نظر سنجی
:::آرشیو:::
نامه اعتراض شورای شهر لار  به رئیس سازمان صدا و سیما

نامه اعتراض شورای شهر لار به رئیس سازمان صدا و سیما

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار ؛ در پی پخش مسابقه «ایران» در شبکه اول سیما و نسبت دادن زبان مردم «خنج» به واژه جعلی (اچمی) و واکنش جمعی از فعالان فرهنگی اجتماعی و شهروندان به این موضوع؛ شورای اسلامی شهر لار طی نامه به رئیس صدا و سیما خواستار اصلاح و بازنگری به این موضوع شد. متن نامه به شرح زیر است.
 
 بسمه تعالی
 جناب آقای  دکتر علی‌عسگری
 ریاست محترم سازمان صداو سیما
 
با سلام و احترام
    با عرض تبریک عیدباستانی نوروز و آرزوی سلامتی و سربلندی خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ؛ به استحضار می رساند چندی پیش در برنامه ای که در شبکه یک سیما با عنوان "مسابقه ایران" پخش شده است ، از "زبان لارستانی" با عنوان مجعول" گویش َاچُمی" یاد شده است. این اصطلاح که گاه توسط غیر لارستانی ها, دراغلب کشورهای حاشیه ی خلیج فارس به کار می رود و در میان عوام نیز کم و بیش رسوخ کرده است، هیچ پیشینه ی قابل استنادی ندارد و در هیچ سند معتبر و غیر معتبر تاریخی از "زبان لارستانی" به این نام یاد نشده است.
 ضمن اینکه استفاده از یک (فعل اَچُم به معنی می رویم) برای معرفی یک زبان سابقه ندارد.
بر اهل زبان و ادب پوشیده نیست که زبان لارستانی از جمله قدیمی ترین زبان های بازمانده از زبان فارسی میانه ( پهلوی) محسوب می شود و حفظ این میراث معنوی و جلوگیری از تحریف آن وظیفه ی اهل زبان و ادب فارسی است.
باتوجه به اینکه پخش این موضوع از رسانه ملی ،اخیرأ موجی از انتقاد واعتراض در فضای مجازی و اجتماعات مردمی ایجاد کرده است خواهشمند است به نحو صلاحدید دستور فرمایید در اصلاح و بازنگری نسبت به این موضوع در همان برنامه ی صدا و سیما اقدام لازم بعمل آید.
 
سیدعبدالمهدی میرپور
رئیس شورای اسلامی شهر لار
 
 
13 فروردين 1399 - 12:41:17
پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسب فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، روز پاسدار و روز جانباز

پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسب فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، روز پاسدار و روز جانباز

محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار و سیدعبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار با صدور پيام مشترکی، فرارسيدن اعياد شعبانيه، سالروز ميلاد امام حسين (ع) و ولادت حضرت ابالفضل العباس (ع) و همچنين روز پاسدار و جانباز را تبريك گفتند.
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در پيام شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار آمده است: ايام آغازين ماه شعبان المعظم، همزمان با فرخنده ميلاد با سعادت سرور و سالار آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسين (ع)، قمر تابناك هاشمي و بزرگ جانباز دشت نينوا حضرت ابوالفضل العباس (ع) و سيد الساجدين حضرت زين العابدين(ع) است.
 
سالروز ولادت حضرت ابا‌عبدالله الحسين (ع) يادآور حماسه‌آفريني پاسداران اسلام، ميلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) تجديد خاطره رشادت‌هاي جانبازان عزيز و ولادت حضرت زين‌العابدين امام سجاد (ع) يادآور دعاهاي مردان نيك خدا در فراق معبود يكتاست.
 
اینجانبان، اعياد خجسته و روز پاسدار و جانباز را به محضر مقدس حضرت ولی عصر (عج) و نائب بر حقش مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای، مردم متدين لار و لارستان بزرگ و بویژه پاسداران غيور و جانبازان سرافراز و خانواده معزز این دلیرمردان تبريك گفته و از خداوند بزرگ دوام عزت اسلام و مسلمين را زير سايه مهر و محبت اهل‌بيت (ع) مسئلت می نماییم.
 
محمد رضا قنبرنژاد - شهردار لار
سید عبدالمهدی میرپور - رییس شورای اسلامی شهر لار
 
 
9 فروردين 1399 - 08:58:01
پیام تبریک مدیران شهری لار به مناسبت فرا رسیدن سال نو

پیام تبریک مدیران شهری لار به مناسبت فرا رسیدن سال نو

به مناسبت فرارسیدن بهار طبیعت، شهردار و رییس  شورای اسلامی شهر لار در پیام مشترکی این عید باستانی را تبریک گفتند و از همه شهروندان و هموطنان خواستند تا برای سلامت همه ایرانیان میهن عزیزمان و ریشه کن کردن بیماری کرونا ویروس، نوروز امسال را در خانه بمانند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این پیام آمده است:
بهار که به معنی دوباره زیستن، شادی و طراوت است را می توان در جان هر روز و روزگار به نظاره نشست. آن هنگام که جوانه های امید، جان آدمی را در بر می گیرد، بهارانه ای برای تمام فصول آغاز می شود.
شهر، این موجود زنده نیز با جسم و جانی که نیازمند فردایی متفاوت از امروز است، هر روز برمی خیزد و آدم ها، داستان ها و زندگی ها را در خود جای می دهد و هر روز، روز دیگری است؛ هر روز، نوروز دیگری است و این سرنوشت فردای ما، حاصل مسیر امروزمان است.
شهرداری و شورای اسلامی شهر لار؛ با تمام ویژگی هایی که  این شهر کهن دارد، با تمام زیبایی ها و گنج های این جا و آن جایش، باید به فردایی بهتر با تکیه بر گذشته ای گرانسنگ  بیندیشد؛ لارستان، شهری که چشم های زیادی را مسحور و ذهن های زیادی را پرخاطره و غرق لذت کرده است، نمی تواند انتظار دوستداران تاریخ، فرهنگ و هنر خود را نادیده انگاشته و تنها راه توسعه را در پیش گیرد.
مدیریت شهری، تلاش دارد نگاهی همه جانبه به این مهم داشته باشد؛ اینک که در آغاز سال جدید به سر می بریم، به پاس روزهایی که گذشت و به شکرانه مردم و شهروندانی بزرگ و فهیم، از هستی بخش یکتا می خواهیم که در این مسیر، یاری گر مان باشد؛ در سرآغاز سال جدید، یادها و نام ها را در ذهن مرور کرده، مردان و زنان بزرگِ گذشته و اکنون این دیار را ارج نهاده، آن چه بوده، است و خواهد بود را از نظر می گذرانیم تا خادم خوبی برای این شهر و مردمان ارزشمندش باشیم.
شهر لار به واسطه این فرهنگ و تمدن دیرینه اش، هرساله در ایام نوروز میزبان حضور مسافرانی است که از راه های دور و نزدیک یکی از مقصدهای سفر خود را لارستان برگزیده اند تا از نزدیک نظاره گر  زیبایی های شهر و شهرستانی باشند که از دیگران شنیده و یا در کتابها و  روزنامه ها و… خوانده اند.
مدیریت شهری لار هم؛ چون گذشته از ماه ها قبل خود را آماده می کرد تا بهتر و بیشتر از گذشته مهمان نواز خوبی برای این مهمانان باشد؛ تا خونگرمی و مهمان نوازی لاری و لارستانی را بار دیگر در تاریخ ثبت و ضبط نماید.
اما متاسفانه از چند هفته پیش، شیوع یک بیماری با نام کرونا ویروس در سطح دنیا از جمله ایران، تمام این برنامه ریزی ها را با تغییر روبرو کرد و مدیران شهری را بر آن داشت تا بجای پذیرایی از مسافران و مهمانان، از  این عزیزان بخواهند تا در خانه بمانند و به هیچ نقطه از ایران اسلامی سفر نکنند تا بزودی این بیماری منحوس نه تنها در ایران بلکه در دنیا ریشه کن شود.
اینجانبان به نمایندگی از مردم شریف لار و لارستان بزرگ ضمن تبریک سال نو، از تمامی پزشکان، پرستاران، کادرهای درمانی و بهداشتی، نیروهای نظامی و انتظامی، امدادگران، آتش نشانان و تمامی نیروهای مدیریتی و خدماتی که به طور شبانه روز در مبارزه با بیماری کرونا ویروس تمام همت و تلاش خود را به کار گرفته اند تقدیر و تشکر نموده و در آغازین روزهای سال ۱۳۹۹ برای همه این تلاشگران، همچنین شهروندان لاری و لارستانی و بویژه نیروهای خدوم شهرداری لار، آرزوی سلامتی، تندرستی و سربلندی را از خداوند تبارک و تعالی خواستاریم.
بار دیگر به عنوان یک خدمتگزار، از همه می خواهیم؛ برای زیستن دوباره در کنار همه عزیزانمان، برای توفیق سفرهای دوباره و‌ همیشگی،  این روزها و این جشن ها را در خانه باشیم و دور سفره هفت‌سینمان از دگرگون کننده حال‌ها بخواهیم که حال و سالمان را به بهترین شکل دگرگون کند.
هموطن عزیز؛ در خانه می‌مانیم و برای سلامتی شما و خودمان، علی‌رغم مهمان نوازی مردمان این دیار، از همه عزیزان می‌خواهیم در فرصت دیگری میزبان شما باشیم تا با همکاری و اتحاد، کرونا را نابود کنیم.
 
محمد رضا قنبرنژاد/ شهردار لار
سید عبدالمهدی میرپور/ رییس شورای اسلامی شهر لار
 
 
2 فروردين 1399 - 08:26:16
پیام تقدیر مدیران شهری لار از پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا

پیام تقدیر مدیران شهری لار از پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، عبدالرحیم مقیمی رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار در پیام مشترکی از پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا، تقدیر و تشکر کردند.
 
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در این روزهای دشوار و حساس که پدیده نوظهوری با عنوان کرونا ویروس دنیا را فرا گرفته، ما لارستانی ها بر خود می بالیم که پزشکان، پرستاران و کادر درمانی شهرستان با صبر و از خود گذشتگی شبانه روزی در جبهه مبارزه با این بیماری از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.
بی تردید ملائک ستایشگر شماست. آن گاه که دردمندی سلامت خود را باز می یابد و دستی به نشانه سپاسگزاری به آسمان بلند می شود.
هر حرکت انسانى شما فرشتگان زمینی، یک حسنه است و کمکى است به انسانى محتاج، آن هم در شرایطى حساس.
خدا با شما چه کرده است؛ شما که شب‌ها از غم همنوعان رنجورتان، خواب بر چشم حرام می‌کنید و به خستگی درس استقامت و صبوری می‌دهید؛ سینه تان از کدام دریای عشق به خدا پر شده که چنین در رضایت او موج می‌زنید و آسوده نمی‌نشینید؛ از چشمه کدام ایمان و عاطفه سیراب گشته‌اید که درونتان از هیچ احسان و از خودگذشتگی سیراب نمی‌شود و به هیچ خستگی رضایت نمی‌دهید.
اینجانبان به نمایندگی از شهروندان لارستانی؛ تلاش خستگی ناپذیر پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی را  در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا ارج نهاده، سلامتی و موفقیت شما و شفای کامل بیماران را از خداوند تبارک و تعالی خواستاریم.
دست خدا یاورتان، ای پیام آوران امید.
محمد رضا قنبرنژاد - شهردار لار
 
عبدالرحیم مقیمی – رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان
 
 سید عبدالمهدی میرپور  - رییس شورای اسلامی شهر لار
 
28 اسفند 1398 - 12:26:06
بازدید شهردار  و اعضای شورای اسلامی شهرلار از شرکت تولید کننده مایع ضدعفونی در لارستان

بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرلار از شرکت تولید کننده مایع ضدعفونی در لارستان

به گزارش روابط عمومی شورا ، روز گذشته قنبرنژاد شهردار لار، مهندس میرپور رئیس و تعدادی ازاعضای شورای اسلامی شهرلار از شرکت تولید کننده مایع ضدعفونی  نانو(سطح) مستقردر مرکز رشد واحدهای فناور لارستان بازدید نمودند و در جریان کار و مشکلات موجود قرار گرفتند.
این مجموعه در زمینه تولید انواع نانومواد، نانوسیال و تولید نانو پوشش آنتی باکتریال و... فعالیت دارد که در حال حاضر با استفاده از دانش محققان بومی لارستان برای حل بحران به وجود آمده و رفع نیاز منطقه اقدام به تولید محصولات ضد عفونیِ سطوح، کرده است.
 
28 اسفند 1398 - 11:56:57
رونمایی از خودرو تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده؛ طراحی و ساخته شده توسط آتش نشانان لارستانی

رونمایی از خودرو تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده؛ طراحی و ساخته شده توسط آتش نشانان لارستانی

با حضور فرماندار لارستان و شهردار لار؛ از خودرو تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده؛ طراحی و ساخته شده توسط آتش نشانان لارستانی ، رونمایی شد
محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار، جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان، سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار، نمایندگانی از دفتر امام جمعه لارستان، شریفی لاری و منتظری معاونین شهردار لار و طاهری و دلاور معاونین فرمانداری ویژه شهرستان با حضور در مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی لارستان در جریان چگونگی عملیات ضد عفونی و گندزدایی شهری به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، سعید منشی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار در حضور این هیئت بازدید کننده گفت: نیروهای این سازمان با همکاری واحد خدمات شهری شهرداری مدت 17 شبانه روز است که به طور پیوسته هرشب از ساعت 23 تا ساعت 5 بامداد روز بعد در قالب 6 اکیپ 5 نفره با بهره گیری از تمام امکانات موجود سازمان؛ معابر شهری، اماکن و ادارات، ناوگان های حمل و نقل، ترمینال های مسافربری، میادین میوه و تره بار، جایگاه های سوخت و ... را در برابر ویروس کرونا، ضدعفونی و گندزدایی می کنند و این در حالی است که تمام مواد مورد نیاز ضدعفونی و وسایل ایمنی نیروها توسط شهرداری تامین می شود.
سعید منشی افزود: با بیان اینکه حدود سه شب است که نیروهای پایگاه مقاومت شهری در این عملیات به ما پیوسته اند، گفت: سازمان ها، نهادها و ادارات متولی باید در این کار یار و یاورمان باشند؛ چرا که با شرایط موجود فراهم کردن امکانات به تنهایی توسط شهرداری و سازمان آتش نشانی مشکل ساز خواهد بود.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات شهرداری لار، گفت: تا کنون برای این عملیات 300 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده استفاده شده و این روند تا زمان اعلام رسمی ریشه کن شدن این بیماری در کشور، ادامه خواهد داشت.
سعید منشی همچنین به انتشار پیام های هشدار دهنده با موضوع بیماری کرونا ویروس در فضای مجازی توسط واحد روابط عمومی شهرداری لار اشاره کرد.
در ادامه جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان خطاب به نیروهای آتش نشان گفت: به یقین می گویم که شما در تمامی حوادث حضور داشته و در تمام عملیات ها با تجربه عمل می کنید.
فرماندار ویژه لارستان افزود: اما این بیماری یک اتفاق جدید است که در دنیا به وقوع پیوسته و با تمام حوادث تفاوت دارد؛ چرا که اگر در منطقه ای حوادثی چون سیل یا زلزله رخ دهد، مناطق همجوار بسیج شده و به کمک مناطق حادثه دیده می شتباند. اما این حادثه جهانی است و همه دنیا درگیر آن شده اند.
جلیل حسنی، شرایط موجود را بسیار دشوار دانست و گفت: شما آتش نشانان که همیشه در حوادث طبیعی و غیر طبیعی حضور دارید، امروز نیز به عنوان بسترسازان و خط شکنان وارد این عرصه شده اید که این کار بزرگ شما شایسته تقدیر است.
فرماندار ویژه لارستان از مجموعه شهرداری، شورای اسلامی شهر و نیروهای بسیجی نیز که در این راه یاری رسان آتش نشان هستند تقدیر و تشکر کرد.
در پایان از خودرو تمام اتوماتیک ضدعفونی کننده در راستای مقابله با کرونا ویروس که توسط آتش نشانان لارستانی طراحی و ساخته شده، رونمایی شد.
 
 
 
 
 
 
 
27 اسفند 1398 - 13:13:29
جشنواره بومی محلی قـصه گویی در لار برگزار می شود

جشنواره بومی محلی قـصه گویی در لار برگزار می شود

کــمسـیـون فــرهــنـگی وبانوان شــورای اسـلامی شــهر لار با هـمکاری مؤسـسه رویــش تـرنّـم مـهـر برگـزارمیـکـند:
✅    جشنواره بومی محلی قـصه گویی
به گزارش روابط عمومی شورا این جشنواره با هدف احیای داستانهای فراموش شده منطقه و ارج نهادن به زبان و فرهنگ بومی لارستان کهن برگزار می گردد.
 
در دوبخش دانـش آمـوزی و آزاد
ویژه ی همه سنین و درسـطح مـناطـق مخـتلف لارسـتـان
 
❇ شرایط شرکت در جشنواره:
۱. هرنفر می بایست حداقل یک قصه را در مدت ۵ الی ۲۰ دقیقه به زبان بومی محلی لارستان بازگو نموده و به شکل فیلم، از طرق نرم افزار واتس اپ به شماره ۰۹۱۷۱۸۱۷۲۵۵ ارسال نماید.
 
 ۲. اصل داستان نباید از کتابهای قصه و به زبان فارسی باشد
 
(قصه هایی که به زبان لارستانی برگردانیده و ترجمه شده باشد، امتیازی ندارد)
⏰   مهلت ارسال آثار : تا ۲۰ اردیبهشت
 
به ۴ نفر ازبرگزیدگان،جوایز نقدی و به کلیه  شرکت کنندگان، تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.
برگزیدگان درمراسم اختتامیه به صورت حضوری یکی از قصه های خود را ارائه خواهند کرد.
زمان و مکان برگزاری مراسم اختتامیه، متعاقبأ اعلام می گردد.
علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با سرکار خانم سمیه قنبری دبیر جشنواره تماس حاصل نمایند. 
شماره تماس : ۰۹۱۷۰۰۴۷۹۵۹
 
27 اسفند 1398 - 12:53:50
کاشت 600 اصله نهال در شهر لار به بهانه روز درختکاری و هفته منابع طبیعی

کاشت 600 اصله نهال در شهر لار به بهانه روز درختکاری و هفته منابع طبیعی

به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، 600 اصله نهال در شهر لار کاشته شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، مراسم گرامیداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی از سوی واحد فضای سبز شهرداری و با حضور محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، اعضای شورای اسلامی شهر، شریفی معاون عمرانی شهردار، ندیمی مسول واحد فضای سبز شهرداری، صولتی مدیرکل فرودگاه آيت اله آيت الهي لارستان،  جوکار فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی فرودگاه شهرستان و روئینا سرپرست معاونت اجرایی فرودگاهی لارستان برگزار شد که در این مراسم 600 اصله نهال متناسب با شرایط اکولوژیک منطقه، انتخاب و در بلوارها و حاشیه خیابان های سطح شهر کاشته شد.
محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار در این مراسم، گفت: کاشت و پرورش هر درخت یک زندگی است که به وجود آورده ایم.
قنبرنژاد افزود: باید با فرهنگ سازی مناسب، فرهنگ کاشت درخت و افزایش طبیعت را بین مردم و شهروندان عزیز گسترش دهیم.
وی گفت: کاشت درخت یک مقوله ای کوچک است و مهم پرورش و رسیدگی به درخت برای رشد مناسب است و لذا با اشت گام نخست و گام های بعدی را باید با پرورش درخت جهت سبزسازی کشور برداریم.
شهردار لار با اشاره به غرس 600 نهال در این روز، گفت: با غرس نهال به صورت نمادین به دنبال طبیعت و محیط زیستی سالم هستیم.
 
 
 
 
 
 
21 اسفند 1398 - 12:06:38
برپایی چادر و اسکان در اماکن اقامتی شهر لار ممنوع شد

برپایی چادر و اسکان در اماکن اقامتی شهر لار ممنوع شد

شهردار لار:
مسافران از سفر به لارستان خودداری کنند / برپایی چادر و اسکان در اماکن اقامتی شهر لار ممنوع شد
محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار گفت: به منظور پیشگیری و کاهش شیوع کرونا ویروس، محدویت های جدیدی در منطقه لارستان مصوب و اجرایی شده که از جمله آن ممنوعیت چادرخوابی برای مسافران و گردشگران است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، محمد رضا قنبرنژاد افزود: با توجه به تعطیلات نوروز  99 و همچنین قرار گرفتن شهر لار در مسیر بندر عباس، قشم و کیش احتمال ورود مسافران به این شهر وجود دارد که در این راستا ستاد تسهیلات سفر های نوروزی شهرستان لارستان اقدامات پیشگیرانه و کنترلی زیادی را به اجرا گذاشته که یکی از آنها ممنوعیت برپایی چادر و اسکان مسافر در پارکها، بوستان ها و کمپ ها و سایر اماکن تفریحی و اقامتی سطح شهر است.
وی از همه شهروندان خواست تا نوروز امسال را در خانه و شهر خود بمانند تا حافظ سلامت خود و دیگران باشند.
شهردار لار اظهار امیدواری کرد: با همکاری مردم و دستگاههای اجرایی انشاالله به زودی شاهد ریشه کن شدن بیماری کرونا ویروس در کشور باشیم.
 
21 اسفند 1398 - 11:59:24
بیانیه شورای اسلامی شهر لار درخصوص رعایت مسائل بهداشتی باتوجه به شیوع ویروس کرونا

بیانیه شورای اسلامی شهر لار درخصوص رعایت مسائل بهداشتی باتوجه به شیوع ویروس کرونا

 به گزارش روابط عمومی شورا، با توجه به جهش آمار مبتلایان به کرونا در شهر لار که اینک پس از شیراز دومین شهر استان از حیث تعداد افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ است، شورای اسلامی شهر لار طی بیانیه ای کوتاه از مردم خواسته در خانه بمانند.
 
با سلام‌
مردم شریف وفهیم شهرلار
بار دیگر صحنه نمایش و حماسه ای دیگر ،این بار در عرصه ی بهداشت و درمان جامعه را فرا گرفته و ویروس کرونا سلامت مردم عزیز و همیشه در صحنه ما را به مخاطره افکنده است.
 و هر روز هشدار مسئولین از ستاد مقابله با کرونا در کشور، استان و شهرستان در رعایت موازین بهداشتی وعدم خروج از منزل و... به نظر مردم رسانیده می شود. باتوجه به وضعیت خاص شهرستان لارستان و گسترش خطرات ناشی از شیوع این بیماری و اعلام خطر جدی از سوی مسئولین محترم بهداشت ودرمان از عموم مردم عزیز خواهشمندیم به این تذکرات، بیش از پیش توجه نموده و برای مقابله با این بیماری و جهت در امان ماندن و حفظ سلامتی خود و دیگران،به جز درمواقع ضروری، از منزل خارج نشوید.
قطعا  در این  عرصه ی جهادی نیز به لطف حق ودعای حضرت حجت عج  و توجه جدی همگان   به رعایت نکات بهداشتی و توصیه های مسئولین، پیروزی و بهروزی را در آستانه سال نو رقم خواهیم زد.
 
                                                                                           شورای اسلامی شهرلار
 
21 اسفند 1398 - 07:18:50
با تصویب شورای اسلامی شهر لار، کاهش عوارض پروانه ساختمانی تمدید شد

با تصویب شورای اسلامی شهر لار، کاهش عوارض پروانه ساختمانی تمدید شد

با تصویب شورای اسلامی شهر لار، کاهش عوارض پروانه ساختمانی تا پایان خردادماه تمدید شد.
باتوجه به عدم مراجعه همشهریان به دلیل شیوع بیماری کرونا و درخواست شهرداری لار مبنی بر تمدید مهلت کاهش عوارض پروانه ساختمانی، موضوع در دویست و هجدهمین جلسه شورا مطرح و با تمدید کاهش عوارض تا پایان خرداد ماه 99 ؛ به میزان بیست درصد موافقت شد.
لازم به ذکر است کاهش عوارض پروانه ساختمانی به مناسبت دهه مبارک فجر و برای ماه های بهمن، اسفند و فروردین در دویست و چهارمین جلسه شورا در دی ماه به تصویب شورا رسیده بود که با تمدید مهلت آن ، شهروندان می توانند تا پایان خرداد از این تخفیف استفاده کنند.
 
19 اسفند 1398 - 17:06:53
رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان در جلسه شورا حضور یافت

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان در جلسه شورا حضور یافت

صبح روز چهارشنبه چهاردهم اسفندماه رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان به دعوت اعضای شورای شهر لار در صحن شورا حضور یافت.
 به گزارش روابط عمومی شورا؛ در این نشست ابتدا مهندس سیدعبدالمهدی میرپور رئیس شورا از دکتر کریمی و همکارانشان، همچنین کادر پرتلاش بیمارستان امام رضا(ع) که همواره برای حفظ سلامت مردم در تلاشند، قدردانی کرد.
میرپور در ادامه درخصوص حفظ سلامت شهروندان و لزوم توجه بیشتر به بیماری کرونا، در نظر گرفتن تمهیدات برای سلامت کارمندان ادارات و در اختیار قرار دادن مواد ضدعفونی کننده برای آنان، نگرانی از ورود مسافران از دیگر شهرها و نیاز به کنترل بیشتر مبادی ورودی شهر مطالبی بیان کرد.
در ادامه کریمی نیز ضمن تشکر از شهردار و اعضای شورا در ضدعفونی کردن شهر ، باتوجه به اهمیت و حساس بودن موضوع ؛ لزوم رعایت مسائل بهداشتی علی الخصوص برای افراد در سنین بالاتر را ضروری دانست.
تاکید بر فرهنگ سازی و توجه بیشتر شهروندان، تهیه مواد ضدعفونی کننده در واحد پیشگیری از بیماریهای واگیر و ارائه آن به مردم، پیگیری اخبار و نکات آموزشی از روابط عمومی و  ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته از سوی دانشکده علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی لارستان درخصوص بیماری کرونا، بخش دیگری از صحبتهای دکتر کریمی بود.
در پایان از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر لار چهار دستگاه «تب سنج حرارتی» جهت تشخیص بهتر بیمارات مشکوک به کرونا ، به ارزش هشتاد میلیون ريال به رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان اهدا شد.
 
 
14 اسفند 1398 - 11:11:45
اقدامات شورا و شهرداری لار در مقابله با «کرونا»

اقدامات شورا و شهرداری لار در مقابله با «کرونا»

درپی احتمال شیوع ویروس کرونا در شهر لار وباتوجه به درخواست های شهروندان برای انعکاس اقدمات پیش گیرانه نهادها و سازمان های شورای اسلامی شهر لار؛ اقدامات شورا و شهرداری لار در مقابله با «کرونا» را برای مردم عزیز تشریح می نماید.
ضمن عرض تشکر و سپاس از پرسنل جهادگر دانشکده علوم پزشکی لارستان به اطلاع  مردم شریف لارستان می رساند مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر لار از دوهفته قبل که اخبار  شیوع ویروس کرونا در کشور منتشر شد با تعداد زیادی از مسئولین دانشکده علوم پزشکی و امنیتی شهرستان درتماس بوده و نگرانی ها و دغدغه های مردم و لزوم اتخاذ تمهیدات لازم و آمادگی جهت پیشگیری و مقابله با این ویروس و بیماری را مطالبه نموده و هرگونه همکاری و آمادگی را اعلام نموده است.
مجموعه شورا و شهرداری در گام اول، گندزدایی معابر و مراکز پر تردد را در دستور کار قرار داد ولی با توجه به خبر مثبت بودن آزمایش بیمار بستری شده بیمارستان امام رضا(ع) در روز دوشنبه، بار دیگر در جلسات و مکاتبات و تماس ها خواستار توجه ویژه و دقیق تر در این  خصوص  شده است.
 
در مجموع مطالبات مردمی شهرداری و شورای اسلامی شهر لار از مسئولین امر به این شرح است:
۱-  استقرار  چند کمپ در ورودی های شهر با تجهیزات لازم جهت کنترل موارد مشکوک به بیماری توسط تیم پزشکی امدادی و نظامی (به استناد مصوبات جلسه مورخ دهم اسفندماه، محل فرمانداری ویژه لارستان)
۲- تهیه و خرید پمپ های دستی کوله ای جهت ضد عفونی نمودن معابر و محلات و مبلمان شهری توسط شهرداری لار و اعلام آمادگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان برای اجرا و همکاری که مزید تشکر است.
۳- با توجه به موقعیت شهرستان لارستان و شهر لار در مسیر ترانزیتی شیراز- بندرعباس و تردد مسافران نوروزی و اقامت آنها و احتمال شیوع بیماری لذا از دبیر ستاد تسهیلات سفر فرمانداری ویژه لارستان تقاضای لغو خدمات رسانی را دارد تا با نصب بنر در ورودی های شهر و پارک ها  و همچنین فضای مجازی، اطلاع رسانی کامل انجام گیرد.
۴- همکاری و کمک خیرین بزرگوار در تهیه مواد ضد عفونی کننده و بعضی اقلام و تجهیزات بهداشتی جهت کنترل و پیشگیری و توزیع بین مردم عزیز.
۵- درخواست جلسه ویژه شورای اسلامی شهر با ریاست دانشکده علوم پزشکی و گزارش آخرین وضعیت درمانی و برنامه های آتی در حوزه درمان و پیشگیری و کنترل ویروس کرونا.
۶-  توجه بیشتر و جدی مردم شریف و رعایت نکات بهداشت عمومی و فردی در کنترل هر چه زود تر این بیماری.
در پایان از درگاه احدیت، سلامتی و توفیق روز افزون مردم نازنین کشورمان ایران و مردم شریف و عزیز لارستان بزرگ را خواهانیم.
 
14 اسفند 1398 - 08:17:38
ضد عفونی شهر لار بمنظور پیشگیری از شیوع کرونا ویروس

ضد عفونی شهر لار بمنظور پیشگیری از شیوع کرونا ویروس

در راستای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس و با هدف حفظ سلامت شهروندان، نظافت و ضدعفونی کل شهر لار در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر لار قرار گرفته و به  سازمان‌ آتش نشانی و خدمات ایمنی ابلاغ شده است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار با اعلام این خبر گفت: سازمان آتش نشانی ضمن آماده باش کامل و تشکیل چند اکیپ مجهز به ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز در روزهای شنبه تا دوشنبه هفته پیش رو اقدام به سمپاشی و ضدعفونی تمام نقاط شهر خصوصاً بازارها و اماکن پر تردد خواهد کرد.
شهردار لار افزود: واحد خدمات شهری و پسماند و سازمان حمل و نقل شهرداری نیز با اعزام اکیپ‌های مجهز و ماشین آلات در اجرای این طرح  با سازمان آتش نشانی همراه هستند.
محمدرضاقنبرنژاد گفت: این عملیات تا ضدعفونی تمام سطح شهر اعم از معابر، بازارها، ناوگان حمل و نقل عمومی ادامه خواهد داشت.
 
10 اسفند 1398 - 12:29:21
شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لار به متخب مردم در مجلس یازدهم تبریک گفتند

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لار به متخب مردم در مجلس یازدهم تبریک گفتند

 شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لار طی پیامی به منتخب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تبریک گفتند. متن پیام به شرح زیر است.
 
هوالحکیم
 
جناب آقای مهندس حسین حسین زاده
 
با سلام و تحیات
افتخار کسب اعتماد مردم شريف، فهيم و قدرشناس شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز را به جنابعالی و تمام کسانی که دل در گرو عزت این مردم و سرزمین دارند تبریک عرض می نماییم.
 بی شک پيروز اصلي اين ميدان همانا مردم فهيم ما هستند كه دست در دست هم نغمه اتحاد و وحدت را سرودند.
اینک که سرمایه اعتماد مردم که به حق یک امانت الهی است بر دوش جنابعالی قرار گرفته، اميدواریم با قدرشناسي از عواطف و اعتماد مردم ولایتمدار وهمیشه درصحنه ، فرصت خدمتگزاري و تلاش براي توسعه همه جانبه شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز که سرشار از پتانسیل وسرمایه انسانی است بيش از پيش مهيا گردد و با تلاش و همت مضاعف مسوولان دلسوز در راستای تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، رونق اقتصادی و حل مشکل بیکاری جوانان مان محقق شود.
 
شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لار
 
6 اسفند 1398 - 17:17:19
نشست شهرداران و روسای شوراهای اسلامی منطقه لارستان با مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور

نشست شهرداران و روسای شوراهای اسلامی منطقه لارستان با مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور

نشست شهرداران و روسای شوراهای اسلامی منطقه لارستان با مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، در شهر لار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در ابتدای این نشست، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار ضمن عرض خیر مقدم و تبریک دهه مبارک فجر، در خصوص پروژه های سرمایه گذاری شهرداری لار و همچنین نحوه تعامل با سرمایه گذاران به ایراد سخن پرداخت.
در ادامه مهندس فروتن و مهندس خرسند دو پروژه بزرگ سرمایه گذاری شهرداری لار را برای حضار تشریح کردند.
سپس حیدری شهردار شهر لطیفی پیرامون پروژه های در دست اجرای خود توضیحاتی ارائه کرد.
بعد از توضیحات شهردار لطیفی، میهمان و سخنران اصلی جلسه دکتر محسن کوشش تبار مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در جایگاه قرار گرفت و به ایراد سخن پرداخت.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با بیان اینکه ماندگاری ما ایرانی ها به سبب فرهنگ ماست، گفت: با اینکه سالها گذشته ولی هنوز از کارهای نیک و خیرِ نیک اندیشان ما به نیک نامی یاد می‌کنند.
دکتر کوشش تبار افزود: شورا بزرگترین خصیصه نیکنامی است؛ چون هیچ چیز را برای منفعت خود نمی خواهد. اگر شورا درست حرکت کند  و این تصدی و جایگاهی که پیدا کرده است باعث جسارت شهردار شود و جسورانه به بخش خصوصی ورود کند به نحوی که این کار باعث رونق و پیشرفت شهر شود در سال‌های آتی مردم شهر خواسته یا ناخواسته عملکرد شهردا و شورا را قضاوت خواهند کرد.
وی به پروژه های خوب و ماندگار شهرداری های لار و لطیفی اشاره کرد و افزود: این دو شهرداری با اجرای چنین پروژه هایی در راستای مدنیت شهر قدم برداشته و هرکس این بناهای عام المنفعه را  مشاهده کند از شورا و شهرداری به نیک نامی یاد می کند.
دکتر محسن کوشش تبار در بخش دیگری از سخنان خود به جوان گرایی شهرداران در استان فارس اشاره کرد و افزود: بخشی از این شهرداران را شوراها تربیت می کنند؛ به امید آنکه این شهرداران بعدها در منصبهای مدیریتی بالا، به توسعه و رونق همه جانبه کشور سهیم باشند.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با بیان اینکه شهرداران و روسای شورای اسلامی شهر باید فرآیند سرمایه گذاری در شهرداریها را تسهیل نمایند و با رعایت قوانین و مقررات مربوطه نسبت به رفع  موانع برای سرمایه گذاران در حوزه شهر اقدام کنند، گفت: بحمدالله در سطح شهر لار کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
وی با اشاره به نقش بی بدیل شوراهای اسلامی شهرها به عنوان سرمایه اجتماعی مردمی در توسعه همه جانبه مدیریت شهری به خصوص در تهیه و تدوین و هدایت برنامه های توسعه ای نظیر تشویق و ترغیب سرمایه گذاری و ایجاد درآمدهای پایدار اشاره نمود و افزود: تشویق و حمایت از سرمایه گذاری در سطح شهرها تنها درصورت ایجاد بسترهای مناسب سرمایه گذاری نظیر شناسایی فرصت های سرمایه گذاری با توجه به شاخص های بومی و محلی، استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاران محلی، ایجاد بسترهای روانی و فضای همدلی وهمبستگی در سطح شهرها تحقق می یابد.
دکتر کوشش تبار در ادامه سخنان خود ضمن ارائه گزارشی از تسهیلات پرداختی به شهرداریهای کشور و به خصوص استان فارس، باتوجه به اطلاعات دریافت شده از شهرداریهای استان، وضعیت استان در حوزه سرمایه گذاری را تشریح کرد.
 وی افزود: سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور آمادگی دارد تا تسهیلات قرض الحسنه برای اجرای پروژه های شهرداریها پرداخت نماید.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور گفت: خوشبختانه شهر لار هیچ گونه بدهی به سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور ندارد.
دکتر کوشش تبار همچنین بر نام گذاری روزی در سال تحت عنوان روز شهر، تدوین اطلس سرمایه گذاری در سطح شهرها برای شناساندن فرصت ها ظرفیت ها وپتانسیل ها در سطح ملی تاکید کرد.
در این نشست، معاونین و تنی چند از مدیران و مشاوران شهرداری لار حضور داشتند.
 
 
21 بهمن 1398 - 11:55:02
پروژه های شهرداری لار با حضور استاندار فارس افتتاح و کلنگ زنی شد

پروژه های شهرداری لار با حضور استاندار فارس افتتاح و کلنگ زنی شد

همزمان با ششمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر در مراسمی با حضور استاندار فارس و شهردار لار، 4 پروژه شهری افتتاح و کلنگ زنی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در مراسمی با حضور عنایت الله رحیمی استاندار فارس، جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان، دکتر موسوی خرم امام جمعه شهرستان، سرهنگ جاهدی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار و معاونین شهردار، سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار، اعضای شورای اسلامی شهر، علی پیروز بخشدار مرکزی و دیگر مدیران استانی، شهرستانی و محلی، 4 پروژه عمرانی، خدماتی و تفریحی شهر لار افتتاح و کلنگ زنی شد.
پروژه های افتتاحی با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال اجرا شده است.
بلوار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به طول 6 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و 200 میلیون ریال، زیرسازی و آسفالت خیابان 30 متری بوستان واقع در شهرک بوستان لاین شمالی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 800 میلیون ریال و فاز اول دیواره سیل بند محله کوریچان با اعتباری بر 2 میلیارد ریال، پروژه های افتتاحی شهرداری لار بود.
کلنگ آغاز ساخت پارک بانوان هم در این روز به زمین زده شد.
این پارک با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال و با مساحت 12 هزار متر مربع احداث خواهد شد.
 
 
 
18 بهمن 1398 - 07:56:15
پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت دهه مبارک فجر

پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت دهه مبارک فجر

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر، طی پیام مشترکی، فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و یکمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند.
در این پیام آمده است:
۱۲بهمن سال ۵۷ روز ورود تاريخي امام راحل به كشور؛ بعد از ۱۵سال دوري و تبعيد يك روز تاريخي در كشور ما محسوب مي شود و اين بازگشت مقدمه اي براي حركت بي سابقه مردم و به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي بود كه در قرون اخير بي سابقه بوده است .
در ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ در ايران، انقلاب بزرگ و شكوهمندي به رهبري امام خميني (ره) به وقوع پيوست كه با اعجاز خويش جهانيان را به شگفت واداشت، انقلابي كه به جرأت مي توان گفت مهمترين حركت اسلامي و جنبش انقلابي در تاريخ اسلام و متأثر از فرهنگ عاشورايي سيدالشهدا (ع) در زمان غيبت حضرت ولي عصر (عج) بوده است.
فجرآفرینان روزهای خاطره‌انگیز انقلاب شکوهمند اسلامی، غرورآفرینانی بودند که روحشان به بلندای آسمان‌ها بود و ضمیرشان به استواری کوه که اگر چنین نبود، توحید کلمه و کلمه توحید را امکان تعریف در مختصات آن روزگار طاغوت‌زده نبود. این سبک و سیاق اندیشه که از سرچشمه زلال بارگاه ربوبی و ربانی نشات گرفته، متاثر است از تعالیم اصیل و پاک اسلام ناب محمدی(ص) که در عصر حاضر هنوز بسان چشمه‌ای جوشان، به شست‌وشوی وجدان انسان‌ها می‌پردازد.
ملت عزيز ما به خوبي درك مي كنند كه هرقدر فشار دشمنان خارجي بيشتر شود حضور در صحنه ضروري تر مي شود؛ به همین دلیل به حول و قوه الهي مراسم جشن انقلاب امسال پرشورتر و باشكوه تر از هرسال برگزار خواهد شد.
اینجانبان ضمن گرامیداشت و تبریک این ایام مبارک به همه فجر آفرینان به ویژه رهبر معظم انقلاب، خانواده های معظم شهداء و ایثارگران، تمامی خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی، شهروندان لارستانی و کارکنان پرتلاش شهرداری لار؛ از مردم همیشه در صحنه و شهید پرور دعوت به عمل می آید تا یکبار دیگر در سال (رونق تولید) با نقش آفرینی مجدد و تجدید پیمان دوباره با آرمانهای انقلاب و نظام اسلامی در راهپیمایی یوم ا... ۲۲ بهمن شرکت نمایند.
محمدرضا قنبرنژاد – شهردار لار
سید عبدالمهدی میرپور – رییس شورای اسلامی شهر لار
 
18 بهمن 1398 - 07:46:03
کاهش عوارض به مناسبت  دهه مبارک فجر تصویب شد

کاهش عوارض به مناسبت دهه مبارک فجر تصویب شد

به گزارش روابط عمومی شورا؛ باتوجه به پیشنهاد شهرداری لار مبنی بر کاهش عوارض پروانه های ساختمانی در دهه مبارک فجر، موضوع در دویست و چهارمین جلسه شورا مطرح و با کاهش عوارض معادل ۲۰ درصد در ماه های "بهمن و اسفند"، و ۱۵ درصد در ماه "فروردین" به مناسبت دهه مبارک فجر به تصویب شورای اسلامی شهر لار رسید.
 
29 دي 1398 - 12:15:28
بلوار غربی لار به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد

بلوار غربی لار به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد

با تصویب شورای اسلامی شهر لار بلوار غربی لار به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد.
در دویست و ششمین جلسه شورا ؛ در راستای بزرگداشت یاد و نام سردار ملی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، با پیشنهاد شهرداری لار و تصویب شورای اسلامی شهر لار؛ ورودی شهر از سمت جهرم تا حدفاصل میدان امام رضا (ع) به نام این شهید سعید مزین می شود.
17 دي 1398 - 07:18:29