نظر سنجی
:::آرشیو:::
دیدار مدیران شهری لار با رییس دادگستری شهرستان به مناسبت هفته قوه قضائیه

دیدار مدیران شهری لار با رییس دادگستری شهرستان به مناسبت هفته قوه قضائیه

به مناسبت هفته قوه قضائیه، مدیران شهری لار با سید ابراهیم مرتضوی رییس دادگستری لارستان و مجموعه دادستانی شهرستان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار؛ در این دیدار، سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار ضمن تبریک هفته ی قوه قضاییه و گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، بر همدلی و وحدت، تعامل و همکاری هر چه بهتر میان مدیریت شهری و دادگستری و دادستانی تاکید کرد.

رییس شورای اسلامی شهر لار در بخشی از سخنان خود به برنامه های فرهنگی و مبلمان شهری اشاره نمود و افزود: مجموعه شهرداری و شورا تمام توان خود را در راستای اجرای برنامه های خوب فرهنگی و مبلمان شهری مناسب به کار گرفته تا بتواند با استفاده از این دو مقوله مهم در کاهش جرم نقش بسزایی داشته باشد.

میرپور تصریح کرد: مجموعه شهرداری و شورا در تمام بخش‌ها همگام با دادگستری و دادستانی بوده و همت خود را برای حل و فصل معضلات این شهر به کار خواهد بست.

در ادامه این دیدار محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار هم با اشاره به اینکه قوه قضاییه به عنوان یکی از ارکان مهم و تاثیرگذار در جمهوری اسلامی نقش ارزنده ای در حراست از آرمانهای اصیل اسلامی و ارزشهای والای انقلاب شکوهمند دارد، گفت: صیانت از کرامت انسانی و تلاش در جهت برقراری عدالت، تحقق حقوق شهروندی و همچنین دفاع از مظلومان از رسالتهای مهم دستگاه قضایی است.

شهردار لار افزود: یقینا کار و تلاش در مسیر عدالت گستری و احقاق حق، خدمتی ارزشمند و فعالیتی الهی است که نشان از ذات احدیت و صفات خداوندی دارد؛ چرا که خداوند متعال خود بزرگ دادگر و عادلی است که دادگاه عدلش عالمیان را فرا گرفته است.

رییس دادگستری لارستان هم در این دیدار، تعامل مجموعه شهرداری لار با دستگاه قضا را مثال زدنی دانست و افزود: با توکل به خدای متعال و همکاری هر چه بهتر نهادهای مرتبط، انشاالله بتوانیم جرایم را به کمترین حد ممکن برسانیم.

محسن زارع معاونت فرهنگی شهرداری لار، محمد امین منتظری معاونت خدمات شهری و سید کامران علوی مدیر روابط عمومی، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر را در این دیدار همراهی می کردند.

 
 
 
11 تير 1399 - 18:41:16
مطالبات مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهر لار  در  نشست بانوان فعال منطقه از نماینده مجلس

مطالبات مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهر لار در نشست بانوان فعال منطقه از نماینده مجلس

مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار در نشست بانوان فعال منطقه با مهندس حسین زاده نماینده مردم شهرستانهای لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی شورا ، دراین برنامه که ۸ تیرماه ۹۹ در رستوران سنتی نریمان وبه همت فاطمه قاسمی دبیرانجمن علوم قضایی دانشگاه آزاد اسلامی اوز ترتیب داده شده بود، علیپور فرماندار اوز، عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه آزاداسلامی اوز، فرزاد شریفی رئیس دفتر نماینده در اوز و تعدادی از بانوان عضو شوراها ورنان فعال وتأثیرگذار ازمراکزشهرستانهای چهارگانه،بخشها وتوابع آن نیزحضور داشتند، درابتدا، عشرت جهاندیده مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار باتشکرازبرنامه ریزان ومجریان این برنامه، وضمن انتقاد ازحضورآقایان دراین نشست که ویژه بانوان ترتیب داده شده بود گفت: زنان ما میخواهندبه عدالت باآنان برخوردشود  ودوست دارند که دیده شوندودرپستهای مدیریتی ودرتصمیم گیریها ،نقش و جایگاه ویژه ای داشته باشند.
وی اضافه کردکه امشب نوک پیکان انتقاد ما به سوی بعضی ازمردانی است که بانگاهی  تبعیض آمیز وجنسیتی،جایگاه وحقوق زنان راآنطورکه باید به رسمیت نمیشناسند.
این عضوشورا افزود که باتوجه به حضورفعال وگسترده ی بیش ازنیمی ازجمعیت بانوان شهرستان لارستان درهمه ی انتخاباتها که درنتایج آن نیز نقشی تأثیرگذار و سازنده ای ایفا میکنند، اما متأسفانه نمایندگان ما،درهیچکدام از دوره های نمایندگی گذشته، درتصمیم گیریهاوبرنامه ریزیهای خود، ازتوانمندیها،ظرفیتها ، نظرات،پیشنهادات وایده های آنان استفاده نکرده اند.
مسوول کمیته بانوان شورا درادامه گفت: ما ازشما به عنوان نماینده ای که خودرامطالبه گر میداندو تفکر ونگرشی متفاوت دارد میخواهیم که  نگاهی عدالت محورومنصفانه به بانوان داشته باشید، وپیشنهادمیکنم برای دفاترنمایندگی خود درشهرستانهای چهارگانه، مشاورینی نیزازبین بانوان برای خودانتخاب کنیدو این حداقل توقعی ست که میشود دربرنامه های خود لحاظ نمائید.
همچنین انتظارداریم درجلسات مختلفی که بامسئولین ادارات ، ارگانها ونهادها تشکیل میدهید، نوع نگاه آنان رانسبت به بانوانی که درعرصه های مختلف مدیریتی، توانمندیها وشایستگیهای خودرابه خوبی اثبات کرده اندوحتی دربعضی موارد موفق تر ودلسوزتر ازمدیران مرد نیز ظاهرشده اند،راتغییر دهید.
گوهرتاج باقریه، مشاور فرماندار ویژه لارستان در امور بانوان وخانواده، صفافرجام سرپرست سابق دانشگاه علمی کاربردی لارستان ومریم فزونی، مدیر مشارکت‌های اجتماعی دانشکده علوم پزشکی لارستان ،مشاور رئیس دانشکده علوم پزشکی در حوزه زنان و خانواده و مدیر اجرایی مجمع خیرین سلامت لارستان هرکدام درحوزه ی فعالیتهای خود،ضمن طرح مطالبات بانوان منطقه ، به طور مفصل پیشنهادات وراهکارهایی رادرحمایت ازجامعه بانوان، ارائه دادند.
در پایان این نشست که بیش از سه ساعت طول کشید، حسین حسین زاده نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در سخنانی بر لزوم توجه به مطالبات بانوان ،رسیدگی وپیگیری خواسته های آنان، و استمرار چنین جلساتی تأکیدکرد.
 
11 تير 1399 - 14:25:03
دیدار با دختران آسمانی در روز دختر

دیدار با دختران آسمانی در روز دختر

به همت حوزه مقاومت بسیج خواهران الزهرا "س" و باهمکاری کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار و همراهی کمیته خادم الشهدا لار و پایگاه حضرت معصومه "س " با دختران شهدای لارستان دیدار شد.
به مناسبت میلاد باسعادت حضرت معصومه "س" وگرامیداشت روز دختر، دسته گلهایی به نیابت از شهداء به دختران آنان اهدا گردید.
دراین برنامه که، خواهر پاسدار منصوره حجتی مسئول کمیته شهداء بانوان ، خواهر پاسدار سحر خورشیدنیا و خواهران بسیجی مریم سدیدی، زهره حیدری نژاد، صاحبه زرنگار و نجمه عباسیان شرکت داشتند. همچنین به ۲۲ نفر از دختران شهدای گرانقدر،باحضور درمحل کار ایشان و یا جلو درب منزل با اهدای دسته های گل،تبریک گفته شد.
 
 
 
7 تير 1399 - 19:17:35
مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار در پویش مردمی فرشتگان سرزمین من

مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار در پویش مردمی فرشتگان سرزمین من

به مناسبت سالروز ولاد پت کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دخـتر، پویش سراسری “فرشتگان سرزمین من" همزمان با بسیاری از شهرستانهای دیگر، در شهرلارنیز به اجرا درآمد.
 دراین پویش که برای سومین سال متوالی در لارستان و پنجمین سال در تعدادی از شهرستانها و مراکز استان توسط گروهی از دختران اجرامیشود، تعدادی از بانوان آتش به اختیار، پس از اینکه  فراخوان پویش را از کانال دختران چادری،دریافت کردند، شروع به فراهم آوردن مقدمات کاروجلب کمکهای نقدی خیرین ، برخی از نهادها و ارگان‌های فعال فرهنگی نمودند.
امسال این برنامه در دونوبت صبح و بعدازظهر اجراشد.
صبح سه شنبه 99/4/3   هدایای روز دختر به  دختران  شاغل در تعدادی از نهادها وادارات لار ازجمله:
 اداره پست، آموزش و پرورش، شبکه بهداشت، بهزیستی، بسیج خواهران، سپاه،شهرداری و  بانک ملی اهدا وبه آنان تبریک گفته شد.
  گفتنی ست که  عشرت جهاندیده مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار،درتمامی مراجعات به این ادارات ونهادها، درپویش حضورداشت و گروه راهمراهی می کرد و همچنین در مراجعه به اداره بهزیستی نیزجلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان به همراه گوهرتاج باقریه مشاور فرماندار در امور بانوان نیز به گروه ملحق شدندوبه دختران این اداره ،تبریک گفتند وشاخه های گل اهداکردند.
سه شنبه شب نیز این طرح در مجتمع های تجاری اُرکید، هلال، نگین و خیابان‌های اطراف به اجرا درآمد و مورد استقبال و شادمانی دختران شهرمان قرار گرفت.
 هدایای دختران شامل شیرینی، دفترچه یادداشت گل گلی، یک کتابچه به نام "تقدیم با احترام" و کارتی که روی آن نوشته شده بود: "خداگفت تو ریحانه خلقتی"
دراین پویش،کودکان نیز فراموش نشدند...
  موردی که شهرستانهای دیگر هم ازآن استقبال کردند، طرح ۱۰ سؤال از متن کتابچه به عنوان مسابقه ازجمله ابتکارات دختران لارستان بود.
 
7 تير 1399 - 19:15:46
دهه کرامت گرامی باد

دهه کرامت گرامی باد

6 تير 1399 - 19:22:40
پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر

پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، عبدالرحیم مقیمی رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار؛ در پیام مشترکی، سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر را تبریک گفتند.
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، متن پیام بدین شرح است:
 
میلاد اختر فروزان آسمان اهل بیت علیهم السلام حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها فرصتی مغتنم برای تعظیم به این بانوی بزرگوار و تکریم دختران پاک سرشت میهن مهربانی ها است.
ولادت حضرت معصومه(س) یادآور تحول آفرینی و عزم و قاطعیت بانوان والامقام جهان اسلام در حمایت از جایگاه دین و ایفای نقشی ماندگار در صیانت از آرمانها و ارزشهای دینی است. 
این ایام فرخنده که شمیم رضوی فضای معنوی جامعه را معطر می کند؛ به واسطه میلاد انوار الهی نامگذاری این روز عزیز به عنوان روز ملی دختران، فرصتی ارزشمند برای شناخت بهتر شخصیت این بانوی ارجمند و جایگاه معنوی ایشان در جهت رواج ابعاد وجودی آن حضرت در میان دختران و بانوان جامعه اسلامی است.
بدون شک الگو برداری از آن شخصیت بزرگوار بهترین راه دستیابی دختران امروز و مادران فردای ایران اسلامی به زندگی سالم، موفقیت، سعادتمندی و بهروزی است.
اینجانبان ضمن گرامیداشت این ایام مبارک، این روز ملی را به همه بانوان و دختران پاکدامن ایران زمین تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدواریم خداوند عزیز توفیق کسب معرفت اهل بیت (ع) و بهره مندی از شفاعت این گوهرهای ارزشمند هدایت را به همه ما عنایت فرماید.
 
محمدرضا قنبرنژاد – شهردار لار
عبدالرحیم مقیمی – رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان
سید عبدالمهدی میرپور – رییس شورای اسلامی شهر لار
 
3 تير 1399 - 10:30:14
پیام تبریک مدیران شهری لار به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر

پیام تبریک مدیران شهری لار به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار و سید عبدالمهدی میرپور رئیس شورای اسلامی شهر، طی پیامی سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مردم شریف، بصیر و خداجوی ایران اسلامی تبریک گفتند.
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، متن پیام مدیران شهری لار بدین شرح است:
سوم خرداد یادآور حماسه آفرینی ها، رشادات ها و دلاوری های مردان خالص و پاکی است که حاضر نشدند وجبی از دامان خاک این سرزمین را به دست دشمن بسپارند، آنان که حسین وار در راه آزادی و آزادگی از جان خود گذشتند.
دریادلانی که با شجاعت، شهامت، از خودگذشتگی و ایستادگی، با توکل به خدا، بلندترین و ناممکن ترین فرازها را غیورانه فتح نمودند و در راه دفاع از شرف و ارزش های این مرز و بوم، با صلابت و استوار ایستادند و به سرافرازی ماندگار پیوند خوردند. آزادسازی خرمشهر تاریخ پرافتخار و بلند مقاومت ملتی را روایت می کند که بی منت و بی ادعا، با روحیه جهادی و شهادت طلبی تا پای جان در میدان نبرد جنگیدند تا امنیت، آرامش و پیروزی را برای ایران اسلامی به ارمغان آورند.
تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران، مملو از رویدادهایی است که هر یک به عنوان تابلوی افتخاری ثبت شده است. در این میان، حماسه آزادسازی خرمشهر، به عنوان نقطه عطفی به شمار می آید که با مدد الهی و با صلابت و فداکاری فرزندان قهرمان این مرز و بوم، به منصه ظهور رسید.
سالگرد حماسه عظیم آزادسازی خرمشهر، روز مقاومت، ایثار و پیروزی و یادآور نقطه عطف سال های روشن دفاع مقدس و روزهای غریب اتکای مظلومانه آسمانی ترین انسان هایی که گمنامی جهاد در راه خدا و فضیلت های معنوی دفاع از شرف و نوامیس و ارزش های مقدس این خاک پاک را بر مادیات و شهرت دنیوی ترجیح داده و به سرافرازی ماندگار، پیوند خوردند. بی تردید سوم خرداد و سالروز حماسه فتح خرمشهر فرصت مغتنمی است برای بازبینی و بازشناسی تاریخ بلند مقاومت ملت ایران، ملتی که با انقلاب خونین خود راه جدیدی را فرا روی بشریت گشود.
اینجانبان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای گرانقدر، این مناسبت سترگ، خاطره انگیز و غرورآفرین را به ملت بزرگ ایران به ویژه رزمندگان، جانبازان، آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا و مردم ولایی و همیشه در صحنه لارستان بزرگ تبریک عرض می نماییم و توفیقات روزافزون همه ملت ایران را در مسیر پاسداشت این نقطه عطف از تاریخ انقلاب اسلامی ایران در سایه رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از درگاه خداوند سبحان مسئلت داریم.
 
محمدرضا قنبرنژاد - شهردار لار
سید عبدالمهدی میرپور - رئیس شورای اسلامی شهر لار
 
 
3 خرداد 1399 - 09:40:42
بیانات رهبر معظم انقلاب در سفر تاریخی ایشان در سال 1387 به لارستان

بیانات رهبر معظم انقلاب در سفر تاریخی ایشان در سال 1387 به لارستان

 
 
بسم‌الله الرحمن الرحیم

والحمدللَّه ربّ العالمین. والصّلاة والسّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفی محمّد و علی اله الاطیبین الاطهرین المنتجبین و صحبه المصطفین الاخیار. اللّهمّ صلّ و سلّم علی ولیّک و حجّتک حجّةبن‌الحسن صلواتک علیه و علی ابائه
 
خدای متعال را شکرگزارم که این توفیق به من داده شد که بتوانم با مردم صمیمی و عزیز منطقه‌ی لارستان، در این شهر کهن و قدیمی، در جمع متراکم شما برادران و خواهران عزیز دیدار کنم. من در گذشته در سفرهای به استان فارس همواره مایل بودم با مردم عزیز منطقه‌ی لارستان و شهر لار ملاقات کنم؛ متأسفانه در گذشته این فراهم نشد. امروز در جمع پرشورِ صمیمىِ سرشار از مهر و محبت شما مردم احساس میکنم قلب هر مسلمان و مؤمنی که اینگونه با معارف اسلامی آشنا باشد، یقیناً زندگی او، محیط او، شهر او و جامعه‌ی او را با همین فضای صمیمیت و صفائی که در شما مشاهده میشود، همراه میکند. از محبت شما مردم عزیز صمیمانه تشکر میکنم و من هم محبت خود و ارادت خود و صمیمیت خود را نسبت به شما عرض میکنم. همینجا لازم و مناسب میدانم که از عموم مردم استان فارس تشکر کنم. امروز آخرین روز سفر بنده به این استان پهناور و سرافراز است. در این نُه روزی که من در استان شما بودم، مردم شهر شیراز و شهرهای دیگر استان محبت و صمیمیت خود را به حد کمال رساندند؛ لازم است از همه‌ی آنها سپاسگزاری کنم.
مسئولین کشور خوشبختانه به مسائل استان فارس توجه کردند. دیروز هیئت دولت - هیئت وزیران - در شهر شیراز تشکیل شد و در باره‌ی مسائل گوناگون مردم این استان از جمله مسائل شهر لار و منطقه‌ی لارستان مذاکرات مفیدی را انجام دادند و تصمیمهای خوبی را گرفتند. امیدواریم توفیق الهی شامل حال مسئولین کشور شود، بتوانند به شما مردمی که حقاً و انصافاً در خور اظهار ارادت هستید، ابراز ارادت کنند؛ به شما مردمی که شایسته‌ی خدمت کردن هستید، خدمت کنند و وظائف خود را انجام دهند.
نام لار در تاریخ اخیر ایران از نام مرحوم آیةاللَّه العظمی سید عبدالحسین لاری قابل جداکردن نیست. هر جا یادی از لار و نگاهی به تاریخ صد ساله، صد و بیست ساله‌ی اخیر کشور بشود، نام این مرد بزرگ در این تاریخچه، برجسته و درخشنده است.
 
18 ارديبهشت 1399 - 20:40:15
پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسبت روز جهانی کار و کارگر

پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسبت روز جهانی کار و کارگر

محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر، در پیام مشترکی دوازدهم اردیبهشت ماه روز جهانی کار و کارگر را تبریک گفتند.
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این پیام آمده است:
کارگران از شریف ترین طبقه اجتماع هستند، زیرا چرخش دست و بازوی آنها باعث چرخش چرخه های زندگی جامعه و امتداد رگه های حیات هستی است.
حضرت علی(ع) عرقِ جبین می ریخت و در کِشتزار کار می کرد تا کارگران برخود ببالند که رهبر آزاده شان نیز بر کارگری افتخار می کند.
دوازدهم اردیبهشت ماه روز جهانی کار و کارگر فرصت مناسبی است تا از کارگران که شریف ترین و زحمتکش ترین طبقه اجتماع هستند و دست و بازوی پرتوان و تلاش گر و همت والای آنها، رونق بخش چرخه های صنعت و تولید در جامعه است، تجلیل و قدردانی کرد.
اینجانبان ضمن ارج نهادن به زحمات تلاش گران عرصه جهاد اقتصادی کشور، فرا رسیدن روز جهانی کار و کارگر را به جامعه کارگری منطقه لارستان بزرگ بویژه کارگران شهر و شهرداری لار که با خلاقیت و تلاش شبانه روزی خود زمینه توسعه و آبادانی همه جانبه شهرستان را فراهم می نمایند تبریک گفته، امید آنکه در سال «جهش تولید» و در راستای سیاست ها و فضای سازنده ایجاد شده، با تلاش و همت و پشتکار سربازان این عرصه گام های بزرگ دیگری در راه توسعه، رونق، پیشرفت و کسب دستاوردهای عظیم اقتصادی برای ملت بزرگ ایران اسلامی برداشته شود.
 
محمد رضا قنبرنژاد – شهردار لار
سید عبدالمهدی میرپور – رییس شورای اسلامی شهر لار
 
9 ارديبهشت 1399 - 15:09:35
پیام تبریک شهردار لار بمناسبت روز شوراها

پیام تبریک شهردار لار بمناسبت روز شوراها

محمّد رضا قنبرنژاد شهردار لار در پیامی، نهم اردیبهشت ماه روز شوراها را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، متن پیام محمّد رضا قنبرنژاد به این شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
مشورت، یکی از ارکان مهم سلامت تصمیم‏گیری‏هاست. جامعه‏ای که سنت مشورت در آن حاکم نیست، در تب و تاب خودمحوری می‏سوزد، ولی در جامعه‏ای که در آن همفکری و نظرخواهی، اصلی یقینی است و از اجزای ضروری حیات آن به شمار می‏آید، بهترین راه و کامل‏ترین مسیر در برابر افراد گشوده خواهد شد.
طلوع خورشید فروزان شوراها از بلندای قله های عمران و آبادانی شهر و روستا قانون پویا و متمدنی بود که در کشور عزیزمان اجرایی شد و بارقه امید را در دل مردم، روشن و منور ساخت؛ زیرا در پرتو این قانون است که سرنوشت مردم به دست خودشان رقم میخورد.
نهم اردیبهشت سالروز رویدادی بزرگ در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که بی تردید نشان از تعمیق مردم سالاری دینی در جامعه اسلامی ما دارد.
نهاد شورا که شالوده آن ریشه در قرآن و مبانی دین مبین اسلامی دارد در واقع به فرایند واگذاری امور به مردم، عینیت بخشید و به برکت این اتفاق، نقش آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود و جامعه ای که در آن زندگی می کنند، دوچندان گردید.
اینجانب ضمن عرض تبریک به اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا منطقه لارستان بزرگ، بر خود وظیفه می دانم از پیگیری، تلاش، مساعدت و راهنمائی های ارزنده اعضا شورای اسلامی شهر لار در پیشبرد اهداف شهر و شهرداری که یقیناً حاصل همدلی و همکاری مضاعف بین اعضا بوده، تقدیر و تشکر نمایم.
امیدوارم ما را در آرزوی خویش که همانا ساختن فردائی زیباتر و بهتر است سهیم بدانید.
 
محمّد رضا قنبرنژاد – شهردار لار
 
8 ارديبهشت 1399 - 11:41:16
مشکلات کوی گاله با حضور اعضای شورا و شهردار لار بررسی شد

مشکلات کوی گاله با حضور اعضای شورا و شهردار لار بررسی شد

اعضای یاوران شورای کوی گاله در دویست و بیست و چهارمین جلسه شورا حضور یافتند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار، تاکید بر توجه و رسیدگی به همه محلات ؛ ایجاد دیواره سیل بند و پل روی رودخانه ورودی محله، رسیدگی به بافت فرسوده و املاک قدیمی و آسفالت کوچه ها به منظور تسهیل در عبور و مرور مردم، دفع آبهای سطحی که پیش تر در اثر بارش باران باعث تخریب ملک ساکنین شده است و جمع آوری سگهای ولگرد از مهم ترین درخواست های یاوران شورای کوی گاله بود.
در ادامه شهردار و اعضای شورای شهر لار توضیحات لازم درخصوص اقدامات صورت پذیرفته در سطح شهر و همچنین محله کوی گاله ارائه دادند. در نهایت مقرر شد به منظور تسریع در رفع مشکلات این محله جلسه ای با حضور اعضای شورا و شهردار ، معاونت عمرانی فرماندار، ریاست میراث فرهنگی و گردشگری ، ریاست اداره آبفا لارستان و نمایندگان یاوران شورا برگزار گردد.
 
3 ارديبهشت 1399 - 09:37:04
معابر شهر لار به نام سه تن از عالمان شهرستان نامگذاری می شود

معابر شهر لار به نام سه تن از عالمان شهرستان نامگذاری می شود

نظر به پاسداشت و تکریم سه تن از عالمان جلیل القدر لارستان نامگذاری سه مسیر در شهرجدید به نام این بزرگواران تصویب شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار، باتوجه به پیشنهاد شهرداری لار و کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا موضوع نامگذاری معابر به نام سه تن از عالمان شهر لار در دویست و نوزدهمین جلسه شورا در تاریخ شانزدهم فروردین ماه مورد بررسی قرار گرفت.
با تصویب اعضای شورا مقرر شد به منظور پاسداشت و تکریم از مقام شامخ سه عالم جلیل القدر، خیابان حدفاصل نبش چهل متری شهید ساریخانی تا نبش خیابان چهل متری استقلال به نام حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالصاحب میرپور ، 20 متری روبروی هتل کوثر تا نبش 20 متری امیرکبیر بنام حضرت حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی ادبی و همچنین حدفاصل 30 متری هلال احمر تا نبش خیابان 30 متری اندیشه بنام حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی مصطفوی  نامگذاری گردد.
 
1 ارديبهشت 1399 - 14:06:11
 پروانه های ساختمانی تا پایان شهریورماه تمدید شد

پروانه های ساختمانی تا پایان شهریورماه تمدید شد

به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین کاهش مراجعات مردمی ؛ پیشنهاد شهرداری لار مبنی بر تمدید پروانه های ساختمانی که مهلت آنها از اول اسفندماه 98 تا پایان خرداد ماه 99 رو به اتمام می باشد در شانزدهم فروردین ماه و در دویست و نوزدهمین جلسه شورا مطرح شد و در اجرای تبصره 2 ماده 29 قانون شهرداریها و براساس ردیف دوم صورتجلسه شورا "تمدید پروانه های ساختمانی تا پایان شهربورماه 99 " تصویب شد.
 
روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار
1 ارديبهشت 1399 - 09:57:05
اجرای طرح غربالگری و تب سنجی به طور شبانه روزی در ورودی شهر لار

اجرای طرح غربالگری و تب سنجی به طور شبانه روزی در ورودی شهر لار

طرح غربالگری و تب سنجی با مدیریت شهرداری و به طور شبانه روزی در ورودی شهر لار در حال اجرا ست
 
محمد امین منتظری معاونت خدمات شهری شهرداری لار گفت: ایستگاه غربالگری و تب سنجی با مدیریت شهرداری و با همکاری نیروهای نظامی و انتظامی، دانشکده علوم پزشکی، یاوران شورای محلات، هیئت های ورزشی، طلاب حوزه علمیه برادران و تشکل های مردمی در مبادی شهر لار ایجاد شده شده است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، منتظری افزود: با اتمام ماموریت جمعیت هلال احمر در برپایی ایستگاه غربالگری و تب سنجی در مبادی ورودی شهر، این ماموریت با تصویب ستاد مبارزه با کرونا شهرستان، از 16 فروردین ماه به شهرداری لار محول شد.
معاونت خدمات شهری شهرداری لار اظهار کرد: طرح غربالگری و تب سنجی بطور شبانه روزی در مبادی ورودی شهر لار در حال اجراست.
 
19 فروردين 1399 - 11:53:58
نامه اعتراض شورای شهر لار  به رئیس سازمان صدا و سیما

نامه اعتراض شورای شهر لار به رئیس سازمان صدا و سیما

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار ؛ در پی پخش مسابقه «ایران» در شبکه اول سیما و نسبت دادن زبان مردم «خنج» به واژه جعلی (اچمی) و واکنش جمعی از فعالان فرهنگی اجتماعی و شهروندان به این موضوع؛ شورای اسلامی شهر لار طی نامه به رئیس صدا و سیما خواستار اصلاح و بازنگری به این موضوع شد. متن نامه به شرح زیر است.
 
 بسمه تعالی
 جناب آقای  دکتر علی‌عسگری
 ریاست محترم سازمان صداو سیما
 
با سلام و احترام
    با عرض تبریک عیدباستانی نوروز و آرزوی سلامتی و سربلندی خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ؛ به استحضار می رساند چندی پیش در برنامه ای که در شبکه یک سیما با عنوان "مسابقه ایران" پخش شده است ، از "زبان لارستانی" با عنوان مجعول" گویش َاچُمی" یاد شده است. این اصطلاح که گاه توسط غیر لارستانی ها, دراغلب کشورهای حاشیه ی خلیج فارس به کار می رود و در میان عوام نیز کم و بیش رسوخ کرده است، هیچ پیشینه ی قابل استنادی ندارد و در هیچ سند معتبر و غیر معتبر تاریخی از "زبان لارستانی" به این نام یاد نشده است.
 ضمن اینکه استفاده از یک (فعل اَچُم به معنی می رویم) برای معرفی یک زبان سابقه ندارد.
بر اهل زبان و ادب پوشیده نیست که زبان لارستانی از جمله قدیمی ترین زبان های بازمانده از زبان فارسی میانه ( پهلوی) محسوب می شود و حفظ این میراث معنوی و جلوگیری از تحریف آن وظیفه ی اهل زبان و ادب فارسی است.
باتوجه به اینکه پخش این موضوع از رسانه ملی ،اخیرأ موجی از انتقاد واعتراض در فضای مجازی و اجتماعات مردمی ایجاد کرده است خواهشمند است به نحو صلاحدید دستور فرمایید در اصلاح و بازنگری نسبت به این موضوع در همان برنامه ی صدا و سیما اقدام لازم بعمل آید.
 
سیدعبدالمهدی میرپور
رئیس شورای اسلامی شهر لار
 
 
13 فروردين 1399 - 12:41:17
پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسب فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، روز پاسدار و روز جانباز

پیام تبریک مدیران شهری لار بمناسب فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، روز پاسدار و روز جانباز

محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار و سیدعبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار با صدور پيام مشترکی، فرارسيدن اعياد شعبانيه، سالروز ميلاد امام حسين (ع) و ولادت حضرت ابالفضل العباس (ع) و همچنين روز پاسدار و جانباز را تبريك گفتند.
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در پيام شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار آمده است: ايام آغازين ماه شعبان المعظم، همزمان با فرخنده ميلاد با سعادت سرور و سالار آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسين (ع)، قمر تابناك هاشمي و بزرگ جانباز دشت نينوا حضرت ابوالفضل العباس (ع) و سيد الساجدين حضرت زين العابدين(ع) است.
 
سالروز ولادت حضرت ابا‌عبدالله الحسين (ع) يادآور حماسه‌آفريني پاسداران اسلام، ميلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) تجديد خاطره رشادت‌هاي جانبازان عزيز و ولادت حضرت زين‌العابدين امام سجاد (ع) يادآور دعاهاي مردان نيك خدا در فراق معبود يكتاست.
 
اینجانبان، اعياد خجسته و روز پاسدار و جانباز را به محضر مقدس حضرت ولی عصر (عج) و نائب بر حقش مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای، مردم متدين لار و لارستان بزرگ و بویژه پاسداران غيور و جانبازان سرافراز و خانواده معزز این دلیرمردان تبريك گفته و از خداوند بزرگ دوام عزت اسلام و مسلمين را زير سايه مهر و محبت اهل‌بيت (ع) مسئلت می نماییم.
 
محمد رضا قنبرنژاد - شهردار لار
سید عبدالمهدی میرپور - رییس شورای اسلامی شهر لار
 
 
9 فروردين 1399 - 08:58:01
پیام تبریک مدیران شهری لار به مناسبت فرا رسیدن سال نو

پیام تبریک مدیران شهری لار به مناسبت فرا رسیدن سال نو

به مناسبت فرارسیدن بهار طبیعت، شهردار و رییس  شورای اسلامی شهر لار در پیام مشترکی این عید باستانی را تبریک گفتند و از همه شهروندان و هموطنان خواستند تا برای سلامت همه ایرانیان میهن عزیزمان و ریشه کن کردن بیماری کرونا ویروس، نوروز امسال را در خانه بمانند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این پیام آمده است:
بهار که به معنی دوباره زیستن، شادی و طراوت است را می توان در جان هر روز و روزگار به نظاره نشست. آن هنگام که جوانه های امید، جان آدمی را در بر می گیرد، بهارانه ای برای تمام فصول آغاز می شود.
شهر، این موجود زنده نیز با جسم و جانی که نیازمند فردایی متفاوت از امروز است، هر روز برمی خیزد و آدم ها، داستان ها و زندگی ها را در خود جای می دهد و هر روز، روز دیگری است؛ هر روز، نوروز دیگری است و این سرنوشت فردای ما، حاصل مسیر امروزمان است.
شهرداری و شورای اسلامی شهر لار؛ با تمام ویژگی هایی که  این شهر کهن دارد، با تمام زیبایی ها و گنج های این جا و آن جایش، باید به فردایی بهتر با تکیه بر گذشته ای گرانسنگ  بیندیشد؛ لارستان، شهری که چشم های زیادی را مسحور و ذهن های زیادی را پرخاطره و غرق لذت کرده است، نمی تواند انتظار دوستداران تاریخ، فرهنگ و هنر خود را نادیده انگاشته و تنها راه توسعه را در پیش گیرد.
مدیریت شهری، تلاش دارد نگاهی همه جانبه به این مهم داشته باشد؛ اینک که در آغاز سال جدید به سر می بریم، به پاس روزهایی که گذشت و به شکرانه مردم و شهروندانی بزرگ و فهیم، از هستی بخش یکتا می خواهیم که در این مسیر، یاری گر مان باشد؛ در سرآغاز سال جدید، یادها و نام ها را در ذهن مرور کرده، مردان و زنان بزرگِ گذشته و اکنون این دیار را ارج نهاده، آن چه بوده، است و خواهد بود را از نظر می گذرانیم تا خادم خوبی برای این شهر و مردمان ارزشمندش باشیم.
شهر لار به واسطه این فرهنگ و تمدن دیرینه اش، هرساله در ایام نوروز میزبان حضور مسافرانی است که از راه های دور و نزدیک یکی از مقصدهای سفر خود را لارستان برگزیده اند تا از نزدیک نظاره گر  زیبایی های شهر و شهرستانی باشند که از دیگران شنیده و یا در کتابها و  روزنامه ها و… خوانده اند.
مدیریت شهری لار هم؛ چون گذشته از ماه ها قبل خود را آماده می کرد تا بهتر و بیشتر از گذشته مهمان نواز خوبی برای این مهمانان باشد؛ تا خونگرمی و مهمان نوازی لاری و لارستانی را بار دیگر در تاریخ ثبت و ضبط نماید.
اما متاسفانه از چند هفته پیش، شیوع یک بیماری با نام کرونا ویروس در سطح دنیا از جمله ایران، تمام این برنامه ریزی ها را با تغییر روبرو کرد و مدیران شهری را بر آن داشت تا بجای پذیرایی از مسافران و مهمانان، از  این عزیزان بخواهند تا در خانه بمانند و به هیچ نقطه از ایران اسلامی سفر نکنند تا بزودی این بیماری منحوس نه تنها در ایران بلکه در دنیا ریشه کن شود.
اینجانبان به نمایندگی از مردم شریف لار و لارستان بزرگ ضمن تبریک سال نو، از تمامی پزشکان، پرستاران، کادرهای درمانی و بهداشتی، نیروهای نظامی و انتظامی، امدادگران، آتش نشانان و تمامی نیروهای مدیریتی و خدماتی که به طور شبانه روز در مبارزه با بیماری کرونا ویروس تمام همت و تلاش خود را به کار گرفته اند تقدیر و تشکر نموده و در آغازین روزهای سال ۱۳۹۹ برای همه این تلاشگران، همچنین شهروندان لاری و لارستانی و بویژه نیروهای خدوم شهرداری لار، آرزوی سلامتی، تندرستی و سربلندی را از خداوند تبارک و تعالی خواستاریم.
بار دیگر به عنوان یک خدمتگزار، از همه می خواهیم؛ برای زیستن دوباره در کنار همه عزیزانمان، برای توفیق سفرهای دوباره و‌ همیشگی،  این روزها و این جشن ها را در خانه باشیم و دور سفره هفت‌سینمان از دگرگون کننده حال‌ها بخواهیم که حال و سالمان را به بهترین شکل دگرگون کند.
هموطن عزیز؛ در خانه می‌مانیم و برای سلامتی شما و خودمان، علی‌رغم مهمان نوازی مردمان این دیار، از همه عزیزان می‌خواهیم در فرصت دیگری میزبان شما باشیم تا با همکاری و اتحاد، کرونا را نابود کنیم.
 
محمد رضا قنبرنژاد/ شهردار لار
سید عبدالمهدی میرپور/ رییس شورای اسلامی شهر لار
 
 
2 فروردين 1399 - 08:26:16
پیام تقدیر مدیران شهری لار از پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا

پیام تقدیر مدیران شهری لار از پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، عبدالرحیم مقیمی رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار در پیام مشترکی از پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا، تقدیر و تشکر کردند.
 
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در این روزهای دشوار و حساس که پدیده نوظهوری با عنوان کرونا ویروس دنیا را فرا گرفته، ما لارستانی ها بر خود می بالیم که پزشکان، پرستاران و کادر درمانی شهرستان با صبر و از خود گذشتگی شبانه روزی در جبهه مبارزه با این بیماری از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.
بی تردید ملائک ستایشگر شماست. آن گاه که دردمندی سلامت خود را باز می یابد و دستی به نشانه سپاسگزاری به آسمان بلند می شود.
هر حرکت انسانى شما فرشتگان زمینی، یک حسنه است و کمکى است به انسانى محتاج، آن هم در شرایطى حساس.
خدا با شما چه کرده است؛ شما که شب‌ها از غم همنوعان رنجورتان، خواب بر چشم حرام می‌کنید و به خستگی درس استقامت و صبوری می‌دهید؛ سینه تان از کدام دریای عشق به خدا پر شده که چنین در رضایت او موج می‌زنید و آسوده نمی‌نشینید؛ از چشمه کدام ایمان و عاطفه سیراب گشته‌اید که درونتان از هیچ احسان و از خودگذشتگی سیراب نمی‌شود و به هیچ خستگی رضایت نمی‌دهید.
اینجانبان به نمایندگی از شهروندان لارستانی؛ تلاش خستگی ناپذیر پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی را  در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا ارج نهاده، سلامتی و موفقیت شما و شفای کامل بیماران را از خداوند تبارک و تعالی خواستاریم.
دست خدا یاورتان، ای پیام آوران امید.
محمد رضا قنبرنژاد - شهردار لار
 
عبدالرحیم مقیمی – رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان
 
 سید عبدالمهدی میرپور  - رییس شورای اسلامی شهر لار
 
28 اسفند 1398 - 12:26:06
بازدید شهردار  و اعضای شورای اسلامی شهرلار از شرکت تولید کننده مایع ضدعفونی در لارستان

بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرلار از شرکت تولید کننده مایع ضدعفونی در لارستان

به گزارش روابط عمومی شورا ، روز گذشته قنبرنژاد شهردار لار، مهندس میرپور رئیس و تعدادی ازاعضای شورای اسلامی شهرلار از شرکت تولید کننده مایع ضدعفونی  نانو(سطح) مستقردر مرکز رشد واحدهای فناور لارستان بازدید نمودند و در جریان کار و مشکلات موجود قرار گرفتند.
این مجموعه در زمینه تولید انواع نانومواد، نانوسیال و تولید نانو پوشش آنتی باکتریال و... فعالیت دارد که در حال حاضر با استفاده از دانش محققان بومی لارستان برای حل بحران به وجود آمده و رفع نیاز منطقه اقدام به تولید محصولات ضد عفونیِ سطوح، کرده است.
 
28 اسفند 1398 - 11:56:57
کاشت 600 اصله نهال در شهر لار به بهانه روز درختکاری و هفته منابع طبیعی

کاشت 600 اصله نهال در شهر لار به بهانه روز درختکاری و هفته منابع طبیعی

به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، 600 اصله نهال در شهر لار کاشته شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، مراسم گرامیداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی از سوی واحد فضای سبز شهرداری و با حضور محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، اعضای شورای اسلامی شهر، شریفی معاون عمرانی شهردار، ندیمی مسول واحد فضای سبز شهرداری، صولتی مدیرکل فرودگاه آيت اله آيت الهي لارستان،  جوکار فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی فرودگاه شهرستان و روئینا سرپرست معاونت اجرایی فرودگاهی لارستان برگزار شد که در این مراسم 600 اصله نهال متناسب با شرایط اکولوژیک منطقه، انتخاب و در بلوارها و حاشیه خیابان های سطح شهر کاشته شد.
محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار در این مراسم، گفت: کاشت و پرورش هر درخت یک زندگی است که به وجود آورده ایم.
قنبرنژاد افزود: باید با فرهنگ سازی مناسب، فرهنگ کاشت درخت و افزایش طبیعت را بین مردم و شهروندان عزیز گسترش دهیم.
وی گفت: کاشت درخت یک مقوله ای کوچک است و مهم پرورش و رسیدگی به درخت برای رشد مناسب است و لذا با اشت گام نخست و گام های بعدی را باید با پرورش درخت جهت سبزسازی کشور برداریم.
شهردار لار با اشاره به غرس 600 نهال در این روز، گفت: با غرس نهال به صورت نمادین به دنبال طبیعت و محیط زیستی سالم هستیم.
 
 
 
 
 
 
21 اسفند 1398 - 12:06:38