نظر سنجی
:::اخبار شورا:::
شهردارِ سابقِ «شیراز» مهمانِ مدیران و فعالان اجتماعی شهر «لار»

شهردارِ سابقِ «شیراز» مهمانِ مدیران و فعالان اجتماعی شهر «لار»

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار، «حیدر اسکندرپور» شهردار سابق شیراز و «داریوش ستایشگر» مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری شهرداری شیراز دو‌شنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه به مناسبتِ روز لارستان، مهمانِ شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر لار و جمعی از فعالان اجتماعی شهر بودند.
 
شهردار سابق شیراز در این نشست گفت:
 
بافتِ تاریخی شهر لار که امروز بازدید کردیم برایم بسیار جذاب بود و آماده‌ایم تا تجارب خود در شهرداری شیراز و اتفاقاتی که در بافت تاریخی آن رقم خورد را با شما درمیان بگذاریم.
ازجمله کارهای مهم ما در شهرداری شیراز، ایجاد «شهرداری الکترونیک» بود که پس از مدت‌ها در این دوره به سرانجام رسید و باعث شد درصد زیادی از مراجعاتِ حضوری و نارضایتی‌های مردم کاهش یابد.
ما در سیستم‌های مرسومِ شهرداری گاهی برای یک استعلام ساده شهروندان را می‌شکنیم و مجبور می‌کنیم بارها بیایند و بروند؛ مثلا در شهرداری شیراز سالانه ۱۲۰ هزار مراجعه حضوری داشتیم که ۸۵ درصد برای اخذ استعلام و از این تعداد ۷۵ درصد یعنی ۵۶ درصد کل مراجعات برای استعلام آپارتمانِ مسکونی بود اما با روش جدید ۶۰ هزار مراجعه به شهرداری کم‌تر شده است.
مراد ما از ایجاد شهرِ انسان‌محور براساس تجاربی بود که از کلان‌شهرهای بزرگ دنیا آموختیم و اینکه مدتهاست غالب آنها رقابت ناسالمِ ساختن تقاطع‌ها و مسیرهای سواره بزرگ را ترک کرده و «پیاده‌محوری» را انتخاب کرده‌اند. با مدیریت هوشمند ترافیک و با استفاده از مترو، تراموا و دوچرخه‌سواری نیز سعی می‌کنند مشکل ترافیک را حل کنند. برای نمونه «صادق خان»، شهردار لندن برنامه پنج ساله خود را ایجاد «زندگی پیاده» در مرکز این شهر اعلام کرد.
امروزه با افزایش قیمت زمین، متراژ آپارتمان‌ها کم و کم‌تر می‌شود و همین امر می‌تواند مشکلات روحی زیادی را برای شهروندان ایجاد کند لذا منِ شهردار باید بتوانم بخشی از محدودیت‌های آنها را در محیط شهر رفع کنم و باید بجای پارک‌سازی با تعریف مرسوم به سمت ایجاد فضاهایی برویم که برای تمام اعضای خانواده و تمام سِنین قابل استفاده و مفرح باشد. مثلا فضاهایی که بتوان همزمان در آنها مسیرهای پیاده، مسیر دوچرخه، زمین‌های ورزشی، بازی و فضاهای بصری چشم‌نواز داشته باشیم.
 
22 ارديبهشت 1401 - 11:06:26
پیام قدردانی شورای اسلامی شهر لار از فرماندار و دیگر بانیان و عاملان برگزاری مجموعه برنامه‌های «تجلی همدلی»

پیام قدردانی شورای اسلامی شهر لار از فرماندار و دیگر بانیان و عاملان برگزاری مجموعه برنامه‌های «تجلی همدلی»

شورای اسلامی شهر لار در پی برگزاری مجموعه برنامه‌های «تجلی همدلی» در شهرستان‌های خطه تاریخی و فرهنگیِ لارستانِ بزرگ طی پیامی از فرماندار و دیگر بانیان و عاملان برگزاری این برنامه ها قدردانی کرد:
 
بر همگان روشن است سالروزِ سفر تاریخی و مهم مقام معظم رهبری به خطه تاریخی لارستان بزرگ، فرصتی ویژه و مناسب برای تجلیِ همدلی و تحکیم وحدت مناطق گسترده این جغرافیای فرهنگی است.
می‌دانیم که این رویداد مهم در سالیان گذشته با عنوان «روزِ لارستان» نام‌گذاری شد و طی این مدت مراسمی مختصر نیز در این روز برگزار می‌شد اما مجموعه برنامه‌های امسال از حیث شکل و معنا متفاوت با سالیان گذشته بود.
اول اینکه «روز» لارستان عملا به «هفته» لارستان تبدیل شد تا فرصتی مناسب برای اجرای برنامه‌هایی متعدد و متنوع باشد و دوم محتوای برنامه‌ها نیز تحول یافت تا غیر از شهر لار فرصتی مناسب برای مشارکت شهرها و شهرستان‌های این خطه فرهنگی فراهم شود.
پیام روشن این برنامه‌ها «تجلی همدلی» بود و همین عبارت مهم و معنادار «عنوان» این هفته را تشکیل داد.
ناگفته پیداست در این مدت نهادها، سازمان‌ها، سمن‌ها و افراد متعددی درگیر اجرای این برنامه‌های متنوع بودند که لازم از تک‌تک آنها قدردانی کرد.
به حکم وظیفه اخلاقی لازم است پیش از همه از جناب دکتر «داریوش دهقان» فرماندار محترم فرمانداری ویژه لارستان (که ابتکارِ تبدیل روز به هفته «تجلی همدلی» با وی بود) و در این مدت به‌حق تلاش‌های شبانه‌روزی و مثال‌زدنی داشتند قدردانی کنیم.
همچنین لازم است از حمایت‌های امامان جمعه و جماعات تمامی مناطق و شهرستان‌های سهیم، همراهی صمیمانه و فراتر از انتظار مجموعه خدوم شهرداری و شوراهای اسلامی و همکاری بی‌دریغ تمامی ادارات و سازمان‌های مجری برنامه‌های این هفته تشکری ویژه داشته باشیم.
باشد ابتکار ایجاد هفته «تجلی همدلی» بستری برای تعالی و توسعه روزافزون و تقویت همدلی و هم‌افزایی برای تمام مردمانِ نجیب و شریف این خطه ریشه‌دار و فرهنگ‌مدار باشد.
 
روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار
 
22 ارديبهشت 1401 - 09:08:21
حمید منشی عضو جدید شورای اسلامی شهر لار شد

حمید منشی عضو جدید شورای اسلامی شهر لار شد

عصر روز شنبه هفدهم اردیبهشت ماه ، مهندس حمید منشی با حضور در جلسه رسمی شورا کار خود را در شورا آغاز کرد.
به گزارش روابط عمومی شورا ، باتوجه به استعفای دکتر رستم روانبخش از عضویت در شورای اسلامی شهر لار به دلیل پذیرش در هیئت علمی یکی از دانشگاه های تهران و انتقال محل زندگی به تهران و عدم امکان حضور در لار ، مهندس حمید منشی عضو علی البدل اول شورا جایگزین وی شد.
حمید منشی با قرائت سوگندنامه شورا کار خود را از امروز هفدهم اردیبهشت ماه به عنوان عضو رسمی در شورای اسلامی شهر لار آغاز کرد.
گفتنی است اعضای شورای اسلامی شهر لار ضمن قدردانی از زحمات دکتر رستم روانبخش، برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت نمودند.
 
17 ارديبهشت 1401 - 17:49:37
نهم اردیبهشت سالروز تاسیس  شورای اسلامی شهرها گرامی باد

نهم اردیبهشت سالروز تاسیس شورای اسلامی شهرها گرامی باد

وامرهم شورا بینهم
 
یکی از مبانی اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شکل گیری، تعامل و گفتگو بوده همچنانکه بنیان گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری همواره بهره گیری از خرد جمعی در تصمیم گیری ها را مورد توجه قرار داده اند.
شکل گیری نهاد شورا در جهت همفکری و مشورت در امور مختلف که باعث می شود مردم در تعیین سرنوشت خویش تاثیر مستقیم داشته باشند. در واقع شوراها زبان گویای مردم در برابر مسئولان و نهادهای مختلف محسوب می شوند و اعضای آن نیز به عنوان وکلای مردم، پیگیر مسائل و مشکلات آنها هستند. در روز نهم اردیبهشت ماه ۱۳۷۸، شوراهای شهر و روستا به طور رسمی دوره چهار ساله مسئولیت خویش را برای تحقق بخشی از حاکمیت مردم که عملی شدن آن در گرو فعالیت این نهاد است آغاز کردند.
شورا‌ها در قانون اساسی جمهوری اسلامی از اعتبار بالایی برخوردارند به همین دلیل دولت توجه ویژه‌ای به شورا‌ها و مأموریت‌های این نهاد دارد چرا که شوراها منشا بسیاری از اقدامات تاثیرگذار بوده و زمینه عمران و آبادانی شهرها و روستاها را تسریع بخشیده اند از این رو در تمرین مردم سالاری دینی بستر همراهی های اجتماعی و رفع دغدغه های مردم را فراهم کرده اند.
نهم اردیبهشت سالروز تاسیس نهاد مقدس شورای اسلامی را به همه اعضای محترم شوراهای شهر و روستا ؛ علی الخصوص اعضای شوراهای شهرها و روستاهای لارستان بزرگ که با وظیفه شناسی، کفایت و درایت در حل مشکلات مردم خالصانه تلاش می کنند تبریک  عرض می نماییم.
 
روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار
 
9 ارديبهشت 1401 - 14:42:04
روز جهانی قدس گرامی باد

روز جهانی قدس گرامی باد

روز جهانی قدس، روز مبارزه با ستمگران و استعمارگران است.این روز به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) در اولین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نام گذاری شد، نشان از دور اندیشی آن رهبر فرزانه داشت تا همه مسلمان جهان همواره فلسطین را به یاد داشته باشند و برای آزادی اش مبارزه کنند. 
 
روز قدس گرامی باد
 
روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار
9 ارديبهشت 1401 - 10:12:26
با استعفای دکتر روانبخش از عضویت شورا موافقت شد

با استعفای دکتر روانبخش از عضویت شورا موافقت شد

دکتر رستم روانبخش از عضویت در شورای اسلامی شهر لار استعفا داد.
رستم روانبخش به دلیل پذیرش در هیئت علمی یکی از دانشگاه های تهران و انتقال محل زندگی به تهران و عدم امکان حضور در لار و شورای شهر با اعلام استعفای خود از عضویت در شورا کناره گیری کرد.
درخواست استعفای رستم روانبخش در جلسه شماره ۷۰ مورخ ۲۹ فروردین ماه شورا مطرح و تصویب شد
طبق قانون در صورت استعفا، فوت يا سلب عضويت هر يك از اعضاء شوراي‌ عضو علي‌ البدل به ترتيب آراء جايگزين مي‌ شود.
 
30 فروردين 1401 - 09:31:28
مصطفی بینا به عنوان گزینه نهایی شهردار لار انتخاب شد

مصطفی بینا به عنوان گزینه نهایی شهردار لار انتخاب شد

اعضای شورا در دوازدهمین جلسه خود شهردار لار را انتخاب نمودند.
روز دوشنبه شانزدهم شهریورماه با رأی گیری مخفی ، مصطفی بینا با هفت رأی به سمت شهردار لار انتخاب شد.
مصطفی بینا مهندس عمران و متولد شهر لار است.
16 شهريور 1400 - 10:43:59
نماینده شورای شهر لار در شورای شهرستان انتخاب شد

نماینده شورای شهر لار در شورای شهرستان انتخاب شد

حامد مقدم نماینده شورای شهر لار در شورای شهرستان شد.
اعضای شورای اسلامی شهر لار ، با اکثریت آرا حامد مقدم را به عنوان نماینده خود در شورای اسلامی شهرستان انتخاب نمودند.
به گزارش روابط عمومی شورا، در جلسه بیست و سوم مردادماه شورا، سحر یادگارفرد و حامد مقدم برای تعیین نماینده شورا در شورای شهرستان کاندیدا شدند و پس از رای گیری دکتر حامد مقدم با اکثریت آرا به عنوان نماینده شورا در شورای اسلامی شهرستان لارستان انتخاب شد.
شورای شهرستان از نمایندگان شوراهای شهرها و بخش‌های آن شهرستان تشکیل می‌شود.
 
24 مرداد 1400 - 08:55:16
هیئت رئیسه دوره ششم شورای اسلامی شهر لار انتخاب شدند

هیئت رئیسه دوره ششم شورای اسلامی شهر لار انتخاب شدند

هیئت رئیسه دوره ششم شورای اسلامی شهر لار مشخص شد
محمدرضا قنبرنژاد تا انتخاب نهایی شهردار به کار خود ادامه خواهد داد
 
 با حضور احمد دلاور معاون فرمانداری ویژه لارستان هیئت رئیسه دوره ششم شورا تعیین شد.
به گزارش روابط عمومی شورا پس از قرائت متن سوگندنامه توسط اعضاء ؛ با اکثریت آراء زینل قنبری به سمت ریاست شورا و اشکان عسکری به عنوان نائب رئیس و همچنین رستم روانبخش بعنوان منشی و سخنگوی این شورا انتخاب شدند.
 همچنین اعضای شورا با ادامه کار آقای محمدرضا قنبرنژاد تا انتخاب نهایی شهردار موافقت نمودند.
 
14 مرداد 1400 - 13:29:06
سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری به لارستان گرامی باد

سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری به لارستان گرامی باد

بخشی از بیانات مقام معظم رهبری (دامت برکاته):
اگر ارزیابی ما در باره‌ی ملتها تابع این است که مقدار آگاهی آنها را بسنجیم، مقدار عزم و اراده‌ی ملی آنها را بسنجیم، روشن‌بینی و شجاعت آنها در اقدام را بسنجیم - اگر این وسیله‌ی سنجش قدر و قیمت جمعیتها و ملتهاست - باید بگوئیم مردم لار و منطقه‌ی لارستانِ بزرگ، به حسب این مقیاسها و معیارها جزو برجسته‌ترین مردم کشورِ پهناور ما هستند.
 
 
19 ارديبهشت 1400 - 10:29:39
فرا رسیدن نوروز مبارک باد

فرا رسیدن نوروز مبارک باد

بهار طبیعت از راه می رسد و صحنه جهان آیینه نمای قدرت خداوندی می گردد. فرا رسیدن فصل شادی بخش و نشاط آور بهاران و حیات دوباره زمین که نشانه ای از قدرت و رحمت الهی است را به حضور شما تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار
 
 
1 فروردين 1400 - 16:50:20
فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت جانسوز ام ابیها حضرت فاطمه زهرا(س) بر همگان تسلیت باد

فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت جانسوز ام ابیها حضرت فاطمه زهرا(س) بر همگان تسلیت باد

حضرت محمد (ص) می فرمایند:
 
فاطمه پاره تن من است. هرکه او را بیازارد، مرا آزرده خاطرکرده و هر که او را شاد کند، مرا نیز خوشحال نموده است.
ایام فاطمیه تسلیت و تعزیت باد
 
 
25 دي 1399 - 10:53:02
کارگروه های تخصصی در لار تشکیل خواهد شد

کارگروه های تخصصی در لار تشکیل خواهد شد

شورای اسلامی شهر لار در نظر دارد با هدف بهره مندی از تفکر و اندیشه جامعه علمی، دانشگاهی، نخبگان و معتمدین و متخصصین به منظور دستیابی حداکثری جهت پیگیری مطالبات ، رفع مشکلات و مسائل شهر و شهرستان اقدام به راه اندازی کارگروه های تخصصی دارد که امید است با حضور فعال شهروندان گامهای موثری در جهت توسعه، پیشرفت و رشد لارستان بزرگ برداریم.
از کلیه افرادی که تمایل به همکاری دارند می توانند برای دریافت و تکمیل فرم ثبت نام به شورای اسلامی شهر لار به آدرس شهرجدید خیابان فرهنگ 6 (پارک کودک سابق) مراجعه نمایند.
 
 
 
روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار
 
18 آذر 1399 - 14:01:00
با حضور استاندار فارس، ساخت زورخانه حضرت قمر بنی هاشم (ع) لارستان آغاز شد

با حضور استاندار فارس، ساخت زورخانه حضرت قمر بنی هاشم (ع) لارستان آغاز شد

در مراسمی صبح امروز چهارشنبه با حضور دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس، معاونین و مدیران استاندار، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس، دکتر موسوی خرم امام جمعه لارستان، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، معاونین فرماندار، مسول دفتر نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، مهندس حسن شبانی مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر لار، بخشداران و شهرداران منطقه لارستان، منصور اسماعیلی مدیر عامل بنیاد نیک اندیشان هاشمی، دیگر مدیران اجرایی شهرستان و تعدادی از باستانی کاران، ساخت زورخانه حضرت قمر بنی هاشم (ع) لارستان آغاز شد.
محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار در حاشیه این مراسم گفت: این زورخانه در زمینی به مساحت 610 متر مربع در یک طبقه توسط بنیاد نیک اندیشان هاشمی و با همکاری شهرداری لار و با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان به همت خیر نیک اندیش لارستانی ظرف مدت 10 ماه ساخته می شود.
قنبرنژاد افزود: این زورخانه در کنار یک مکان تفریحی به نام بوستان محمدی واقع در بلوار سید عبدالحسین لاری احداث خواهد شد که زمین آن از طرف شهرداری و شورای اسلامی شهر لار اهدا شده است.    
 
21 آبان 1399 - 14:38:09
سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) تبریک و تهنیت باد

سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) تبریک و تهنیت باد

اولین روز از ماه ذی الحجه برابر است با سالروز زیباترین پیوند آسمانی در جهان اسلام که نمونه تکرار نشدنی در تاریخ شیعه می باشد. دراین روز مبارک، حضرت علی (ع) با حضرت فاطمه(س)، برترین بانوی جهان پیمان عشق بست و خداوند متعال برترین فرستاده خود را شاهد این ازدواج قرار داد. عمر برکت ازدواج این دو بزرگوار به گستردگی آفتاب است و نام آنها برای همیشه در تاریخ ماندگار شده است.
سالروز ازدواج مبارک حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است و روز فرخنده برای افرادی است که زندگی خود را با خاطرهای زیبا از سالروز ازدواج امام علی و حضرت فاطمه (س) آغاز می کنند. ازدواج این دو بزرگوار به امر الهی، از امتیازاتی است که پیامبر اعظم(ص)به آن افتخار می کردند. در این پیوند مبارک، فرشتگان آسمان در سرور و شادمانی و بهشتیان به زینت و زیور آراسته شده بودند.
 
 
1 مرداد 1399 - 09:35:35
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر لار از پارک بانوان و نسترن

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر لار از پارک بانوان و نسترن

اعضای شورای شهر لار از پروژه های در دست اجرای پارک بانوان (خانواده) و پارک نسترن بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار؛ روز شنبه اعضای شورای اسلامی شهر لار به همراه قنبرنژاد شهردار لار، شریفی لاری معاون عمرانی و جعفرپور مسئول واحد عمران شهرداری لار از پروژه های در حال اجرای پارک بانوان و پارک نسترن بازدید کردند و در جریان پیشرفت عملیات عمرانی آن قرار گرفتند.
 
 
16 تير 1399 - 11:12:01
تقدیر معاونت فرهنگی سپاه فجر استان فارس از شهردار و مدیران فرهنگی شهرداری لار

تقدیر معاونت فرهنگی سپاه فجر استان فارس از شهردار و مدیران فرهنگی شهرداری لار

معاونت فرهنگی سپاه فجر استان فارس با اهدا لوح تقدیر از شهردار، معاونت فرهنگی و مدیر روابط عمومی شهرداری لار تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، همزمان با 14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری؛ سرهنگ امیر جاهدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان در جلسه شورای اسلامی شهر لار حاضر شد و لوح تقدیر معاونت فرهنگی سپاه فجر استان فارس را به همراه هدایا به محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، محسن زارع معاون فرهنگی و سید کامران علوی مدیر روابط عمومی شهرداری، اهدا کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان در ابتدای حضور خود در این جلسه ضمن تبریک 14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری، گفت: شهرداری لار در اجرای برنامه های فرهنگی در سطح استان فارس نمونه و مثال زدنی است.

 
16 تير 1399 - 10:33:44
پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسبت 14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری

پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسبت 14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، عبدالرحیم مقیمی رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار؛ در پیام مشترکی، 14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری را تبریک گفتند.
در پیام مشترک مدیران شهری لار آمده است:
نامگذاری 14  تيرماه به عنوان روز «شهرداری و دهياری» اقدامی ارزنده و فرصتی مغتنم است تا ضمن قدردانی و تجليل از فعاليت های خالصانه و شبانه روزی خادمان مردم در عرصه های مختلف شهرداری و مديريت شهری، به ارزيابی عملکرد و فعاليت های اين نهاد اجتماعی به منظور ارتقای سطح خدمت رسانی به مردم پرداخته شود.
شهرداری ها و دهیاری ها به عنوان یک نهاد عمومی با ساختار خدماتی و اجرایی مبتنی بر مشارکت مردم، همواره مورد توجه بوده و برای دست یابی به شاخصه های شهر و روستای توسعه یافته نیازمند عزم و اراده جدی تمامی تلاشگران این عرصه است که با برنامه ریزی علمی، مسیر توسعه همه جانبه را هموار و فضایی مطلوب را برای مردم فراهم کنند.
اینجانبان؛ ۱۴ تیر ماه  روز شهرداری ها و دهیاری ها که با ایام فرخنده ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان  ولایت و امامت، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) مقارن شده را به تمامی همکارانمان در شهرداری ها و دهیاری های منطقه لارستان بزرگ و به ویژه همکاران پرتلاش مدیریت شهری در شهرداری لار تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای همه تلاشگران عرصه توسعه و شکوفایی شهری آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.
 
محمدرضا قنبرنژاد – شهردار لار
عبدالرحیم مقیمی – رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان
سید عبدالمهدی میرپور – رییس شورای اسلامی شهر لار
 
 
14 تير 1399 - 12:22:31
دیدار مدیران شهری لار با رییس دادگستری شهرستان به مناسبت هفته قوه قضائیه

دیدار مدیران شهری لار با رییس دادگستری شهرستان به مناسبت هفته قوه قضائیه

به مناسبت هفته قوه قضائیه، مدیران شهری لار با سید ابراهیم مرتضوی رییس دادگستری لارستان و مجموعه دادستانی شهرستان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار؛ در این دیدار، سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار ضمن تبریک هفته ی قوه قضاییه و گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، بر همدلی و وحدت، تعامل و همکاری هر چه بهتر میان مدیریت شهری و دادگستری و دادستانی تاکید کرد.

رییس شورای اسلامی شهر لار در بخشی از سخنان خود به برنامه های فرهنگی و مبلمان شهری اشاره نمود و افزود: مجموعه شهرداری و شورا تمام توان خود را در راستای اجرای برنامه های خوب فرهنگی و مبلمان شهری مناسب به کار گرفته تا بتواند با استفاده از این دو مقوله مهم در کاهش جرم نقش بسزایی داشته باشد.

میرپور تصریح کرد: مجموعه شهرداری و شورا در تمام بخش‌ها همگام با دادگستری و دادستانی بوده و همت خود را برای حل و فصل معضلات این شهر به کار خواهد بست.

در ادامه این دیدار محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار هم با اشاره به اینکه قوه قضاییه به عنوان یکی از ارکان مهم و تاثیرگذار در جمهوری اسلامی نقش ارزنده ای در حراست از آرمانهای اصیل اسلامی و ارزشهای والای انقلاب شکوهمند دارد، گفت: صیانت از کرامت انسانی و تلاش در جهت برقراری عدالت، تحقق حقوق شهروندی و همچنین دفاع از مظلومان از رسالتهای مهم دستگاه قضایی است.

شهردار لار افزود: یقینا کار و تلاش در مسیر عدالت گستری و احقاق حق، خدمتی ارزشمند و فعالیتی الهی است که نشان از ذات احدیت و صفات خداوندی دارد؛ چرا که خداوند متعال خود بزرگ دادگر و عادلی است که دادگاه عدلش عالمیان را فرا گرفته است.

رییس دادگستری لارستان هم در این دیدار، تعامل مجموعه شهرداری لار با دستگاه قضا را مثال زدنی دانست و افزود: با توکل به خدای متعال و همکاری هر چه بهتر نهادهای مرتبط، انشاالله بتوانیم جرایم را به کمترین حد ممکن برسانیم.

محسن زارع معاونت فرهنگی شهرداری لار، محمد امین منتظری معاونت خدمات شهری و سید کامران علوی مدیر روابط عمومی، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر را در این دیدار همراهی می کردند.

 
 
 
11 تير 1399 - 18:41:16
مطالبات مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهر لار  در  نشست بانوان فعال منطقه از نماینده مجلس

مطالبات مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهر لار در نشست بانوان فعال منطقه از نماینده مجلس

مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار در نشست بانوان فعال منطقه با مهندس حسین زاده نماینده مردم شهرستانهای لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی شورا ، دراین برنامه که ۸ تیرماه ۹۹ در رستوران سنتی نریمان وبه همت فاطمه قاسمی دبیرانجمن علوم قضایی دانشگاه آزاد اسلامی اوز ترتیب داده شده بود، علیپور فرماندار اوز، عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه آزاداسلامی اوز، فرزاد شریفی رئیس دفتر نماینده در اوز و تعدادی از بانوان عضو شوراها ورنان فعال وتأثیرگذار ازمراکزشهرستانهای چهارگانه،بخشها وتوابع آن نیزحضور داشتند، درابتدا، عشرت جهاندیده مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار باتشکرازبرنامه ریزان ومجریان این برنامه، وضمن انتقاد ازحضورآقایان دراین نشست که ویژه بانوان ترتیب داده شده بود گفت: زنان ما میخواهندبه عدالت باآنان برخوردشود  ودوست دارند که دیده شوندودرپستهای مدیریتی ودرتصمیم گیریها ،نقش و جایگاه ویژه ای داشته باشند.
وی اضافه کردکه امشب نوک پیکان انتقاد ما به سوی بعضی ازمردانی است که بانگاهی  تبعیض آمیز وجنسیتی،جایگاه وحقوق زنان راآنطورکه باید به رسمیت نمیشناسند.
این عضوشورا افزود که باتوجه به حضورفعال وگسترده ی بیش ازنیمی ازجمعیت بانوان شهرستان لارستان درهمه ی انتخاباتها که درنتایج آن نیز نقشی تأثیرگذار و سازنده ای ایفا میکنند، اما متأسفانه نمایندگان ما،درهیچکدام از دوره های نمایندگی گذشته، درتصمیم گیریهاوبرنامه ریزیهای خود، ازتوانمندیها،ظرفیتها ، نظرات،پیشنهادات وایده های آنان استفاده نکرده اند.
مسوول کمیته بانوان شورا درادامه گفت: ما ازشما به عنوان نماینده ای که خودرامطالبه گر میداندو تفکر ونگرشی متفاوت دارد میخواهیم که  نگاهی عدالت محورومنصفانه به بانوان داشته باشید، وپیشنهادمیکنم برای دفاترنمایندگی خود درشهرستانهای چهارگانه، مشاورینی نیزازبین بانوان برای خودانتخاب کنیدو این حداقل توقعی ست که میشود دربرنامه های خود لحاظ نمائید.
همچنین انتظارداریم درجلسات مختلفی که بامسئولین ادارات ، ارگانها ونهادها تشکیل میدهید، نوع نگاه آنان رانسبت به بانوانی که درعرصه های مختلف مدیریتی، توانمندیها وشایستگیهای خودرابه خوبی اثبات کرده اندوحتی دربعضی موارد موفق تر ودلسوزتر ازمدیران مرد نیز ظاهرشده اند،راتغییر دهید.
گوهرتاج باقریه، مشاور فرماندار ویژه لارستان در امور بانوان وخانواده، صفافرجام سرپرست سابق دانشگاه علمی کاربردی لارستان ومریم فزونی، مدیر مشارکت‌های اجتماعی دانشکده علوم پزشکی لارستان ،مشاور رئیس دانشکده علوم پزشکی در حوزه زنان و خانواده و مدیر اجرایی مجمع خیرین سلامت لارستان هرکدام درحوزه ی فعالیتهای خود،ضمن طرح مطالبات بانوان منطقه ، به طور مفصل پیشنهادات وراهکارهایی رادرحمایت ازجامعه بانوان، ارائه دادند.
در پایان این نشست که بیش از سه ساعت طول کشید، حسین حسین زاده نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در سخنانی بر لزوم توجه به مطالبات بانوان ،رسیدگی وپیگیری خواسته های آنان، و استمرار چنین جلساتی تأکیدکرد.
 
11 تير 1399 - 14:25:03