نظر سنجی
:::اخبار شورا:::
سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) تبریک و تهنیت باد

سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) تبریک و تهنیت باد

اولین روز از ماه ذی الحجه برابر است با سالروز زیباترین پیوند آسمانی در جهان اسلام که نمونه تکرار نشدنی در تاریخ شیعه می باشد. دراین روز مبارک، حضرت علی (ع) با حضرت فاطمه(س)، برترین بانوی جهان پیمان عشق بست و خداوند متعال برترین فرستاده خود را شاهد این ازدواج قرار داد. عمر برکت ازدواج این دو بزرگوار به گستردگی آفتاب است و نام آنها برای همیشه در تاریخ ماندگار شده است.
سالروز ازدواج مبارک حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است و روز فرخنده برای افرادی است که زندگی خود را با خاطرهای زیبا از سالروز ازدواج امام علی و حضرت فاطمه (س) آغاز می کنند. ازدواج این دو بزرگوار به امر الهی، از امتیازاتی است که پیامبر اعظم(ص)به آن افتخار می کردند. در این پیوند مبارک، فرشتگان آسمان در سرور و شادمانی و بهشتیان به زینت و زیور آراسته شده بودند.
 
 
1 مرداد 1399 - 09:35:35
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر لار از پارک بانوان و نسترن

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر لار از پارک بانوان و نسترن

اعضای شورای شهر لار از پروژه های در دست اجرای پارک بانوان (خانواده) و پارک نسترن بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار؛ روز شنبه اعضای شورای اسلامی شهر لار به همراه قنبرنژاد شهردار لار، شریفی لاری معاون عمرانی و جعفرپور مسئول واحد عمران شهرداری لار از پروژه های در حال اجرای پارک بانوان و پارک نسترن بازدید کردند و در جریان پیشرفت عملیات عمرانی آن قرار گرفتند.
 
 
16 تير 1399 - 11:12:01
تقدیر معاونت فرهنگی سپاه فجر استان فارس از شهردار و مدیران فرهنگی شهرداری لار

تقدیر معاونت فرهنگی سپاه فجر استان فارس از شهردار و مدیران فرهنگی شهرداری لار

معاونت فرهنگی سپاه فجر استان فارس با اهدا لوح تقدیر از شهردار، معاونت فرهنگی و مدیر روابط عمومی شهرداری لار تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، همزمان با 14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری؛ سرهنگ امیر جاهدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان در جلسه شورای اسلامی شهر لار حاضر شد و لوح تقدیر معاونت فرهنگی سپاه فجر استان فارس را به همراه هدایا به محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، محسن زارع معاون فرهنگی و سید کامران علوی مدیر روابط عمومی شهرداری، اهدا کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان در ابتدای حضور خود در این جلسه ضمن تبریک 14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری، گفت: شهرداری لار در اجرای برنامه های فرهنگی در سطح استان فارس نمونه و مثال زدنی است.

 
16 تير 1399 - 10:33:44
پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسبت 14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری

پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسبت 14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، عبدالرحیم مقیمی رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار؛ در پیام مشترکی، 14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری را تبریک گفتند.
در پیام مشترک مدیران شهری لار آمده است:
نامگذاری 14  تيرماه به عنوان روز «شهرداری و دهياری» اقدامی ارزنده و فرصتی مغتنم است تا ضمن قدردانی و تجليل از فعاليت های خالصانه و شبانه روزی خادمان مردم در عرصه های مختلف شهرداری و مديريت شهری، به ارزيابی عملکرد و فعاليت های اين نهاد اجتماعی به منظور ارتقای سطح خدمت رسانی به مردم پرداخته شود.
شهرداری ها و دهیاری ها به عنوان یک نهاد عمومی با ساختار خدماتی و اجرایی مبتنی بر مشارکت مردم، همواره مورد توجه بوده و برای دست یابی به شاخصه های شهر و روستای توسعه یافته نیازمند عزم و اراده جدی تمامی تلاشگران این عرصه است که با برنامه ریزی علمی، مسیر توسعه همه جانبه را هموار و فضایی مطلوب را برای مردم فراهم کنند.
اینجانبان؛ ۱۴ تیر ماه  روز شهرداری ها و دهیاری ها که با ایام فرخنده ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان  ولایت و امامت، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) مقارن شده را به تمامی همکارانمان در شهرداری ها و دهیاری های منطقه لارستان بزرگ و به ویژه همکاران پرتلاش مدیریت شهری در شهرداری لار تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای همه تلاشگران عرصه توسعه و شکوفایی شهری آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.
 
محمدرضا قنبرنژاد – شهردار لار
عبدالرحیم مقیمی – رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان
سید عبدالمهدی میرپور – رییس شورای اسلامی شهر لار
 
 
14 تير 1399 - 12:22:31
دیدار مدیران شهری لار با رییس دادگستری شهرستان به مناسبت هفته قوه قضائیه

دیدار مدیران شهری لار با رییس دادگستری شهرستان به مناسبت هفته قوه قضائیه

به مناسبت هفته قوه قضائیه، مدیران شهری لار با سید ابراهیم مرتضوی رییس دادگستری لارستان و مجموعه دادستانی شهرستان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار؛ در این دیدار، سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار ضمن تبریک هفته ی قوه قضاییه و گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، بر همدلی و وحدت، تعامل و همکاری هر چه بهتر میان مدیریت شهری و دادگستری و دادستانی تاکید کرد.

رییس شورای اسلامی شهر لار در بخشی از سخنان خود به برنامه های فرهنگی و مبلمان شهری اشاره نمود و افزود: مجموعه شهرداری و شورا تمام توان خود را در راستای اجرای برنامه های خوب فرهنگی و مبلمان شهری مناسب به کار گرفته تا بتواند با استفاده از این دو مقوله مهم در کاهش جرم نقش بسزایی داشته باشد.

میرپور تصریح کرد: مجموعه شهرداری و شورا در تمام بخش‌ها همگام با دادگستری و دادستانی بوده و همت خود را برای حل و فصل معضلات این شهر به کار خواهد بست.

در ادامه این دیدار محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار هم با اشاره به اینکه قوه قضاییه به عنوان یکی از ارکان مهم و تاثیرگذار در جمهوری اسلامی نقش ارزنده ای در حراست از آرمانهای اصیل اسلامی و ارزشهای والای انقلاب شکوهمند دارد، گفت: صیانت از کرامت انسانی و تلاش در جهت برقراری عدالت، تحقق حقوق شهروندی و همچنین دفاع از مظلومان از رسالتهای مهم دستگاه قضایی است.

شهردار لار افزود: یقینا کار و تلاش در مسیر عدالت گستری و احقاق حق، خدمتی ارزشمند و فعالیتی الهی است که نشان از ذات احدیت و صفات خداوندی دارد؛ چرا که خداوند متعال خود بزرگ دادگر و عادلی است که دادگاه عدلش عالمیان را فرا گرفته است.

رییس دادگستری لارستان هم در این دیدار، تعامل مجموعه شهرداری لار با دستگاه قضا را مثال زدنی دانست و افزود: با توکل به خدای متعال و همکاری هر چه بهتر نهادهای مرتبط، انشاالله بتوانیم جرایم را به کمترین حد ممکن برسانیم.

محسن زارع معاونت فرهنگی شهرداری لار، محمد امین منتظری معاونت خدمات شهری و سید کامران علوی مدیر روابط عمومی، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر را در این دیدار همراهی می کردند.

 
 
 
11 تير 1399 - 18:41:16
مطالبات مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهر لار  در  نشست بانوان فعال منطقه از نماینده مجلس

مطالبات مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهر لار در نشست بانوان فعال منطقه از نماینده مجلس

مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار در نشست بانوان فعال منطقه با مهندس حسین زاده نماینده مردم شهرستانهای لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی شورا ، دراین برنامه که ۸ تیرماه ۹۹ در رستوران سنتی نریمان وبه همت فاطمه قاسمی دبیرانجمن علوم قضایی دانشگاه آزاد اسلامی اوز ترتیب داده شده بود، علیپور فرماندار اوز، عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه آزاداسلامی اوز، فرزاد شریفی رئیس دفتر نماینده در اوز و تعدادی از بانوان عضو شوراها ورنان فعال وتأثیرگذار ازمراکزشهرستانهای چهارگانه،بخشها وتوابع آن نیزحضور داشتند، درابتدا، عشرت جهاندیده مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار باتشکرازبرنامه ریزان ومجریان این برنامه، وضمن انتقاد ازحضورآقایان دراین نشست که ویژه بانوان ترتیب داده شده بود گفت: زنان ما میخواهندبه عدالت باآنان برخوردشود  ودوست دارند که دیده شوندودرپستهای مدیریتی ودرتصمیم گیریها ،نقش و جایگاه ویژه ای داشته باشند.
وی اضافه کردکه امشب نوک پیکان انتقاد ما به سوی بعضی ازمردانی است که بانگاهی  تبعیض آمیز وجنسیتی،جایگاه وحقوق زنان راآنطورکه باید به رسمیت نمیشناسند.
این عضوشورا افزود که باتوجه به حضورفعال وگسترده ی بیش ازنیمی ازجمعیت بانوان شهرستان لارستان درهمه ی انتخاباتها که درنتایج آن نیز نقشی تأثیرگذار و سازنده ای ایفا میکنند، اما متأسفانه نمایندگان ما،درهیچکدام از دوره های نمایندگی گذشته، درتصمیم گیریهاوبرنامه ریزیهای خود، ازتوانمندیها،ظرفیتها ، نظرات،پیشنهادات وایده های آنان استفاده نکرده اند.
مسوول کمیته بانوان شورا درادامه گفت: ما ازشما به عنوان نماینده ای که خودرامطالبه گر میداندو تفکر ونگرشی متفاوت دارد میخواهیم که  نگاهی عدالت محورومنصفانه به بانوان داشته باشید، وپیشنهادمیکنم برای دفاترنمایندگی خود درشهرستانهای چهارگانه، مشاورینی نیزازبین بانوان برای خودانتخاب کنیدو این حداقل توقعی ست که میشود دربرنامه های خود لحاظ نمائید.
همچنین انتظارداریم درجلسات مختلفی که بامسئولین ادارات ، ارگانها ونهادها تشکیل میدهید، نوع نگاه آنان رانسبت به بانوانی که درعرصه های مختلف مدیریتی، توانمندیها وشایستگیهای خودرابه خوبی اثبات کرده اندوحتی دربعضی موارد موفق تر ودلسوزتر ازمدیران مرد نیز ظاهرشده اند،راتغییر دهید.
گوهرتاج باقریه، مشاور فرماندار ویژه لارستان در امور بانوان وخانواده، صفافرجام سرپرست سابق دانشگاه علمی کاربردی لارستان ومریم فزونی، مدیر مشارکت‌های اجتماعی دانشکده علوم پزشکی لارستان ،مشاور رئیس دانشکده علوم پزشکی در حوزه زنان و خانواده و مدیر اجرایی مجمع خیرین سلامت لارستان هرکدام درحوزه ی فعالیتهای خود،ضمن طرح مطالبات بانوان منطقه ، به طور مفصل پیشنهادات وراهکارهایی رادرحمایت ازجامعه بانوان، ارائه دادند.
در پایان این نشست که بیش از سه ساعت طول کشید، حسین حسین زاده نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در سخنانی بر لزوم توجه به مطالبات بانوان ،رسیدگی وپیگیری خواسته های آنان، و استمرار چنین جلساتی تأکیدکرد.
 
11 تير 1399 - 14:25:03
دیدار با دختران آسمانی در روز دختر

دیدار با دختران آسمانی در روز دختر

به همت حوزه مقاومت بسیج خواهران الزهرا "س" و باهمکاری کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار و همراهی کمیته خادم الشهدا لار و پایگاه حضرت معصومه "س " با دختران شهدای لارستان دیدار شد.
به مناسبت میلاد باسعادت حضرت معصومه "س" وگرامیداشت روز دختر، دسته گلهایی به نیابت از شهداء به دختران آنان اهدا گردید.
دراین برنامه که، خواهر پاسدار منصوره حجتی مسئول کمیته شهداء بانوان ، خواهر پاسدار سحر خورشیدنیا و خواهران بسیجی مریم سدیدی، زهره حیدری نژاد، صاحبه زرنگار و نجمه عباسیان شرکت داشتند. همچنین به ۲۲ نفر از دختران شهدای گرانقدر،باحضور درمحل کار ایشان و یا جلو درب منزل با اهدای دسته های گل،تبریک گفته شد.
 
 
 
7 تير 1399 - 19:17:35
مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار در پویش مردمی فرشتگان سرزمین من

مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار در پویش مردمی فرشتگان سرزمین من

به مناسبت سالروز ولاد پت کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دخـتر، پویش سراسری “فرشتگان سرزمین من" همزمان با بسیاری از شهرستانهای دیگر، در شهرلارنیز به اجرا درآمد.
 دراین پویش که برای سومین سال متوالی در لارستان و پنجمین سال در تعدادی از شهرستانها و مراکز استان توسط گروهی از دختران اجرامیشود، تعدادی از بانوان آتش به اختیار، پس از اینکه  فراخوان پویش را از کانال دختران چادری،دریافت کردند، شروع به فراهم آوردن مقدمات کاروجلب کمکهای نقدی خیرین ، برخی از نهادها و ارگان‌های فعال فرهنگی نمودند.
امسال این برنامه در دونوبت صبح و بعدازظهر اجراشد.
صبح سه شنبه 99/4/3   هدایای روز دختر به  دختران  شاغل در تعدادی از نهادها وادارات لار ازجمله:
 اداره پست، آموزش و پرورش، شبکه بهداشت، بهزیستی، بسیج خواهران، سپاه،شهرداری و  بانک ملی اهدا وبه آنان تبریک گفته شد.
  گفتنی ست که  عشرت جهاندیده مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار،درتمامی مراجعات به این ادارات ونهادها، درپویش حضورداشت و گروه راهمراهی می کرد و همچنین در مراجعه به اداره بهزیستی نیزجلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان به همراه گوهرتاج باقریه مشاور فرماندار در امور بانوان نیز به گروه ملحق شدندوبه دختران این اداره ،تبریک گفتند وشاخه های گل اهداکردند.
سه شنبه شب نیز این طرح در مجتمع های تجاری اُرکید، هلال، نگین و خیابان‌های اطراف به اجرا درآمد و مورد استقبال و شادمانی دختران شهرمان قرار گرفت.
 هدایای دختران شامل شیرینی، دفترچه یادداشت گل گلی، یک کتابچه به نام "تقدیم با احترام" و کارتی که روی آن نوشته شده بود: "خداگفت تو ریحانه خلقتی"
دراین پویش،کودکان نیز فراموش نشدند...
  موردی که شهرستانهای دیگر هم ازآن استقبال کردند، طرح ۱۰ سؤال از متن کتابچه به عنوان مسابقه ازجمله ابتکارات دختران لارستان بود.
 
7 تير 1399 - 19:15:46
دهه کرامت گرامی باد

دهه کرامت گرامی باد

6 تير 1399 - 19:22:40
پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر

پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، عبدالرحیم مقیمی رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار؛ در پیام مشترکی، سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر را تبریک گفتند.
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، متن پیام بدین شرح است:
 
میلاد اختر فروزان آسمان اهل بیت علیهم السلام حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها فرصتی مغتنم برای تعظیم به این بانوی بزرگوار و تکریم دختران پاک سرشت میهن مهربانی ها است.
ولادت حضرت معصومه(س) یادآور تحول آفرینی و عزم و قاطعیت بانوان والامقام جهان اسلام در حمایت از جایگاه دین و ایفای نقشی ماندگار در صیانت از آرمانها و ارزشهای دینی است. 
این ایام فرخنده که شمیم رضوی فضای معنوی جامعه را معطر می کند؛ به واسطه میلاد انوار الهی نامگذاری این روز عزیز به عنوان روز ملی دختران، فرصتی ارزشمند برای شناخت بهتر شخصیت این بانوی ارجمند و جایگاه معنوی ایشان در جهت رواج ابعاد وجودی آن حضرت در میان دختران و بانوان جامعه اسلامی است.
بدون شک الگو برداری از آن شخصیت بزرگوار بهترین راه دستیابی دختران امروز و مادران فردای ایران اسلامی به زندگی سالم، موفقیت، سعادتمندی و بهروزی است.
اینجانبان ضمن گرامیداشت این ایام مبارک، این روز ملی را به همه بانوان و دختران پاکدامن ایران زمین تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدواریم خداوند عزیز توفیق کسب معرفت اهل بیت (ع) و بهره مندی از شفاعت این گوهرهای ارزشمند هدایت را به همه ما عنایت فرماید.
 
محمدرضا قنبرنژاد – شهردار لار
عبدالرحیم مقیمی – رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان
سید عبدالمهدی میرپور – رییس شورای اسلامی شهر لار
 
3 تير 1399 - 10:30:14
مشکلات کوی گاله با حضور اعضای شورا و شهردار لار بررسی شد

مشکلات کوی گاله با حضور اعضای شورا و شهردار لار بررسی شد

اعضای یاوران شورای کوی گاله در دویست و بیست و چهارمین جلسه شورا حضور یافتند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار، تاکید بر توجه و رسیدگی به همه محلات ؛ ایجاد دیواره سیل بند و پل روی رودخانه ورودی محله، رسیدگی به بافت فرسوده و املاک قدیمی و آسفالت کوچه ها به منظور تسهیل در عبور و مرور مردم، دفع آبهای سطحی که پیش تر در اثر بارش باران باعث تخریب ملک ساکنین شده است و جمع آوری سگهای ولگرد از مهم ترین درخواست های یاوران شورای کوی گاله بود.
در ادامه شهردار و اعضای شورای شهر لار توضیحات لازم درخصوص اقدامات صورت پذیرفته در سطح شهر و همچنین محله کوی گاله ارائه دادند. در نهایت مقرر شد به منظور تسریع در رفع مشکلات این محله جلسه ای با حضور اعضای شورا و شهردار ، معاونت عمرانی فرماندار، ریاست میراث فرهنگی و گردشگری ، ریاست اداره آبفا لارستان و نمایندگان یاوران شورا برگزار گردد.
 
3 ارديبهشت 1399 - 09:37:04
نامه اعتراض شورای شهر لار  به رئیس سازمان صدا و سیما

نامه اعتراض شورای شهر لار به رئیس سازمان صدا و سیما

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار ؛ در پی پخش مسابقه «ایران» در شبکه اول سیما و نسبت دادن زبان مردم «خنج» به واژه جعلی (اچمی) و واکنش جمعی از فعالان فرهنگی اجتماعی و شهروندان به این موضوع؛ شورای اسلامی شهر لار طی نامه به رئیس صدا و سیما خواستار اصلاح و بازنگری به این موضوع شد. متن نامه به شرح زیر است.
 
 بسمه تعالی
 جناب آقای  دکتر علی‌عسگری
 ریاست محترم سازمان صداو سیما
 
با سلام و احترام
    با عرض تبریک عیدباستانی نوروز و آرزوی سلامتی و سربلندی خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ؛ به استحضار می رساند چندی پیش در برنامه ای که در شبکه یک سیما با عنوان "مسابقه ایران" پخش شده است ، از "زبان لارستانی" با عنوان مجعول" گویش َاچُمی" یاد شده است. این اصطلاح که گاه توسط غیر لارستانی ها, دراغلب کشورهای حاشیه ی خلیج فارس به کار می رود و در میان عوام نیز کم و بیش رسوخ کرده است، هیچ پیشینه ی قابل استنادی ندارد و در هیچ سند معتبر و غیر معتبر تاریخی از "زبان لارستانی" به این نام یاد نشده است.
 ضمن اینکه استفاده از یک (فعل اَچُم به معنی می رویم) برای معرفی یک زبان سابقه ندارد.
بر اهل زبان و ادب پوشیده نیست که زبان لارستانی از جمله قدیمی ترین زبان های بازمانده از زبان فارسی میانه ( پهلوی) محسوب می شود و حفظ این میراث معنوی و جلوگیری از تحریف آن وظیفه ی اهل زبان و ادب فارسی است.
باتوجه به اینکه پخش این موضوع از رسانه ملی ،اخیرأ موجی از انتقاد واعتراض در فضای مجازی و اجتماعات مردمی ایجاد کرده است خواهشمند است به نحو صلاحدید دستور فرمایید در اصلاح و بازنگری نسبت به این موضوع در همان برنامه ی صدا و سیما اقدام لازم بعمل آید.
 
سیدعبدالمهدی میرپور
رئیس شورای اسلامی شهر لار
 
 
13 فروردين 1399 - 12:41:17
بازدید شهردار  و اعضای شورای اسلامی شهرلار از شرکت تولید کننده مایع ضدعفونی در لارستان

بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرلار از شرکت تولید کننده مایع ضدعفونی در لارستان

به گزارش روابط عمومی شورا ، روز گذشته قنبرنژاد شهردار لار، مهندس میرپور رئیس و تعدادی ازاعضای شورای اسلامی شهرلار از شرکت تولید کننده مایع ضدعفونی  نانو(سطح) مستقردر مرکز رشد واحدهای فناور لارستان بازدید نمودند و در جریان کار و مشکلات موجود قرار گرفتند.
این مجموعه در زمینه تولید انواع نانومواد، نانوسیال و تولید نانو پوشش آنتی باکتریال و... فعالیت دارد که در حال حاضر با استفاده از دانش محققان بومی لارستان برای حل بحران به وجود آمده و رفع نیاز منطقه اقدام به تولید محصولات ضد عفونیِ سطوح، کرده است.
 
28 اسفند 1398 - 11:56:57
بیانیه شورای اسلامی شهر لار درخصوص رعایت مسائل بهداشتی باتوجه به شیوع ویروس کرونا

بیانیه شورای اسلامی شهر لار درخصوص رعایت مسائل بهداشتی باتوجه به شیوع ویروس کرونا

 به گزارش روابط عمومی شورا، با توجه به جهش آمار مبتلایان به کرونا در شهر لار که اینک پس از شیراز دومین شهر استان از حیث تعداد افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ است، شورای اسلامی شهر لار طی بیانیه ای کوتاه از مردم خواسته در خانه بمانند.
 
با سلام‌
مردم شریف وفهیم شهرلار
بار دیگر صحنه نمایش و حماسه ای دیگر ،این بار در عرصه ی بهداشت و درمان جامعه را فرا گرفته و ویروس کرونا سلامت مردم عزیز و همیشه در صحنه ما را به مخاطره افکنده است.
 و هر روز هشدار مسئولین از ستاد مقابله با کرونا در کشور، استان و شهرستان در رعایت موازین بهداشتی وعدم خروج از منزل و... به نظر مردم رسانیده می شود. باتوجه به وضعیت خاص شهرستان لارستان و گسترش خطرات ناشی از شیوع این بیماری و اعلام خطر جدی از سوی مسئولین محترم بهداشت ودرمان از عموم مردم عزیز خواهشمندیم به این تذکرات، بیش از پیش توجه نموده و برای مقابله با این بیماری و جهت در امان ماندن و حفظ سلامتی خود و دیگران،به جز درمواقع ضروری، از منزل خارج نشوید.
قطعا  در این  عرصه ی جهادی نیز به لطف حق ودعای حضرت حجت عج  و توجه جدی همگان   به رعایت نکات بهداشتی و توصیه های مسئولین، پیروزی و بهروزی را در آستانه سال نو رقم خواهیم زد.
 
                                                                                           شورای اسلامی شهرلار
 
21 اسفند 1398 - 07:18:50
اقدامات شورا و شهرداری لار در مقابله با «کرونا»

اقدامات شورا و شهرداری لار در مقابله با «کرونا»

درپی احتمال شیوع ویروس کرونا در شهر لار وباتوجه به درخواست های شهروندان برای انعکاس اقدمات پیش گیرانه نهادها و سازمان های شورای اسلامی شهر لار؛ اقدامات شورا و شهرداری لار در مقابله با «کرونا» را برای مردم عزیز تشریح می نماید.
ضمن عرض تشکر و سپاس از پرسنل جهادگر دانشکده علوم پزشکی لارستان به اطلاع  مردم شریف لارستان می رساند مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر لار از دوهفته قبل که اخبار  شیوع ویروس کرونا در کشور منتشر شد با تعداد زیادی از مسئولین دانشکده علوم پزشکی و امنیتی شهرستان درتماس بوده و نگرانی ها و دغدغه های مردم و لزوم اتخاذ تمهیدات لازم و آمادگی جهت پیشگیری و مقابله با این ویروس و بیماری را مطالبه نموده و هرگونه همکاری و آمادگی را اعلام نموده است.
مجموعه شورا و شهرداری در گام اول، گندزدایی معابر و مراکز پر تردد را در دستور کار قرار داد ولی با توجه به خبر مثبت بودن آزمایش بیمار بستری شده بیمارستان امام رضا(ع) در روز دوشنبه، بار دیگر در جلسات و مکاتبات و تماس ها خواستار توجه ویژه و دقیق تر در این  خصوص  شده است.
 
در مجموع مطالبات مردمی شهرداری و شورای اسلامی شهر لار از مسئولین امر به این شرح است:
۱-  استقرار  چند کمپ در ورودی های شهر با تجهیزات لازم جهت کنترل موارد مشکوک به بیماری توسط تیم پزشکی امدادی و نظامی (به استناد مصوبات جلسه مورخ دهم اسفندماه، محل فرمانداری ویژه لارستان)
۲- تهیه و خرید پمپ های دستی کوله ای جهت ضد عفونی نمودن معابر و محلات و مبلمان شهری توسط شهرداری لار و اعلام آمادگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان برای اجرا و همکاری که مزید تشکر است.
۳- با توجه به موقعیت شهرستان لارستان و شهر لار در مسیر ترانزیتی شیراز- بندرعباس و تردد مسافران نوروزی و اقامت آنها و احتمال شیوع بیماری لذا از دبیر ستاد تسهیلات سفر فرمانداری ویژه لارستان تقاضای لغو خدمات رسانی را دارد تا با نصب بنر در ورودی های شهر و پارک ها  و همچنین فضای مجازی، اطلاع رسانی کامل انجام گیرد.
۴- همکاری و کمک خیرین بزرگوار در تهیه مواد ضد عفونی کننده و بعضی اقلام و تجهیزات بهداشتی جهت کنترل و پیشگیری و توزیع بین مردم عزیز.
۵- درخواست جلسه ویژه شورای اسلامی شهر با ریاست دانشکده علوم پزشکی و گزارش آخرین وضعیت درمانی و برنامه های آتی در حوزه درمان و پیشگیری و کنترل ویروس کرونا.
۶-  توجه بیشتر و جدی مردم شریف و رعایت نکات بهداشت عمومی و فردی در کنترل هر چه زود تر این بیماری.
در پایان از درگاه احدیت، سلامتی و توفیق روز افزون مردم نازنین کشورمان ایران و مردم شریف و عزیز لارستان بزرگ را خواهانیم.
 
14 اسفند 1398 - 08:17:38
پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت دهه مبارک فجر

پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت دهه مبارک فجر

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر، طی پیام مشترکی، فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و یکمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند.
در این پیام آمده است:
۱۲بهمن سال ۵۷ روز ورود تاريخي امام راحل به كشور؛ بعد از ۱۵سال دوري و تبعيد يك روز تاريخي در كشور ما محسوب مي شود و اين بازگشت مقدمه اي براي حركت بي سابقه مردم و به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي بود كه در قرون اخير بي سابقه بوده است .
در ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ در ايران، انقلاب بزرگ و شكوهمندي به رهبري امام خميني (ره) به وقوع پيوست كه با اعجاز خويش جهانيان را به شگفت واداشت، انقلابي كه به جرأت مي توان گفت مهمترين حركت اسلامي و جنبش انقلابي در تاريخ اسلام و متأثر از فرهنگ عاشورايي سيدالشهدا (ع) در زمان غيبت حضرت ولي عصر (عج) بوده است.
فجرآفرینان روزهای خاطره‌انگیز انقلاب شکوهمند اسلامی، غرورآفرینانی بودند که روحشان به بلندای آسمان‌ها بود و ضمیرشان به استواری کوه که اگر چنین نبود، توحید کلمه و کلمه توحید را امکان تعریف در مختصات آن روزگار طاغوت‌زده نبود. این سبک و سیاق اندیشه که از سرچشمه زلال بارگاه ربوبی و ربانی نشات گرفته، متاثر است از تعالیم اصیل و پاک اسلام ناب محمدی(ص) که در عصر حاضر هنوز بسان چشمه‌ای جوشان، به شست‌وشوی وجدان انسان‌ها می‌پردازد.
ملت عزيز ما به خوبي درك مي كنند كه هرقدر فشار دشمنان خارجي بيشتر شود حضور در صحنه ضروري تر مي شود؛ به همین دلیل به حول و قوه الهي مراسم جشن انقلاب امسال پرشورتر و باشكوه تر از هرسال برگزار خواهد شد.
اینجانبان ضمن گرامیداشت و تبریک این ایام مبارک به همه فجر آفرینان به ویژه رهبر معظم انقلاب، خانواده های معظم شهداء و ایثارگران، تمامی خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی، شهروندان لارستانی و کارکنان پرتلاش شهرداری لار؛ از مردم همیشه در صحنه و شهید پرور دعوت به عمل می آید تا یکبار دیگر در سال (رونق تولید) با نقش آفرینی مجدد و تجدید پیمان دوباره با آرمانهای انقلاب و نظام اسلامی در راهپیمایی یوم ا... ۲۲ بهمن شرکت نمایند.
محمدرضا قنبرنژاد – شهردار لار
سید عبدالمهدی میرپور – رییس شورای اسلامی شهر لار
 
18 بهمن 1398 - 07:46:03
کاهش عوارض به مناسبت  دهه مبارک فجر تصویب شد

کاهش عوارض به مناسبت دهه مبارک فجر تصویب شد

به گزارش روابط عمومی شورا؛ باتوجه به پیشنهاد شهرداری لار مبنی بر کاهش عوارض پروانه های ساختمانی در دهه مبارک فجر، موضوع در دویست و چهارمین جلسه شورا مطرح و با کاهش عوارض معادل ۲۰ درصد در ماه های "بهمن و اسفند"، و ۱۵ درصد در ماه "فروردین" به مناسبت دهه مبارک فجر به تصویب شورای اسلامی شهر لار رسید.
 
29 دي 1398 - 12:15:28
بلوار غربی لار به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد

بلوار غربی لار به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد

با تصویب شورای اسلامی شهر لار بلوار غربی لار به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد.
در دویست و ششمین جلسه شورا ؛ در راستای بزرگداشت یاد و نام سردار ملی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، با پیشنهاد شهرداری لار و تصویب شورای اسلامی شهر لار؛ ورودی شهر از سمت جهرم تا حدفاصل میدان امام رضا (ع) به نام این شهید سعید مزین می شود.
17 دي 1398 - 07:18:29
اعضای شورای شهر لار با فرماندار لارستان دیدار کردند

اعضای شورای شهر لار با فرماندار لارستان دیدار کردند

اعضای شورای اسلامی شهر لار به منظور طرح برخی مسائل شهر و شهرستان با فرماندار ویژه لارستان دیدار و همفکری کردند.
در این نشست که روز شنبه هفتم دی ماه در محل دفتر فرماندار ویژه لارستان صورت گرفت، مهندس میرپور رییس شورا در خصوص پروژه های عمرانی در دست اجرای شهرداری لار همچون خیابان معلم، پارک بانوان، پاک نسترن، پارک سرداران و پیگیری برای مجموعه 38 هکتاری شهر لار و پایانه مسافربری به ارائه گزارش پرداخت.
میرپور با تأکید بر توجه ویژه شورا به محلات شهر لار به‌ویژه در شهر قدیم، از «پیگیری جدی» برای اجرای حداقل یک پروژه در هر محله خبر داد و افزود: بهبود وضعیت مبلمان شهری در میادین و معابر اصلی و توجه ویژه به شهرک ها به‌ویژه شهرک بوستان و شهرک امام خمینی (ره)  از کارهای مهم این شورا و شهرداری لار بوده است.
وی به دیگر کارهای عمرانی در شهر و همچنین توجه به جداره سازی برخی رودخانه ها اشاره کرد و در خصوص وضعیت آبهای سطحی شهر تصریح کرد: با توجه به شرایط برخی معابر و رودخانه ها، نگرانی هایی در این زمینه وجود دارد، که برای رفع آن مکاتباتی با فرمانداری و ستاد مدیریت بحران داشته ایم که امیدواریم پیگیری و رسیدگی شود.
موضوع بافت فرسوده و لزوم همت همگانی برای احیای آن، بخش دیگری از سخنان رییس شورای شهر لار بود؛ او در این خصوص گفت: با توجه به وسعت زیاد شهر و بافت فرسوده و تاریخی آن، نیاز به اقدامات ویژه و همت همه دستگاه هاست.
اعضای شورای شهر نیز پس از سخنان رییس، مطالب و موضوعاتی مطرح کردند؛ پیگیری راه اندازی فاز 2 کارخانه سیمان لارستان به منظور اشتغال‌زایی بسیاری از جوانان، و لزوم حضور مستمر رؤسای ادارات در جلسات شورا مهم ترین مسائلی بود که اعضا در حضور آقای حسنی مطرح کردند.
در پایان جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان ضمن قدردانی از تلاش و پیگیری آنان، خواستار تشکیل جلسه در محل شورا شد؛ به همین منظور مقرر شد به زودی در اولین نشست رسمی شورا مورد بررسی قرار گیرد.
 
10 دي 1398 - 13:23:20
پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار

پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار

محمّدرضا قنبرنژاد شهردار لار و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی این شهر، در پیام مشترکی، پنجم جمادی الاولی سالروز میلاد با سعادت پرستار دشت کربلا حضرت زینب (س) و روز پرستار را تبریک گفتند.
 در این پیام آمده است:
روز پنجم جمادی الاولی در هر سال، روز مبارکی است؛ میلاد با سعادت اسوه صبر و پایداری، حضرت زینب علیهاالسلام که «روز پرستار» نام گرفته است. در این روز، بانویی پا به عرصه وجود نهاد که آموزگار ایثار و فداکاری بود. او بزرگ پرستاری است که در سال های گوناگون حیات خود، از پنج امام بزرگوار، پرستاری کرده است. نام زینب، این پرستار جاودان همیشه تاریخ، همیشه بر تارک زمان می درخشد و همگان را به یاد صبر، مقاومت و ایثار می اندازد.
تاریخ انقلاب اسلامی نیز شاهد جان فشانی و از خود گذشتگی های پرستاران رشیدی است که وظیفه امداد رزمندگان غیور میهن اسلامی را به عهده داشتند .بعضی از این بزرگواران نیز، شربت شیرین شهادت نوشیدند و برگ زرّینی در صفحه خدمات پرافتخار این قشر زحمتکش به جا نهادند...
 
10 دي 1398 - 09:41:33