ها حضوری پررنگ دارند و جانانه از این مرز و بوم دفاع می‌کنند.
به همین مناسبت، محمدرضا قنبرنژاد شهردار و خلیل نامدار رئیس شورای اسلامی شهر لار، در پیام مشترکی این روز را به دلاورمردان بسیجی تبریک گفتند.
 
پیام مشترک مدیران شهری لار به این شرح است:
 
بنام خالق هستی بخش
 بسیج فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانانی است که باظهور اسلام تولد یافته است.
هوشمندی امام خمینی (ره) و عدالت خواهی میلیونها انسان با ایمان، تبلور دوباره بسیج در عصر حاضر بود که این راه مسیر تعالی خود را با رهبری امام خامنه ای عزیز ادامه داده است.
بسیج مدرسه است، مدرسه ای که معلم و محصل و درسش همگی ایثار است و جهاد وخدمت.
بسیجیان جان برکف کشور ما که سالها در سنگر جنگ و جهاد، حماسه آفریدند و سالها در صف پیشتازان میدان علم وفرهنگ خصوصا در حوزه علوم فضایی وهسته ای حضور داشتند، امروزه نیز در میدان جنگ نرم وعرصه اقتصادی با حضور موثر وکلیدی خود به دنبال تحقق حماسه ای دیگر به ویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند.
۵ آذر ماه که به نام روز بسیج مزین گشته، فرصت مغتنمی است تا یاد و نام شهیدان وحماسه سازان مدرسه عشق وایثار، و عاشقان مکتب و فرهنگ ناب بسیجی را گرامی بداریم.
اینجانبان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای معظم انقلاب اسلامی، روز و هفته بسیج را به محضر ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای و تمامی بسیجیان تبریک عرض می نماییم و از درگاه ایزد منان سربلندی و افتخار را برای ملت حماسه آفرین ایران اسلامی خواستاریم.
 
محمدرضا قنبرنژاد - شهردار لار
خلیل نامدار - رئیس شورای اسلامی شهر لار
 
1 آذر 1399 - 16:11:46
مطالبات رئیس شورای شهر لار از استاندار  فارس

مطالبات رئیس شورای شهر لار از استاندار فارس

رییس شورای اسلامی شهر لار در نشست با استاندار فارس:
مسایل، مشکلات و مطالبات به حق مردم منطقه لارستان بزرگ پیگیری و مرتفع شود
 
خلیل نامدار رییس شورای اسلامی شهر لار در نشست صمیمانه ای که صبح چهارشنبه با حضور استاندار فارس و معاونین استاندار با فرمانداران، بخشداران، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای لارستان و اوز برگزار شد، مسائل، مشکلات و مطالبات به حق مردم منطقه لارستان بزرگ را مطرح کرد و خواستار پیگیری و مرتفع نمودن آنها شد.
خلیل نامدار در این نشست؛ طرح تفصیلی شهر لار، از سرگیری پروژه راه آهن شیراز – جهرم – لار – بندرعباس، دوبانده کردن محور جهرم – لار - بندر عباس، آمایش سرزمینی،  ارتقاء دانشکده علوم پزشکی لارستان به دانشگاه، کمک به ستاد بازآفرینی در راستای بهسازی بافت تاریخی و بافت فرسوده، توسعه فرودگاه بین المللی حضرت آیت الله آیت اللهی لارستان و فاضلاب شهری را از اهم این مسائل برشمرد.
تجهیز رصدخانه بزرگ لارستان، مساعدت در تجهیز آتش نشانی به سیستم های پیشرفته با توجه به توسعه شهرستان، مرتفع نمودن مشکلات پیش روی دانشگاه جامع علمی کاربردی لارستان و تفکیک منازل 460 متری از دیگر مسائل، مشکلات و مطالباتی بود که رییس شورای اسلامی شهر لار از آن نام برد.
 
22 آبان 1399 - 12:14:52
نماینده شورای اسلامی شهر لار در شورای شهرستان لارستان انتخاب شد

نماینده شورای اسلامی شهر لار در شورای شهرستان لارستان انتخاب شد

سحریادگارفرد به عنوان نماینده شورای اسلامی شهر لار در شورای شهرستان لارستان انتخاب شد.
در دویست و شصت و دومین جلسه شورا در تاریخ نهم شهریورماه با اکثریت رای اعضای شورای اسلامی شهر لار، مهندس سحر یادگارفرد به نمایندگی شورای اسلامی شهر لار در شورای اسلامی شهرستان لارستان انتخاب شد.
باتوجه به استعفای عبدالرحیم مقیمی از شورای اسلامی شهر لار ، مهندس یادگار فرد به عنوان عضو رسمی شورا از پنجم مهرماه کار خود را آغاز کرد.
لازم به ذکراست که نمایندگان شوراهای شهرها، بخشها و روستاها در شورای شهرستان در ابتدای شروع به کار این شوراها وبرای مدت چهارسال انتخاب می شوند.
و باتوجه به استعفاء و یا انتقال یکی ازاین نمایندگان، افراد جدید جایگزین و معرفی می شوند.
 
10 مهر 1399 - 11:43:43
هیئت رئیسه سال آخر شورا تعیین شد

هیئت رئیسه سال آخر شورا تعیین شد

عصر دوشنبه بیست و چهارم شهریورماه؛ اعضای شورای اسلامی شهر لار در جلسه رسمی شورا و با حضور دلاور معاون فرمانداری ویژه لارستان هیئت رئیسه سال چهارم شورا را انتخاب کردند.
به گزارش روابط عمومی شورا، طی رای گیری صورت پذیرفته خلیل نامدار به سمت رئیس و سخنگوی شورا و رحیم بیژنی به سمت نائب رئیس انتخاب شدند.
همچنین عبداله محبی رئیس کمیسون سرمایه گذاری و اقتصادی، سیدعبدالمهدی میرپور رئیس کمیسیون عمران و نامدار رئیس کمیسیون حقوقی، برنامه و بودجه شورا در سال آخر شدند.
 
24 شهريور 1399 - 21:13:49
حضور دکتر یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و دکتر رضایی رئیس بیمارستان امام رضا(ع) در جلسه شورا

حضور دکتر یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و دکتر رضایی رئیس بیمارستان امام رضا(ع) در جلسه شورا

به دعوت شورا دکتر یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و دکتر رضایی رئیس بیمارستان امام رضا(ع) در جلسه شورا حضور یافتند
سید عبدالمهدی میرپور رئیس شورا ضمن خوشامدگویی به میهمانان با قدردانی از تلاش کلیه کارکنان و تلاشگران حوزه درمان و سلامت، درخصوص اختصاص جلسات اخیر شورا به موضوع بهداشت و درمان باتوجه به افزایش آمار کرونا؛ تشکر از حضور فوق تخصص ریه در بیمارستان و استفاده از داروهای به روز طبق پروتکل وزارت بهداشت و درمان و اختلاف هزینه های تست کرونا در آزمایشگاه های خصوصی با بیمارستان، موضوع شروع سال تحصیلی و نگرانی خانواده ها باتوجه به اعلام سرایت ویروس از افراد ناقل یا مبتلا مطالبی مطرح کرد.
دکتر یگانه ضمن تشکر از شهردار و اعضای شورای اسلامی که از شروع بیماری کرونا با مجموعه دانشکده علوم پزشکی و همچنین ارائه خدمات به شهروندان همراه بوده تقدیر و تشکر کرد. وی دلیل افزایش آمار  بیماران و مرگ و میر را  برگزاری های مراسم جشن و عزاداری در سطح شهرستان دانست و ابراز کرد باتوجه به رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم شاهد کاهش آمار هستیم که امیدواریم همین روند ادامه داشته باشد. معاون بهداشتی دانشکده همچنین توجه به  پیش رو بودن عید غدیر خم و ماه محرم و صفر برگزاری جلسات و اتخاذ تصمیم مناسب قبل از رسیدن به این ایام به منظور مدیریت بهتر و استفاده از پتانسیل سرمایه گذاران و خیرین را در تولید ماسک صنعتی در شهرستان با توجه به موج بعدی این ویروس در در شهریور و مهرماه را مهم دانست.
در ادامه دکتر رضایی رئیس بیمارستان لارستان نیز افزایش آمار شهرلار را همجواری با استان هرمزگان و ورود مسافران از فرودگاه لارستان که باتوجه به عدم رعایت پروتکل بهداشتی منجر به فوت آنان و مبتلا شدن نزدیکان آنان شده بود بیان کرد، وی همچنین از  ضد عفونی محیط بیمارستان و بخش های فعال در بیمارستان، پشتیبانی کادر درمان و استفاده از نیروهای ۸۹ روزه با مجوز بهداشت و درمان، تهیه پلاسما از بیماران بهبود یافته و نگهداری از آن برای درمان کرونا توضیحاتی ارائه داد. رضایی با بیان اینکه بیمارستان امام رضا(ع) کارکنان ICU دارای مدرک بین المللی مراقبت های ویژه هستند و از حیث تامین تجهیزات نیز موفق عمل کرده است، این مرکز درمانی را جز برترین بیمارستانهای کشور دانست. وی همچنین از حمایتهای بنیاد نیک اندیشان هاشمی لارستان در دیالیز بیماران کرونایی که دارای ریسک بالا می باشد در بخش کرونا خبر داد.
12 مرداد 1399 - 17:37:47
اعضای شورای شهر لار میزبان رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان بودند

اعضای شورای شهر لار میزبان رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان بودند

اعضای شورای شهر لار در دویست و چهل و هشتمین جلسه خود میزبان دکتر کریمی رئیس و دکتر رامین اقتداری مدیر فنی دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی بهداشتی لارستان بودند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار؛ در ابتدای این نشست که به دعوت رئیس شورا، و در صحن شورا برگزار شد؛ مهندس سیدعبدالمهدی میرپور با خوشامدگویی به مهمانان جلسه ضمن تشکر از کادر درمانی در ارائه خدمات به بیماران و شهروندان علی الخصوص در ایام شیوع ویروس کرونا، باتوجه به افزایش مبتلایان و آمار بالای فوت شدگان که باعث نگرانی شدید شهروندان شده است لزوم کنترل بیشتر اماکن عمومی و مجتمع های تجاری و ادارات دولتی و نظارت بیشتر در اجرای پروتکل های وزارت بهداشت در درمان بیماران کرونایی وکاهش و کنترل این ویروس را مهم برشمرد. میرپور همچنین بروز رسانی روش درمان و داروها، پیگیری لازم جهت جذب بودجه بیشتر از وزارتخانه تلاش و پیگیری مستمر درخصوص اعزام پزشک متخصص بیماری عفونی به بیمارستان امام رضا(ع) لار را خواستار شد.
دکتر کریمی نیز با تشکر از همراهی و حمایت شورای اسلامی شهر لار با ارائه گزارش از وضعیت آمار مبتلایان به کرونا و اقدامات صورت پذیرفته ، دلیل افزایش آمار مبتلایان و همچنین مرگ آنان در یک ماهه گذشته را، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط برخی از شهروندان و برگزاری مراسم عروسی و عزاداری، گرم شدن هوا و استفاده بیشتر از کولر و عدم وجود تهویه ، عدم استفاده از ماسک توسط برخی از مردم نام برد.
اعضای شورا نیز در خصوص عدم وجود متخصص بیماری عفونی در بیمارستان امام رضا(ع)، لزوم توجه به آمار  فوت شدگان در یک ماهه اخیر و همچنین نگرانی شهروندان در این خصوص ، توجه بیشتر به ارائه خدمات به بیماران خاص به منظور جلوگیری از مراجعه به شهرهای همجوار که باتوجه به وضعیت قرمز استان فارس می تواند خطر آفرین و اقدامات فرهنگی در پیشگیری از شیوع بیماری آن مطالبی مطرح نمودند.
 
4 مرداد 1399 - 11:24:33
اطلاعیه شماره ۴۵ ستاد مبارزه با کرونا شهرستان لارستان

اطلاعیه شماره ۴۵ ستاد مبارزه با کرونا شهرستان لارستان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار ، باتوجه به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا ، "ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان لارستان " در اطلاعیه ای بر رعایت کلیه دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و از اعمال محدودیت‌های شدیدتر در صورت عدم توجه به به هشدارها و توصیه های مذکور خبر داد. متن اطلاعیه به شرح زیر است.
 
اطلاعیه شماره ۴۵ ستاد مبارزه با کرونا شهرستان لارستان
هشدار‼      
هشدار‼
هشدار‼
مردم شریف منطقه لارستان بزرگ:
همانگونه که مستحضرید، افزایش قابل توجه مبتلایان به ویروس کرونا و فوتی‌های ناشی از آن، شهرستان را در وضعیت قرمز و هشدار قرار داده، بطوری‌که اعمال محدودیت‌های اخیر، متأسفانه موجب بهبودی وضعیت موجود نگردیده و در این راستا شاهد افزایش مراجعه کنندگان و مبتلایان، به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها هستیم که ادامه این روند موجبات تکمیل ظرفیت‌های درمانی و خستگی بیش از پیش کادر درمانی را فراهم، که خدای ناخواسته در صورت بی‌توجهی، ممکن است باعث بروز فاجعه انسانی و خسارت‌های جانی جبران‌ناپذیری گردد.
 لذا از آحاد مردم عزیز و شریف، مصرانه تقاضامندیم ضمن رعایت کلیه دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی، شستشوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله ‌گذاری اجتماعی،‌ از حضور در مراکز پر جمعیت، بازار و خیابان، مگر در موارد ضروری، بطور جد خودداری، و با ماندن در منازل، بیش از گذشته موضوع عدم برگزاری و شرکت در مراسم عروسی و عزا، کاهش ترددها و دید و بازدیدها و تجمع خانوادگی، خودداری از مسافرت‌های غیر ضرور را مورد توجه و عمل قرارداده و این ستاد و کادر بهداشتی و درمانی شهرستان را یاری نموده تا به مدد الهی و با کمک شما مردم شریف، شاهد نابودی کامل این ویروس منحوس باشیم.
 بدیهی است در صورتی که این هشدارها و توصیه‌های مذکور جدی گرفته نشود و برخی افراد خود را ملزم به رعایت مسائل بهداشتی و محدودیت‌های ایجاد شده ننمایند، این ستاد ضمن نظارت بر روند اجرای موارد فوق، با اتخاذ تصمیمات و اعمال محدودیت‌های شدیدتری نسبت به تعطیلی کلیه مراکز و بازار و اصناف غیر ضرور به مدت طولانی اقدام خواهد نمود.
 
23 تير 1399 - 08:46:11
رئیس شورای شهر در نشست خبری عملکرد شورا را تشریح کرد

رئیس شورای شهر در نشست خبری عملکرد شورا را تشریح کرد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار و به نقل از آفتاب لارستان، روز دوشنبه شانزدهم تیرماه نشست خبری با حضور رئیس شورای اسلامی شهر لار در محل شورای شهر برگزار شد.
در ابتدای این نشست، رئیس شورای اسلامی شهر لار اظهار کرد: کار شورای شهر فقط مربوط به بازدید از پروژه های عمرانی و شهرداری نیست بلکه در مشکلات شهری نیز وارد شده است.
سیدعبدالمهدی میرپور افزود: بارها شده که در جلسات شورا با روسای ادارات مختلف شهرستان دیدار داشته ایم و مشکلات شهری و خواسته ها و مطالبات مردمی را انتقال داده ایم.
وی تصریح کرد: حتی در سطح کشوری نیز نامه نگاری هایی داشته ایم و در ایام کرونا نامه هایی به وزارت بهداشت و وزارت کشور ارسال کرده ایم و وضعیت شهر لار و مشکلاتی که برای شهر پیش آمده بود را برایشان توضیح داده ایم.
رئیس شورای اسلامی شهر لار خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر، عضو ثابت ستاد کرونا است و تلاش مان بر این است که تا جایی که امکان دارد عملکرد خوبی در زمان شورای پنجم به ثبت برسد.
میرپور در مورد پروژه های شهری گفت: هدف ما گذار از شهر دوستدار خودرو به شهر پیاده مدار است و سعی می کنیم در سال آخر شورا به این هدف برسیم و به عنوان رئیس شورا این عقیده را دارم که تا الآن کارهای زیرساختی را به اندازه ی کافی انجام داده ایم و باید به سمت پیاده مداری و حضورپذیر ساختن فضاهای شهری برویم.
وی تصریح کرد: روی مسیر دوچرخه سواری در سطح شهر کار می کنیم تا بتوانیم این مسیر را در سطح شهر لار داشته باشیم و در این زمینه شهردار نهایت همکاری را با ما می کند.
رئیس شورای اسلامی شهر لار خاطرنشان کرد: برای دوچرخه سواری، مسیرهایی را در نظر گرفته ایم که برای شهروندان ایمنی کامل داشته باشد تا بتوانند قسمتی از کارهای روزمره را با دوچرخه در سطح شهر انجام دهند.
سید عبدالمهدی میرپور افزود: تامین زیرساخت های لازم همچون تامین ایستگاه های دوچرخه و همچنین تعمیر دوچرخه در دستور کار شهرداری قرار دارد.
وی اظهار کرد: یکی از کارهای جدیدی که روی آن کار می کنیم بحث اجرای گذرهای تاریخی است که از مصوبات سال ۹۹ شوراست و نظر شهرداری و شورا بر این است که این اتفاق بیفتد و امیدواریم با همکاری بیشتر اداره میراث فرهنگی این مهم اتفاق بیفتد و همکاری بیشتری با ما داشته باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر لار تصریح کرد: نیاز امروز ما، پیگیری پروژه های پرمقیاس است تا به سمت شهری برویم که حالت دوستدار پیاده (پیاده مدار) داشته باشد.
میرپور خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است که طرح های بسیاری از پروژه های بزرگ روی کاغذ باقی می ماند و سال ها نیز طول می کشد اما امکان انجام پروژه های خرد و کوچکتر زیادتر است.
وی اظهار کرد: به عنوان رئیس شورا در دوران باقی مانده تلاش دارم پروژه هایی را پیگیری کنم که بیشتر با محیط زندگی مردم سر و کار دارند و امیدوارم بتوانیم کیفیت زندگی را به ویژه در محلات ارتقا دهیم که از جمله ی این موارد، کار کردن روی مسیر پیاده روها و از جمله پیاده رو «خیابان معلم» در شهر جدید است که موزاییک فرش آن را از چهارراه راهنمایی تا پارک شهر تقریبا تمام کرده ایم که این مسیر می تواند هم یک مسیر بسیار خوب پیاده محور باشد که مردم بتوانند از آن استفاده کنند و با توجه به اینکه با پارک شهر ارتباط دارد می تواند یک پروژه ی بسیار خوب و مناسب باشد.
 
 
18 تير 1399 - 09:51:27
نشست صمیمی اعضای شورا شهر لار با مهندس حسین زاده نماینده شهرستانهای لار، گراش، اوز و خنج

نشست صمیمی اعضای شورا شهر لار با مهندس حسین زاده نماینده شهرستانهای لار، گراش، اوز و خنج

اعضای شورای اسلامی شهر لار در دویست و چهلمین جلسه شورا میزبان مهندس حسین زاده نماینده مردم لارستان، گراش، اوز و خنج بودند.
به گزارش روابط عمومی شورا؛ در ابتدای این نشست صمیمی، مهندس میرپور رئیس شورا با خوش آمدگویی به حسین زاده و روسا دفاتر لار و تهران در خصوص نیازهای شهر و شهرستان ، افزایش وحدت و همدلی در سطح چهار شهرستان، توجه ویژه به ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان مقاطع مختلف تحصیلی از دانشگاه و مراکز علمی معتبر کشور، ابراز امیدواری کرد با حضور نماینده جوان و انرژی خوب ایشان شاهد محقق شدن آن باشیم.
موضوع صنعت پتروشیمی و پیشنهاد استاندار مبنی بر ایجاد شهرک‌های پتروشیمی، ضرورت تکمیل باند دوم لار - جهرم با توجه فوت همشهریان و هموطنان بر اثر تصادفات در این مسیر ، پیگیری بودجه راه آهن شیراز بندرعباس و اتصال آن از مسیر جهرم – لار بندرعباس، پیگیری برای ایجاد بندر خشک، پیگیری ایجاد فاضلاب شهری لار با در نظر گرفتن مناطق محروم در شهر قدیم به عنوان محلات هدف، ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه ،موضوع اداره کل راهداری باتوجه به حوزه وسیع تحت پوشش در منطقه لارستان، پیگیری راه اندازی فاز دوم شرکت سیمان لارستان، راه اندازی کارخانه های بزرگ صنعتی، پیگیری کاروشها و لرزه نگاری جهت اکتشاف نفت و گاز در سطح شهرستان،انتصاب یک هنرمند به عنوان واحد فرهنگی در دفاتر چهارگانه جهت ارتباط هنرمندان چهار شهرستان و اهتمام به روزهای لارستان گراش اوز و خنج و برگزاری همایش چهره های ماندگار علمی هنری، سرمایه گذاری نیکوکاری و کارآفرینی چهار شهرستان، رسیدگی به آثار فاخر در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری همچون بازار قیصریه، واگذاری پارک جنگلی به شهرداری باتوجه به اینکه هزینه های زیادی برای رسیدگی به این مجموعه توسط شهرداری صورت می گیرد و پیگیری فاز دوم خط انتقال سد سلمان فارسی مطالبی بود که میرپور توجه و پیگیری به آن را ضروری دانست.
رئیس شورا با بیان اینکه در پروژه‌های شهری با تصویب بودجه سالانه و مدون تلاش شده است خدمات دهی به شهروندان تسریع یابد اما باتوجه به شرایط اقتصادی و میزان درآمد شهرداریها تخصیص بودجه دولتی به تکمیل ساخت پارک بانوان و ترمینال می تواند تسریع در اجرای این پروژه ها را به همراه داشته باشد را با همکاری نماینده مجلس مهم برشمرد.
مهندس عبداله محبی نیز  در ادامه با اشاره به اینکه مردم منطقه از اقدامات خوب مسئولین قدردانی می کنند توجه به امر اشتغال و لزوم ایجاد صنعت با توسعه نفت و انتقال نفت خام به پالایشگاه ، توسعه شرکت سیمان لارستان و فاز دوم آن کارخانه که اشتغال حداقل 200 نفر را به همراه خواهد داشت و توجه به میراث فرهنگی در کل منطقه و تعیین برنامه مدون برای اشتغال مطالبی مطرح نمود.
 
8 تير 1399 - 19:05:36
اجرای پروژه 38 هکتاری شهر لار نیاز به مشارکت سرمایه گذاران دارد

اجرای پروژه 38 هکتاری شهر لار نیاز به مشارکت سرمایه گذاران دارد

باتوجه به درخواست نشریه میلادلارستان مبنی بر تعیین وضعیت پروژه گردشگری اقتصادی ۳۸ هکتاری در ورودی شهر لار، مهندس سید عبدالمهدی میرپور رئیس شورای اسلامی شهر لار؛ از عدم وجود نقدینگی و سرمایه لازم مهمترین عامل در عدم اجرای این پروژه بزرگ در منطقه می داند.
رئیس شورای شهر لار تصریح کرد؛ در بهار ۱۳۹۷، شهرداری لار، طی قراردادی نسبت به تهیه طرح مجتمع گردشگری لارستان، اقدام نمود. این پروژه ی عظیم در اراضی ۳۸ هکتاری شهرداری واقع در ورودی شهر لار در پی ایجاد مجموعه ای بود که علاوه بر تامین نیازهای عاجل مسافران عبوری، فضایی را برای گذران اوقات فراغت فراهم آورد. به این منظور فضاهایی برای مقاصدی نظیر نمایشگاه، مسیر ویژه پیاده و دوچرخه، بوستان و سالن چندمنظوره، مجموعه تفریحی و شهربازی و.. در نظر گرفته شد.
متاسفانه در سال های گذشته قراردادهای بسیاری بسته شده و طرح های بسیاری نیز تهیه شده اند و به دلیل وجود موانع گوناگون، از جمله محدودیت های مالی بخش بسیاری از این طرح ها روی کاغذ باقی مانده اند.
باتوجه به اینکه این قرارداد طراحی نیز در سال اول شورا منعقد گردید. در طرح پیشنهادی، به منظور افزایش تحقق پذیری  پروژه، بخش های گوناگون آن از لحاظ زمان بندی اجرا فازبندی شد؛ چرا که به دلیل وسعت پروژه، شهرداری لار به تنهایی قادر به تامین منابع مالی جهت اجرای آن نبود. فازهای اولیه که بخش هایی نظیر مجتمع خدمات بین راهی، شبکه راه ها و جایگاه سوخت را در بر میگرفتند، به این منظور در اولویت قرارگرفتند که ضمن افزایش رونق اراضی این بخش از شهر و جلب توجه سرمایه گذاران به آن، درآمد پایداری را برای شهرداری به ارمغان بیاورند. بدیهی است وجود یک جایگاه سوخت در زمینی با موقعیت این طرح، مسافران زیادی را به خود جذب میکرد و درآمد زیادی را برای شهر لار به ارمغان می آورد.
از آن زمان تلاش های بسیاری جهت جذب سرمایه گذاران برای اجرای پروژه ی مزبور انجام پذیرفته است چرا که شهرداری لار، نقدینگی لازم برای اجرای این پروژه را ندارد. با آنهمه امیدواریم با همکاری آقای محبی که خود آغازگر این طرح و از مدیران نفتی استان بوده اند، در مهلت باقی مانده ی این شورا، دست کم مجوز پمپ بنزین در این مجموعه اخذ شود. گفتنی است شورای اسلامی شهر لار، از تمامی سرمایه گذاران برای مشارکت در اجرای این پروژه و فازهای مختلف آن، دعوت به عمل می آورد.
 
 
18 خرداد 1399 - 12:09:52
نتایج جشنواره بومی محلی قصه گویی اعلام شد

نتایج جشنواره بومی محلی قصه گویی اعلام شد

ه گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار، این جشنواره توسط کمیسیون فرهنگی و کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار و باهمکاری مؤسسه رویش ترنم مهر بامحوریت قصه های بومی محلی لارستان وباهدف احیای داستانهای فراموش شده منطقه و ارج نهادن به زبان و فرهنگ بومی لارستان کهن برگزار شد.
که هیئت داوران پس ازبررسی فیلمهای ارسالی هریک ازشرکت کنندگان،
نفرات برتر،برگزیده ومنتخبین  این جشنواره را به شرح زیر اعلام کردند:
 
نفرات برگزیده با اهدای جوایز نقدی لوح تقدیروتندیس جشنواره:
 
ـ نازنین مریم خدادادی کلاس چهارم، دبستان شهدای فرهنگی ،ازشهرلار
ـ مهدیس معصومی  اوزی،کلاس اول دبستان محبوبه دانش،بندرعباس
ـ ریحانه عفیفی کلاس پنجم دبستان شهدای فرهنگی ،از شهرلار
ـ اَفنان احمدی زاده کلاس سوم دبستان انصاری یک، ازعماد شهر
ـ علیا مهربان کلاس سوم دبستان کامیابی، ازشهرخور
* مقام برتربااهدای لوح تقدیر وتندیس جشنواره وجایزه ویژه :
ـ بـهارحق پرست ،پیش دبستانی مهدی موعود،از شهر لار
 
نفرات برگزیده با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره :
ـ یاسمن جهانی کلاس اول دبستان سما،ازشهرلار
ـ فارِس کامیاب ،کلاس سوم دبستان محمدطالب،ازشهرخور
 
همچنین عشرت جهاندیده مسئول کمیسون فرهنگی شورای شهر لار با اعلام این خبر که در مراسم اختتامیه جشنواره که تاریخ آن متعاقبا اعلام می گردد منتخبین این جشنواره بعداز ارائه قصه های خود، جوایز،تندیس ولوح تقدیربه آنان اهداخواهدشد .
 
8 خرداد 1399 - 08:39:35